فهرست
درباره تابارس؛ مردی برای تمام فصول!
درباره تابارس؛ مردی برای تمام فصول!

درباره تابارس؛ مردی برای تمام فصول!

آی اسپورت - شاید در رده باشگاهی با دوران افتضاح در میلان افول کرده اواسط دهه ۹۰ به یاد آورده شود اما در رده ملی به روزهای خوب تاریخ تیم ملی اروگوئه سنجاق شده است. اسکار تابارس واشینگتون در چهارمین دوره حضورش روی نیمکت تیم ملی اروگوئه در حالی که تیمش را به مرحله یک‌چهارم‌نهایی جام‌جهانی ۲۰۱۸ رساند تا ۴ سال دیگر در سمتش ابقا شد و به این ترتیب در زمینه ماندن روی نیمکت یک تیم ملی خاص صاحب رکورد شد.

تداوم خاص

در حال حاضر تابارس بین تمام مربیان تیم‌های حاضر در آخرین دوره جام‌جهانی، رکورددار بیش‌ترین زمان حضور است. به عبارت بهتر از وقتی او در سال ۲۰۰۶ دوره اخیر مربیگری در تیم ملی کشورش را شروع کرد تا به حال همه تیم‌های ملی مطرح دنیا حداقل یک بار مربی خودشان را عوض کرده‌اند اما تابارس سرجای خودش مانده و در این مدت افتخاراتی مانند قهرمانی در جام‌ملت‌های آمریکای‌جنوبی و عنوان چهارم جام‌جهانی ۲۰۱۰ را همراه «لاسلسته» جشن گرفته است.

رکوردهای دوران پیشرفت

 تابارس پس از ناکامی تیم ملی اروگوئه در راهیابی به جام‌جهانی ۲۰۰۶ با هدف «پیشرفت پله به پله» هدایت تیم ملی کشورش را به عهده گرفت و در عصر موسوم به «عصر پیشرفت» دستاوردهای خاصی رقم زد؛ اولین قهرمانی اروگوئه در کوپاآمریکا از سال ۱۹۹۵، اولین حضور این تیم در نیمه‌نهایی جام‌جهانی از سال ۱۹۷۰، نخستین حضور اروگوئه در جام کنفدراسیون‌ها از سال ۱۹۹۷  و نخستین حضور در فوتبال المپیک از سال ۱۹۲۸.

مردی برای همیشه

پس از اروگوئه و اسکار تابارس، ایران و کارلوس کی‌روش دومین همکاری طولانی‌مدت بین۳۲ تیم حاضر در جام‌جهانی را دارند و در این بین ۹ تیم در حال حاضر یک مربی متفاوت از سکاندارشان در جریان جام‌جهانی ۲۰۱۸ دارند.تابارس رکورددار بیش‌ترین تعداد بازی به عنوان سرمربی در یک تیم ملی است و از این نظر سپ هربرگر با ۱۶۷ و مارتین اولسن با ۱۶۶ بازی را پشت سر گذاشته است. در این فهرست نام‌هایی مانند هوگو میسیسل، سرالف رمزی، ماریو زاگالو، هلموت شون، کارلوس آلبرتو پریرا، یواخیم لو، لارس لاگربگ، بروس آرنا، برتی فوگتس، والتر وینترباتوم، گیرمو استابیله و ویسنته دل‌بوسکه هم دیده می‌شود.

 

90tv

     
آی اسپورت
2018-09-24 13:42:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر