فهرست
شما بنویسید: با 48 تیمی شدن جام جهانی موافقید؟
شما بنویسید: با 48 تیمی شدن جام جهانی موافقید؟

شما بنویسید: با 48 تیمی شدن جام جهانی موافقید؟

آی اسپورت – جیانی اینفانتینو رییس فیفا تایید کرد که در حال بررسی مدل 48 تیمی جام جهانی هستند. او می گوید در مرحله اول 16 تیم بعد از تنها یک بازی حذفی به خانه باز خواهند گشت و ادامه تورنمنت مانند مدل فعلی با 32 تیم، ادامه پیدا می کند. او می گوید تا ژانویه 2017 فیفا تصمیم نهایی را  می گیرد:" اینا ایده هایی برای پیدا کردن بهترین راه حل هستند. این ماه در مورد آن ها بحث می کنیم و تا 2017 تصمیم نهایی را خواهیم گرفت. می خواهیم ببینیم بهترین ایده کدام است."

در مدل پیشنهادی اینفانتینو 32 تیم در کشور میزبان، یک بازی حذفی با هم خواهند داشت و 16 تیم برنده به مرحله گروهی وارد می شوند. 16 تیم دیگر به خاطر رنکینگ بهتر مستقیم وارد مرحله گروهی شده اند. مدل پیشنهادی شما چیست؟ آیا دوست دارید تعداد تیم های شرکت کننده در جام جهانی افزایش پیدا کنند؟  

۱ ۸  
آی اسپورت
2016-10-04 17:26:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۸ نظر
برزو
سه شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۵، ۱۸:۰۴
نه موافق نیستم. چون تعداد بازی های بی کیفیت زیاد میشه. بازیهایی شبیه (ایران_نیجریه) در جام جهانی 2014 . البته کشورهای ضعیف از 48 تیمی شدن استقبال میکنند چون بدون خرج های میلیون دلاری میتونن با اسپانیا و برزیل و آرژانتین و ... بازی کنند. عرب های حاشیه ی خلیج فارس هم به شدت از 48 تیمی شدن استقبال خواهند کرد.
۱
Danial
سه شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۵، ۱۸:۵۱
واسه اینکه بفهمیم این مدل چقدر احمقانه هست فقط یه مثل ساده احتیاج داریم. آرژانتین ۱۹۹۰ با مارادونا که تو اوج آمادگی بود تو بازی اول جلو کامرون باخت. همون آرژانتین هم برزیل رو حذف کرد هم ایتالیا میزبان رو و تا پای فینال اومد بالا. طبق این مدل آرژانتین باید روز اول از جام جهانی‌ خداحافظی میکرد. بازی اول تک حذفی که اصلا ایده خوبی‌ نیست حتی اگه مدل گروهی باشه ۴۸ تیم خیلی‌ زیاده و جام جهانی‌ بسیار بی‌ کیفیت می‌شه. به نظرم همین ۳۲ تیم درست به اندازه است اونوقتا که ۲۴ تیم بود رسیدن به جام جهانی‌ خیلی‌ سخت بود. الان ۳۲ تیم بودن انگیزه کافی‌ رو میده به خیلی‌ از کشورها که تلاش کنن. یه مدلی‌ قبلا پیشنهاد شده بود که جام جهانی‌ هر ۳ سال یکبار برگزار بشه به جای ۴ سال که اون موقعه تصویب نشد. به نظرم اگه جای زیاد کردن تیم‌ها زمان بین دو تورنمنت رو کمتر کنن بهتر می‌شه.
۱
حمید
سه شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۵، ۲۰:۴۳
این طرح احمقانه به هیچ وقت تصویب نمیشه.
اینا حرفها و شعارهای اینفانتینیو بود برای رای اوردن و رئیس فیفا شدن و حالا یعنی داره به وعده های انتخاباتیش عمل میکنه.
ولی گروه های کارشناسی و کشورهای صاحب نفوذ و همینطور اسپانسور ها با این طرح قطعا مخالفن.
من حاضرم 8 سال یه بار بریم جام جهانی ولی وقتی میریم جام جهانی لذت ببریم نه اینکه همه برن جام جهانی.
196 در جهان وجود داره فکر کنین یک چهارمش برن جام جهانی!! یعنی از هر 4 تا تیم یک تیم! یعنی دیگه کامبوج و هند و پاکستان هم میان جام جهانی!
محمد
سه شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۵، ۲۳:۱۰
اصلا خوب نیست. اینجوری یعنی سی و دو کشور فقط برای یه بازی هزینه میکنن... اتفاقا به نظرم جام جهانی فعلی خیلی هم خوبه. اما باید مقدماتی رو جذاب تر کنن. مثل مقدماتی 98 و 2002 پلی آف داشته باشیم. یادش بخیر!
محمدرضا
چهارشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۵، ۰۹:۴۲
اصلا موافق نیستم. 32 تیمی بهترینه. نه کمتر نه بیشتر
عباس
چهارشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۵، ۰۹:۴۲
نه بابا
۱
حسن مروتی
پنجشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۵، ۰۱:۵۵
جام باید 48 تیمه بشه در 16 گروه 3 تیمه و از هر گروه یک تیم صعود کنه و بعدش هم که مشخصه دیگه.
۱
حسن مروتی
پنجشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۵، ۰۱:۵۵
جام باید 48 تیمه بشه در 16 گروه 3 تیمه و از هر گروه یک تیم صعود کنه و بعدش هم که مشخصه دیگه.
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر