فهرست
رونالدو مستحق محرومیت است
رونالدو مستحق محرومیت است

رونالدو مستحق محرومیت است

آی اسپورت- کریس رونالدو هم قهرمان بو و هم نقش منفی داستان. مهاجم پرتغالی سوپرکاپ اسپانیا را از روی نیمکت آغاز کرد، اما با گل فوق‎العاده‎ای که زد روزنامه‎های دوشنبه را به تسخیر خودش درآورد. انقدر گلش زیبا بود که کمتر به کارت قرمز مسخره‏ای که گرفت پرداخته شود. او بعد از کارت قرمز اما داور بازی را هل داد و این می‏تواند برایش دردسرساز شود.

این اولین بازی رسمی بارسا با هدایت والورده و از زمان رفتن نیمار از این تیم بود. اما آن طرف‎تر در فرانسه ستاره برزیلی سابق بارسا می‏درخشید، یک گل و یک پاس گل در اولین بازی برای پاری‎سن ژرمن مقابل گینگام.

نحوه جدایی نیمار از بارسا ثابت می‏کند که او دیگر بازیکن محبوبی در نیوکمپ نیست، اما هنوز هم هواداران بارسلونا بیشتر از رونالدو تنفر دارند تا نیمار. او کار را از روی نیمکت آغاز کرد و وقتی بلند شد تا خودش را برای ورود به زمین گرم کند شدیدا در ورزشگاه هو شد. تنفر بارسایی‎ها بعد از گلی که رونالدو زد بیشتر هم شد. پیش از آن هم پیکه دروازه خودشان را باز کرده بود و البته بعد از آن مسی از روی نقطه پنالتی گل مساوی را زده بود.

به نظر ستاره اوروگوئه‎ای بارسا دایو کرده بود، اما داور برای بارسا پنالتی گرفت، گاهی این طور پیش می‎آید، ناواس هم نتوانست مسی را متوقف کند و در نتیجه بازی مساوی شد. دقایقی بعد رونالدو روی ضدحمله رئال صاحب موقعیت شد و توانست از راه دور دروازه بارسا را باز کرده و هواداران این تیم را به سکوت وادار کند. بعد از آن هم لباسش را درآورد و از پشت به سمت جمعیت گرفت، درست شبیه کاری که مسی بعد از زدن گل دقایق پایانی در آخرین ال کلاسیکو رسمی انجام داد. اما چند دقیقه بعد او که به خاطر درآوردن لباس کارت گرفته بود دوباره کارت گرفت و اخراج شد، این بار به خاطر دایو و تصمیم برای فریب دادن داور.

مطمئنا این تصمیم داور بی‎رحمانه بود، اما واکنش رونالدو غیر قابل بخشش بود. او قبل از بیرون رفتن داور را هل داد و مطمئنا این کار برای او محرومیت به همراه خواهد داشت. ناعادلانه یا عادلانه قابل قبول نیست که به داور بازی دست بزنی و این کار او شاید باعث شود 12 جلسه محروم شود. اگر بخواهیم مقایسه کنیم دی‎کانیو، مهاجم ایتالیا، به خاطر چنین اقدامی 11 جلسه محروم شد، البته در سال 1998.

بعید است محرومیت او به این اندازه طولانی باشد، اما رفتارش از سوی یک بازیکن حرفه‏ای قابل قبول نبود. بعد از آن مادرید توسط آسنسیو به گل رسید و بازی با نتیجه 3 بر یک تمام شد. تنها چیزی که شب شاد رئالی‎ها را خراب کرد داستان هل دادن داور توسط رونالدو بود که حالا بیش از همه مخصوصا زیدان باید نگران این حرکت و تصمیم فدراسیون فوتبال اسپانیا برای ستاره تیمش باشد. رونالدو مطمئنا بازی برگشت مقابل بارسا را از دست داده است، اما باید دید چند جلسه محروم می‏شود.

 

۳ ۴  
آی اسپورت
2017-08-14 19:34:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۴ نظر
یوسف
دوشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۶، ۲۱:۵۱
یه قانون جالب تو اسپانیا هست به اسم فرجام خواهی که مثل ایران ماست مالی نمیشه و اگه داور واقعا اشتباه کرده باشه کارت بازیکن پاک میشه و تو این مورد محرومیت کریس هم لغو میشه چون تبعات اشتباه داوری بوده! جالبه که پارسال سر هل دادن داور توسط کیانی چه جنجال هایی که رسانه هایی که از وجود همچین قانونی خبر داشتن، راه ننداختن!
۳ ۱
جاهد
دوشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۶، ۲۲:۴۸
برخلاف اون چیزی که رسانه های ایرانی زدن فکر میکنم حتی اگه کارت زرد بخشیده بشه که میشه چون واقعا اشتباه بود اما محرومیتش بخاطر هل دادن داور لحاظ میشه.چون اشتباه بودن تصمیم داور نمیتونه توجیه کننده رفتار بازیکن باشه.در واقع در قوانین به هیچ عنوان به بازیکن اجازه نمیدن که اگه داور اشتباه کرد اونا مجاز باشن با داور برخورد کنن دیگه اینجوری سنگ رو سنگ بند نمیشه.بنابراین فکر میکنم محرومیت رونالدو اعمال بشه
۳
موراتا
سه شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۶، ۰۷:۲۱
البته دی کانیو چنان داور رو هل داد که خورد زمین ضمنا چند وقت پیش مسی هم داور رو هل داد اما آب از آب تکون نخورد پنج جلسه محرومیت برای اون حرکت معقوله چون تقریبا حداقل مجازات رو در نظر گرفتن ولی محرومیت به خاطر کارت قرمز باید پاک بشه چون کارت زرد دومش اشتباه بود
حسین
سه شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۶، ۱۵:۱۰
از نویسنده سایت گل اصلا عجیب نیست چنین اعتقادی داشته باشه!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر