فهرست
دو تراکتوری سابق در لهستان؛ آقای گل و نیمکت‌نشین
دو تراکتوری سابق در لهستان؛ آقای گل و نیمکت‌نشین

دو تراکتوری سابق در لهستان؛ آقای گل و نیمکت‌نشین

آی اسپورت - در لهستان، اوضاع برای فرشاد احمدزاده بر وفق مراد نیست. او در قامت یک ستاره به باشگاه اسلاسک وروسلاو رفت و با استقبال هواداران این تیم مواجه شد اما حالا می‌بینیم که احمدزاده جایی در ترکیب ثابت پاولوفسکی ندارد و مجبور است بازی‌های اسلاسک را از روی نیمکت تماشا کند. آمار احمدزاده نشان می‌دهد او بعد از 8 هفته ابتدایی، مدتی است که فرصت بازی برای اسلاسک را از ابتدا پیدا نمی‌کند.

فرشاد یکی از بازیکنان ثابت اسلاسک بود. بخصوص که از تیم قهرمان ایران به باشگاهی متوسط در لیگ لهستان رفته بود و همه اعتقاد داشتند توانایی‌های او برای کسب نتایج درخشان با اسلاسک کافی است. پاولوفسکی، سرمربی 65 ساله اسلاسک نیز همین اعتقاد را داشت. او می‌دانست که بازیکن قابلی را جذب کرده، بازیکنی که در لیگ ایران هم جزو بهترین‌ها بود.

8 هفته فرصت در اختیار احمدزاده بود اما انگار او در این مدت طولانی نتوانست خواسته‌های سرمربی اسلاسک را برآورده کند. بنابراین از بازی هفته نهم مقابل پیاست، پاولوفسکی، احمدزاده را روی نیمکت و کنار دست خود نشاند تا بازی هم تیمی‌هایش را تماشا کند. فرشاد در این بازی از دقیقه 84 به زمین رفت و فقط 6 دقیقه فرصت عرض‌اندام به‌دست آورد.

نیمکت‌نشینی احمدزاده ادامه داشت. این بار در هفته دهم و برابر بلالیستوک. احمدزاده در این بازی، از ابتدا تا انتهای بازی روی نیمکت نشست و حتی برای دقایقی کوتاه هم نتوانست راهی به ترکیب اسلاسک پیدا کند. بعد از بازی اما پاولوفسکی را نقد کردند که چرا از بازیکن ایرانی‌اش استفاده نکرده. بازیکنی که البته در لهستان، آنچنان درخشان ظاهر نشده است.

برای احمدزاده، بازگشت به ترکیب اسلاسک در هفته یازدهم، اتفاقی محال بود. چون او می‌دانست که ابتدا باید به جمع بازیکنان جایگزین اضافه شود و سپس بازی در ترکیب ثابت را تجربه کند. اسلاسک در هفته یازدهم مقابل لژیا ورشو قرار گرفت و احمدزاده هم این فرصت را به‌دست آورد تا در دقیقه 83، جای روبرت پیچ را در زمین بگیرد. بازی در نهایت با یک گل به سود لژیا ورشو به پایان رسید.

فرشاد احمدزاده رفته رفته و آهسته آهسته از ترکیب ثابت اسلاسک وروسلاو خارج شد و به نیمکت ذخیره‌ها رسید. اتفاقی که آمار نیز آن را اثبات می‌کند. هافبک سابق پرسپولیس، 10 بازی برای اسلاسک انجام داده، 671 دقیقه در زمین بوده و یک گل هم زده. او که ابتدای فصل یکی از ستاره‌های اسلاسک بود و البته در نقش منجی به لهستان رفت، حالا جایی در تفکرات پاولوفسکی ندارد.

احمدزاده قبل از حضور در پرسپولیس، عضو تراکتورسازی بود. او وقتی به لهستان رفت، عکسی یادگاری با فلاویو لوپز، ستاره پرتغالی و سابق تراکتورسازی گرفت. عکسی که در فضای مجازی دست به دست چرخید. حالا و در شرایطی که احمدزاده حال و روز خوشی در اسلاسک ندارد، فلاویو لوپز در 34 سالگی می‌درخشد و برخلاف فرشاد، یک بازیکن مهم در لیگ لهستان محسوب می‌شود.

فلاویو لوپز که در طول دو فصل بازی برای تراکتورسازی، 21 گل در لیگ برتر و آسیا برای این تیم به ثمر رساند، این روزها فوتبال خود را در باشگاه لچیا گدانسک دنبال می‌کند. فلاویو که در مدت زمان کوتاه حضور در تبریز به یکی از بازیکنان مهم و البته محبوب تراکتورسازی تبدیل شده بود، این فصل در 11 بازی و 963 دقیقه حضور در زمین، 7 گل زده و همراه مارسین روباک بر صدر جدول بهترین گلزن‌های لیگ لهستان تکیه زده.

لوپز چهارمین فصل حضور در لچیا گدانسک را سپری می‌کند. او در این چهار فصل به ترتیب 6،10،10 و حالا هم در پایان هفته یازدهم 7 گل به ثمر رسانده است. گل‌های سرنوشت ساز لوپز، لچیا گدانسک را به صدر جدول رده‌بندی رسانده و این تیم را بالاتر از لژیا ورشو به بخت نخست کسب عنوان قهرمانی تبدیل کرده است. درست برعکس شرایط اسلاسک با احمدزاده. این تیم 12 امتیاز به‌دست آورده و در جایگاه یازدهم ایستاده. منطقه‌ای واقع در منطقه خطر لیگ لهستان که فقط چند امتیاز با سقوط فاصله دارد.

روزگار تراکتوری‌های سابق در لهستان، روی یک خط و موازی طی نمی‌شود. یکی موفق است و دیگری نیمکت‌نشین. یکی آقای گل است و دیگری بازیکنی ذخیره در تیم یازدهم جدول. باید ببینیم آیا روزگار بر وفق مراد احمدزاده می‌شود یا او همچنان روی نیمکت می‌نشیند؟ با ادامه این روند، شاید اتفاق‌های جدیدی برای هافبک سابق پرسپولیس رخ بدهد.

ایران ورزشی

۴ ۳  
آی اسپورت
2018-10-15 01:02:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۳ نظر
حاجی داری چه میکنی؟
دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷، ۰۴:۰۹
اینکه پرسپولیس رو توی چه شرایطی رها کرد کاری به این ندارم‌ . بحث اینه که موقع جدا شدن دل هوادارو شکست
۵
ماسیمو امبروزینی
دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷، ۰۹:۴۹
خوشهالم که احمدزاده از پرسپولیس رفت ، چون چیزخاصی نداشت ، تو پرسپولیس هرکی فرصت کنه ثابت بازی کنه اگه حاشیه رو کنار بذاره قطعا ستاره میشه ، درحالی که احمدزاده دوسال ثابت بود و یک بازیکن معمولی بود ، شما نگاه کنید به سیامک نعمتی ، درهمین زمان کوتاه از کل احمدزاده هم بهتر بوده ، تازه با رفتنش جا برای سروش و ترابی باز شد ، خدایا شکرت
۶
فرهاد
دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷، ۱۴:۰۶
از اول هم تحفه ای نبود شما پرسپولیسی ها گنده اش کردید کلا بازیکنان متوسط وقتی به این دو تیم می روند توسط رسانه ها گنده می شوند وگرنه کیفیتشان همان است که در خارج از این دو تیم از خود نشان می دهند
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر