فهرست
پیروزی نادال بر جوکو/ ماتادور در فینال مادرید
پیروزی نادال بر جوکو/ ماتادور در فینال مادرید

پیروزی نادال بر جوکو/ ماتادور در فینال مادرید

آی‌اسپورت- رافائل نادال با غلبه بر نواک جوکوویچ به فینال مسابقات تنیس مسترز مادرید راه یافت. رافائل نادال، قهرمان ۴ دوره مسابقات تنیس مسترز مادرید در مرحله نیمه‌پایانی این رقابت‌ها مقابل نواک جوکوویچ، نفر دوم تنیس جهان به میدان رفت و با ارائه یکی بازی برتر در دو ست پیاپی (۴-۶ ۲-۶) به پیروزی رسید. نادال که آخرین مرتبه جوکوویچ را در گرند اسلم آزاد فرانسه سال ۲۰۱۴ شکست داده بود، موفق شد پس از هفت شکست پیاپی مقابل تنیس‌باز صرب، او را مغلوب کند.

ماتادور که امسال تاکنون در مسابقات خاک شکست نخورده، پس از کسب ۱۴ـمین پیروزی پیاپی خود گفت: «برای من مهم این بود که به فینال دیگری برسم. زمان که بگذرد کسی درباره افرادی که شکست داد‌ه‌اید صحبت نمی‌کند، این عناوین هستند که ارزشمندند. درست است که بعضی مسابقه‌ها مهم‌تر از بقیه‌اند، اما من همیشه تلاشم را برای ارائه بهترین بازی‌ام انجام می‌دهم. قطعا شکست دادن حریفی مثل نواک، موجب بالا رفتن اعتماد به نفس شما می‌شود و نشان می‌دهد که در مسیر درستی حرکت می‌کنید.»

جوکوویچ نیز پس از قبول شکست  گفت: «رافا مشخصا امروز بازیکن بهتر میدان بود و استحقاق پیروزی را داشت. او از ابتدا تا انتها، بازی را در کنترل خود داشت. من تمام تلاشم را کردم اما کیفیت تنیسی که ارائه دادم چندان بالا نبود و خطاهای بسیاری مرتکب شدم.»

سلطان خاک فردا برای کسب پنجمین عنوان خود در مادرید روبروی دومینیک تیم قرار خواهد گرفت. این تنیس‌باز اتریشی در دیدار دیگر دور نیمه‌پایانی، پابلو کوئواس از اروگوئه را در دو ست متوالی (۴-۶ ۴-۶) از پیش رو برداشت و به نخستین فینال مسترز خود رسید. نادال دو هفته پیش در فینال آزاد بارسلونا دومینیک تیم را شکست داد.

     
آی اسپورت
2017-05-14 14:29:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر