فهرست
چرا فقط فوتبالیست‌ها؟
چرا فقط فوتبالیست‌ها؟

چرا فقط فوتبالیست‌ها؟

آی اسپورت - مسعود سلطانی فر در نامه ای به سردار سرلشکر پاسدار دکتر باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح درخواست خود مبنی بر معافیت سعید عزت اللهی آفاق، سردار آزمون، سید مجتبی {مجید} حسینی، علیرضا جهانبخش جیرنده، علیرضا صفر بیرانوند، مهدی ترابی و علی قلی‌زاده از خدمت سربازی را مطرح کرد.

 درخواستی که در نوع خود جالب است و برای نخستین بار از سوی یک مقام رسمی مطرح می شود. نکته مهم آنکه فقط برای همین هفت عضو تیم ملی فوتبال مطرح شده که همه آنها یا در خارج از کشور اشتغال دارند و یا در آستانه ترانسفر شدن هستند. جالب تر آنکه بر سر مهدی ترابی و حضور او به عنوان سرباز در تیم تراکتورسازی بحث های فراوانی این روزها مطرح است.

 اینکه چرا وزیر ورزش که باید همه اهالی ورزش و قهرمانان سایر رشته های ورزشی را مورد تفقد خود قرار دهد با نادیده گرفتن تمام افتخارات رشته هایی چون کشتی، تکواندو، کاراته، جودو، والیبال، بسکتبال و .....، فقط تیم ملی فوتبال و ملی پوشان آن را مورد لطف خود قرار داده است، جای سوال دارد.

 در اینکه یکی از شروط کی روش برای تمدید قرارداد همین موضوع نظام وظیفه برخی ملی پوشان است شکی نیست و این نامه هم برای راضی کردن مربی اغلب شاکی تیم ملی تنظیم و ارسال شده، ولی آقای وزیر چرا و با کدام استدلال قانونی و منطقی چنین درخواستی را ارائه دادید؟ چرا جوانان این مرزو بوم، باید دو سال خدمت سربازی را سپری کنند ولی فوتبالیستی که درآمد میلیاردی دارد نباید این مدت زمان قانونی را سپری کند؟

 اگر قرار است معافیتی برای قهرمانان ورزشی ایران درنظر گرفته شود، باید شامل همه قهرمانان در همه رشته های ورزشی شود. آیا عضو تیم ملی والیبال که با ارائه بازیهای درخور تحسین دل مردم ایران را شاد می کند نباید مورد لطف شما به عنوان مرد اول ورزش کشور قرار گیرد؟ چرا کشتی گیرانی که با مدالهای متعدد جهانی و المپیک بزرگترین افتخارات را نصیب ایران اسلامی می کنند از این قانون معاف شوند؟

 این قبول که بازیهای تیم ملی در جام جهانی باعث شادی مردم ایران شد، ولی باید قبول کنید که ورزش ایران فقط فوتبال نیست و همه هزینه ها نباید برای تنها یک رشته ورزشی خرج شود! چرا قهرمانان رشته های دیگر ورزشی با آن آئین نامه کذایی ماه ها و بلکه سالها باید به دنبال جوایز خود برای کسب مدال جهانی و قاره‌ای باشند و وزیر چند روز از وقت گرانبهای خود را در روسیه صرف تهیه پاداش چند صد هزار دلاری اعضای تیم ملی فوتبال کند؟

 آقای وزیر با اندک بررسی می توانید به این نکته برسید که که چند قهرمان تیم های ملی رشته های مختلف بهترین زمانهایی که قبل از اعزام باید برای تمرین و آماده‌سازی  در اردوی تیم ملی صرف شود، برای اخذ مجوز خروج از کشور برای همراهی تیم ملی در راهروهای وزارت ورزش، حوزه نظام وظیفه و .... تلف می شود؟

 به شائبه حمایت از یک تیم خاص نمی پردازیم، ولی وزارت ورزش باید مسئولیت خود را در قبال همه رشته های ورزشی و همه قهرمانان به یک رویه مناسب طی کند و اگر قرار است معافیت از خدمت سربازی برای قهرمانان ورزشی درنظر گرفته شود، باید با اخذ مصوبه از هیات دولت شامل همه ورزشکاران شود.

 

خبرگزاری مهر

۶۶ ۱۴  
آی اسپورت
2018-07-13 09:32:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۴ نظر
آرش666666
جمعه ۲۲ تیر ۱۳۹۷، ۱۰:۲۸
نویسنده این مطلب جناب محمد بیرامی یه کیسه کش و در ضمن از نوچه های زنوزی مالک گسترش و سوراختور هستند.
قارتال
جمعه ۲۲ تیر ۱۳۹۷، ۱۲:۵۷
جناب عنتر نژاد این خبر به تراختور چه ربطی داره؟
خخخخ
جمعه ۲۲ تیر ۱۳۹۷، ۱۰:۳۰
پسر وزیر ورزش معلوم نیست چه زدوبندی داره !! فوتبالیست پولداره نه بقیه رشته های ورزشی!! هرجا پول هست این زالوها هستند
Hasan
جمعه ۲۲ تیر ۱۳۹۷، ۱۰:۴۶
پرسپولیس شش بازیکن از دست داده چهار بازیکن گرفته که دو تاش درجه 3 هم نیستن بیشترین ضرر رو از داوری می خوره با داشتن دو برابر هوادار نصف رقیب خرج می کنه استقلال برای دو بازیکن خارجیش بیست میلیارد خرج کرده تقریبا نصف بودجه پرسپولیس بازم با کمال پررویی وزیر رو پرسپولیس اعلام می کنید خدمت سربازی ترابی و بیرانوند هیچ سودی واسعه ما نداره چون فوقش بیرانوند امسال رو می مونه که معافیت تحصیلی داره ترابی هم پنج سال معافیت داره کمی تعقل رو آرزومندم
عبدالله
جمعه ۲۲ تیر ۱۳۹۷، ۱۱:۲۷
خداوکیلی حق یزدانی قهرمان کشتی جهان و المپیک است که معاف شود
با قلی زاده که 4 روز توی اردو بود و نفر23لیست تیم ملی در جام جهانی حضور داشت و1 دقیقه بازی نکرد؟
عبدالله
جمعه ۲۲ تیر ۱۳۹۷، ۱۱:۲۷
خداوکیلی حق یزدانی قهرمان کشتی جهان و المپیک است که معاف شود
با قلی زاده که 4 روز توی اردو بود و نفر23لیست تیم ملی در جام جهانی حضور داشت و1 دقیقه بازی نکرد؟
نسل سوخته
جمعه ۲۲ تیر ۱۳۹۷، ۱۱:۵۰
بوی تعفن بی لیاقتی حکومتی ها و ژن های خوب در هر گوشه این مرز و بوم پیچیده.اینها پسرهاشون سربازی نرفتن و معاف شدن و در اروپا و امریکای جنایتکار تحصیل میکنن. سربازی در مرزها و شهید شدن فقط سعادتی هست که باید نصیب خانواده فقرا و مستضعفین باشه. در عجبم که اگر خدایی هست چرا اینقدر به اینها زمان میده و بساط ظلمشون رو جمع نمی کنه؟؟
نسل سوخته
جمعه ۲۲ تیر ۱۳۹۷، ۱۱:۵۰
بوی تعفن بی لیاقتی حکومتی ها و ژن های خوب در هر گوشه این مرز و بوم پیچیده.اینها پسرهاشون سربازی نرفتن و معاف شدن و در اروپا و امریکای جنایتکار تحصیل میکنن. سربازی در مرزها و شهید شدن فقط سعادتی هست که باید نصیب خانواده فقرا و مستضعفین باشه. در عجبم که اگر خدایی هست چرا اینقدر به اینها زمان میده و بساط ظلمشون رو جمع نمی کنه؟؟
اشکان4
جمعه ۲۲ تیر ۱۳۹۷، ۱۲:۰۵
پول مفت میگیرن برای " بازی "
حاضر هم نیستن تو تیم نظامی لگد بزنن به توپ؟؟؟
بعد اون دست فروش برای یک لقمه نون باید از دست مامور سد معبر کتک بخوره ؟؟؟
به خدا این امتیازاتی که بهشون میدید حق نیست
چیکار میکنن مگه؟
به خدا فراخوان بذارید برای جذب بازیکنان تیم ملی
ببینید چه استعداد هایی بدون چشم داشت حاضرن برای تیم ملی توپ بزنن
اشکان4
جمعه ۲۲ تیر ۱۳۹۷، ۱۲:۱۱
این مملکت شده من بمیرم تو بمیری
فقط رابطه و پول کارها رو پیش میبره
قانونو پرت کردن کنار
بیچاره اون پدری یا جوانی که هنوزم فکر می کنن که با زحمت و عرق ریختن میتونن موفقیت بدست بیارن
ولی خبر ندارن مملکت خیلی وقته از شایسته سالاری در اومده!
مارال
جمعه ۲۲ تیر ۱۳۹۷، ۱۵:۰۵
اینجا فقط پول که کارت و راه می اندازه
۷
سرباز
جمعه ۲۲ تیر ۱۳۹۷، ۱۳:۰۳
آقا تو رو به خدا یک مطلب کار کنید راجع به این موضوع. چرا معافیت!!!؟ چیکاز کردن مگه؟ اگه هم قراره معاف بشن از هر کدومشون یک میلیارد بگیرید بعدش هری برن هر جایی که دلشون خواست.
Salar
جمعه ۲۲ تیر ۱۳۹۷، ۱۴:۵۴
چیکار کردن مگه میلیارد میلیارد پول میگیرن بعد خدمتم نرن؟
محمد
جمعه ۲۲ تیر ۱۳۹۷، ۱۶:۰۳
وقتی کشور را به مشتی ناکارامد بدهی همین می شود . وزیری که نمی داند چه جمله ای به صلاح کشور است و کدام تحریک کننده احساسات مردم چرا باید وزیر باشد .سلطانی فر تنها بدلیل پرسپولیسی بودن در کنار دولت قرمز روحانی قرار گرفته است و گرنه اگر اصل کارامدی رعایت می شد اوضاع ورزش این نبود که بخاطر هواداران پرسپولیس و حذف بازیکنی از این تیم به کیروش بگوید هواداران پرسپولیس از شما ناراحت اند هوایشان را داشته باش تا عصبانیتشان کم شود و یا اوضاع استقلال اینگونه باشد .ضعف و ناکارامدی مگر شاخ و دم دارد ؟ خوش خدمتی وزیر را باید با چه سناریویی نشان دهیم تا عده ای متوجه تعلق رنگی و ناکارامدی اش شوند . تاکی باید بخاطر دادن یک کیلو سیب زمینی ، چند میلیون به فلان و بهمان و .... فریب ناکارامدی و بچاپ بچاپ و از همه مهم تر ویرانی اوضاع سیاسی ، ورزشی ، اقتصادی و ... باشیم ؟ بیدار شوید دوستان بیدار
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر