فهرست
رویا بافی‌های جام جهانی
رویا بافی‌های جام جهانی

رویا بافی‌های جام جهانی

آی‌اسپورت- تیم ملی ایران تا حالا  ۴بازی تدارکاتی انجام داده.. بازی‌هاییی که بی‌گمان برای شروع برنامه آماده سازی می توانند مفید باشند اما تا به امروز هنوز به سوال مهمی پاسخ داده نشده که انتخاب حریفان تدارکاتی بر چه اساسی بوده؟

درخواست کی روش
بودجه
معادلات سیاسی

حال که بازی های تدارکاتی مناسبی لااقل از دید طرفداران تیم ملی وجود ندارد تنها رویای رسیدن به روزهای جام جهانی باقی می‌ماند و تماشای مسابقات تیم ملی ایران در بزرگترین آوردگاه فوتبال جهان که مخاطب میلیاردی دارد.  باری وقتی که ایران به جام جهانی می‌رود همواره دو تئوری وجود دارد.

تئوری اول را کسانی دارند که دوست دارند تیم ملی کشور مان با تیمهای مشهور جهان بازی کند و هیجان زیادی را در رویاروئی بازیکنان کشورمان با بزرگان فوتبال جهان شاهد باشند . هنوز خاطره رویا روئی ایران با هلند ارنست هاپل و یا اسکاتلند با ستارگانی چون آرچی کمیل و جو جوردن و کنی داگلیش و یا پرتغال با فیگو وآلمان با فولر و کلینزمان و آرژانتین با مسی ... را از یاد نبرده‌اند.برای طرفداران این تئوری بازی با تیمهائی چون پرو و مکزیک و بوسنی و نیجریه و آنگولا لطف چندانی نداشت.

اما تئوری دومی هم وجود دارد و طرفداران این تئوری هنگامی که ایران درجام جهانی 2006 در گروه مکزیک و پرتغال و آنگولا و یا در سال 2014 با بوسنی و نیجریه همگروه شد بسیار خرسند بودند زیرا معتقد بودند که حضور در گروهی با تیمهائی که در سطح اول جهان نیستند می تواند شانسی به ایران بدهد که به دور دوم صعود کند. البته تاریخ نشان داده صعود همواره مرتبط به شهرت و سابقه تیمها نداشته است و بسیاری از تیمها ی مشهور چون ایتالیا و فرانسه و .. در برخی از جامهای جهانی در همان دور اول حذف شده اند . حالا با توجه به تئوری‌های مطرح شده می تواند رویای زیبای این دو گروه را پیش بینی کرد

تئوری اولی ها می توانند این گروه ها را در رویاهایشان تصور کنند.

آلمان-اسپانیا-ایران-صربستان
برزیل-انگلستان-ایران-نیجریه
آرژانتین-اروگوئه- ایران-مراکش
فرانسه- کرواسی- ایران-پاناما
بلژیک- کلمبیا-ایران-صربستان
پرتغال-سوئیس-ایران-مراکش

البته گروه های دیگر هم می توان با ترکیب این گروه های شش گانه تصور کرد و یکی از این گروه ها می تواند  پرتغال-کرواسی-ایران-عربستان سعودی باشد گروهی که در یک طرف آنها جذابیت هائی چون تیمهای کشورهای کی روش و برانکو ایوانکوویچ و البته بازی با رقیب سنتی خودمان یعنی عربستان سعودی باشد. 

اما تئوری دومی ها که دوست دارند که ایران در گروهی بیافتد که شانس صعودش حداقل روی کاغذ زیاد باشد بی گمان این قرعه کش را دوست دارند

روسیه-پرو- ایران- پاناما
لهستان-مکزیک-ایران- صربستان

البته ترکیب های دیگر هم می تواند وجود داشته باشند. به انتظار قرعه کشی می نشینیم شاید این حادثه باعث شود که میزان علاقه به بازی با تیم ملی کشورمان برای دیگر کشورها بیشتر شود . امیدواریم تیم ملی ایران با آمادگی کامل در این مسابقات حضور پیدا کن

۵ ۹  
آی اسپورت
2017-11-18 17:32:00
نظر دهید

۹ نظر
طرفدار کیروش کبیر
شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶، ۱۵:۴۳
آخه با کدوم منطق آقای عاطف میفرمایند که ایران میتونه با تیمهای استرالیا , عربستان , ژاپن و کره همگروه میشه
ميلاد
شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶، ۱۵:۵۱
بابا يكي به دوست عزيز بگه دو تيم از يك قاره همگروه نميشن. البته اروپا ميتونه دو تيم داشته باشه. الان تو بوركينافاسو هم قانون رو ميدونند ايشون نميدونند.
پوريا
شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶، ۱۵:۵۲
كاش نويسنده تون جناب عاطف حداقل در اين حد اطلاعات داشتن كه تيم ما نمي تونه با تيم هاي آسيايي مثل كره و عربستان هم گروه بشه . كاش ميدونستين كه دو تيم آسيايي هيچ وقت نمي تونن تو يك گروه بيفتن ! اين نوشته ها فقط اعتبار سايتتون رو مي آره پايين !
David
شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶، ۱۵:۵۳
دوست نگارنده مون اصلا از این نکته خبر نداره که در قرعه کشی، دو تیم از قاره اسیا تو یه گروه نمی افتن!!
آی اسپورت عزیز، شما که اینقدر مطالب حرفه ای رو کار می کنی، ازت بعیده یه همچین سوتی هایی...! :) ده تا مطلب من از همین سایت خوندم که صراحتا گفته بود این مطلب اول رو...
پوريا
شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶، ۱۶:۰۱
كاش نويسنده تون ميدونست آلمان اسپانيا صربستان ايران محاله اتفاق بيفته چون بيشتر از دو تيم از اورپا نمي تونه تو يه گروه باشه . كاش ميدونستين كه آرژانتين و اروگوئه هيچ وقت نمي تونن همگروه بشن چون از يه قاره ان . كاش اطلاعاتتون در حد فاجعه نباشه ...
ميلاد
شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶، ۱۸:۵۰
اينكه چيزي نيست . تو ويراش قبلي ايران با ژاپن و عربستان هم همگروه بود. اين تازه ورژن اصلاح شدست. يكم صبر كنيم با امريكا يا كانادا هم همگروه ميشيم. دانش نويسنده چيزي در اندازه دانش مهندسان مسكن مهر .
David
شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶، ۱۸:۲۵
اشتباه اول اصلاح شده انگار تو متن. تیمهای آسیایی نمی تونن با هم همگروه باشن، اوکی.
اما اشتباهات دیگه ای هم وجود داره مثلا این: آلمان-اسپانیا-ایران-صربستان! همونطور که دوستان گفتن، سه تا تیم اروپایی نمی تونن با هم هم گروه بشن.
و دوم هم این: آرژانتین-اروگوئه- ایران-مراکش! فقط از قاره اروپا بیش از یک تیم (حداکثر دو تیم) می تونن با هم همگروه بشن، یعنی آرژانتین و اروگوئه هم نمی تونن با هم همگروه بشن!
من می گم اصن این مطلب رو حذف کن، خیال خودتو راحت کن! اسم این جناب عاطف باید یادم بمونه، مطالب دیگه شو نخونده رد کنم! :)
امید از تفت
شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶، ۱۹:۱۳
در جام جهانی فقط دو تیم از اروپا می توانند در یک گروه قرار بگیرند. پس گروه آرژانتین، اروگوئه که نوشتید وجود خارجی نخواهد داشت. یعنی یه ورزشی نویس این حداقلها را هم نباید بدونه و رعایت کنه!!؟ ضمن اینکه همه قضیه صعود به قرعه ختم نمیشه. مهم خواستن و تمرکز و تمرین برای صعود است. ایران مثل بازی با آرژانتین دوره قبل بازی کنه، چون این دوره بازیکنان به مراتب بهتری بخصوص در فاز هجومی داره، قطعاً یکی از تیمهای صعود کننده به مرحله بعد است. اولین بازی ایران در جام جهانی خیلی مهم است و به نظر من به غیر از آلمان و برزیل و اسپانیا، در مقابل بقیه تیمها ایران شانس برد خوبی داره.
....
شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶، ۱۹:۴۱
دیده همه مینویسن .پیش خودش گفته من هم بنویسم.خوب شد نگفت جام جهانی تو افریقا برگزار میشهِباز هم جای شکرش باقیه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر