فهرست
ویلموتس؛ ۱۷۴ روز کار، صفر ریال دستمزد!
ویلموتس؛ ۱۷۴ روز کار، صفر ریال دستمزد!

ویلموتس؛ ۱۷۴ روز کار، صفر ریال دستمزد!

آی اسپورت - با اعلام ابراهیم شکوری، سرپرست دبیر کلی فدراسیون فوتبال در برنامه ورزش از نگاه 2 مشخص شد که فدراسیون فوتبال تا اکنون ریالی به مارک ویلموتس پرداختی نداشته است. این در حالی است که ماه ها از حضور مارک ویلموتس در تهران می گذرد و او تا اکنون به همراه تیم ملی دو بازی دوستانه انجام داده است و سه هفته از مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ را هم پشت سر گذاشته است. البته تیم ملی در هفته اول بازی ها با قرعه استراحت روبرو شده است و تاکنون دو بازی انجام داده است.  ایران در هفته چهارم بازی ها هم ۲۳ مهر میزبان بحرین در منامه است.

فدراسیون فوتبال تا اکنون حتی یک ریال هم به مارک ویلموتس نداده است. این تاکید ابراهیم شکوری در برنامه ورزش از نگاه 2 بوده است. طبیعتا کمی عجیب است و این نشان می دهد فدراسیون فوتبال هیچ ذخیره ارزی هم ندارد تا برای رفع مشکلات مالی و هم چنین تامین قسط های مارک ویلموتس و دستیاران خارجی اش زمان بخرد. جای شکرش باقی است مارک ویلموتس صبور است و مدام در مورد دستمزدش صحبت نمی کند و کار را به جاهای باریک نمی کشاند. اتفاقی که در ماه های گذشته شاهد آن از سوی کارلوس کی روش بودیم. سرمربی سابق تیم ملی با وجود ۸ سال حضور در ایران و تنها در حالی که دستمزد حضور در جام ملت ها را طلب داشت و با علم به اینکه فدراسیون فوتبال برای پرداخت دستمزدها با محدودیت جابه‌جایی پول مواجه است به فیفا شکایت کرد. هر چند فدراسیون فوتبال بر اساس هماهنگی هایی که با کنفدراسیون فوتبال آسیا انجام داد درنهایت موفق شد دستمزد باقی مانده کارلوس کی روش را پرداخت کند.

البته مارک ویلموتس خواهان پرداخت دستمزدش به صورت واریز به حساب است و اینکه منبع مالی که دستمزد را به حساب او پرداخت مالی می کند در لیست تحریم های خزانه داری آمریکا وجود نداشته باشد تا او با دردسر مواجه نگردد و شاید به همین دلیل بود که قرارداد او با فدراسیون فوتبال در سفارت ایران در بلژیک به امضاء رسید.

اشاره صریح یک مقام رسمی در فدراسیون فوتبال مبنی بر اینکه تا اکنون ریالی به مارک ویلموتس پرداخت نشده است شاید تاکید بر کمک دولت به فدراسیون فوتبال باشد. به خصوص که ترامپ طی دستوری به خزانه داری آمریکا فیفا را از انتقال پول به حساب فدراسیون فوتبال ایران منع کرده است و بنا به گفته یکی از مدیران رده بالای فدراسیون فوتبال اینفانتینو برای حل مشکل تا اکنون دوبار با ترامپ دیدار داشته است اما هنوز راهکاری برای رفع این مشکل پیدا نشده است. تا جایی که دیروز مهدی تاج و در پی فراهم کردن حضور بانوان در استادیوم آزادی برای تماشای بازی تیم ملی نامه ای برای رییس فیفا فرستاد و از او خواست که پول های ایران را آزاد کند چرا که بلوکه بودن این پول ها فدراسیون فوتبال را در جهت پیشبرد برنامه هایش با مشکل مواجه کرده است.

باید دید در روزهای آینده چه اتفاقی رخ خواهد داد. آنچه که مسلم است صبر مارک ویلموتس هم اندازه ای دارد و فدراسیون فوتبال به جای تاکید بر معرفت و صبوری مارک ویلموتس هر چه سریع‌تر در پی رفع این مشکل باشد چرا که تداوم این وضعیت حتی می تواند به سرمربی بلژیکی اجازه جدایی از تیم ملی را بدهد. اول خرداد به صورت رسمی اعلام شد که مارک ویلموتس سرمربی تیم ملی شده است. امروز ۲۰ مهر است و ۱۷۴ روز از اعلام این خبر می گذرد و مارک ویلموتس هنوز یک ریال هم از فدراسیون فوتبال ایران دستمزد نگرفته است.

 

ورزش سه

۱ ۳  
آی اسپورت
2019-10-12 12:34:00
نظر دهید

۳ نظر
Redarmys
شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۸، ۱۵:۳۳
تصور کنین به جاش کیروش بود:
اولین کاری که می کرد رسانه های متعدد حامی خودشو جمع میکرد و کنفرانس مطبوعاتی میذاشت و از فقر مردم می گفت و اتوبوس هزینه بر وی آی پی باشگاه پرسپولیس ، بعد با هماهنگی کیروشیپور میرفت ۹۰ و اونجا در باب عشق به وطن ایران حرف میزد و می گفت سم های کالدرون گونه و چونیوار اجازه نمیده ما کار خودمان را پیش ببریم و بعد فردوسی پور کلیپی از گلها ایران به کامبوج و سوریه را پخش می کرد و می گفت مردم دیوانه واروار دوستت دارند لطفا بمون:)))
۱
پرسپولیس دوباره داره پرسپولیس نمیشه)پرسپولیس پرسپولیسه(
يكشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۸، ۰۱:۵۸
عجب آدمی شما دستمزد این آقایون شراب خوار را برادران پیشانی سوخته و یعقه خفه کن و... فرزندان بزرگان رژیم ی که برکت آخروی به مردمش میدهد تا به این دنیای زودگذر و بی ارزش را زحمت میکشند و اختلاص میکنند و به عنوان مثال در اغتشاشات ضد انقلاب حاج آقا م خ زحمت کشیدن یک قلم از پولهای ک مبادا فردای اگر خدای ناکرده شد و رژیم دنیوی سرکار آمد و این پولها را بجای سفر به کربلا و ساختن شهری اروپای در آنجا صرف جیب مردم و ماهی گرفتنشان شد را حاجی زحمت کشیدن مثل تریلیهای شمش ک قصد امور خیریه در کشور برادر سوریه و.... پیشکش به میهن واقعشون یعنی انگلستان و ملکه اش بردند این مبلغ ناچیز فقط ۱50 میلیارد دلار بود همین و بس
.
يكشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۸، ۱۳:۳۷
.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر