فهرست
یادداشت روز: با اجازه‌ی روحانی؛ کی‌روش مچکریم!
یادداشت روز: با اجازه‌ی روحانی؛ کی‌روش مچکریم!

یادداشت روز: با اجازه‌ی روحانی؛ کی‌روش مچکریم!

آی اسپورت- دوستی کامنت گذاشته بود که کی‌روش را به عرش نرسانید و چماقی نکنید و بر سر دیگران نکوبید. بعید می‌دانم کسی چنین قصدی داشته باشد. اما برای ملت کم‌حافظه‌ای چون ما گفتنی‌ها باید گفته شود تا دوباره به بیراهه نرویم، نوشتنی‌ها باید نوشته شود تا بدانیم فوتبال ما چه گوهر گرانبهایی را به دست آورده است.

برگردیم به 11 خرداد 1385 و یادمان بیاید که کاپیتان تیم‌ملی‌مان در جام جهانی 2006 در زمین خوش خوشان قدم می‌زد. به قول لیت بارسکی زمین فوتبال را با پارک عوضی گرفته بود، امروز کاپیتان 35 ساله ما 10.5 کیلومتردر یک بازی می‌دود در حد استانداردهای روز فوتبال.

تیم‌مان تبدیل شده بود به دو دسته حیدری و نعمتی یکی با کاپیتان یکی برَ کاپیتان، هر کسی هم ساز خودش را می‌زد کادر فنی هم نظاره گر خاموش، آن یکی ارنج تعیین می‌کرد، دیگری نظرش را به کادر فنی تحمیل می‌کرد، آن یکی موقع تعویض لگد می‌زد به کلمن، دیگری حال نمی‌کرد به‌عنوان یار تعویضی برود زمین، آن یکی دنبال ترانسفر بهتری بود، دیگری حاضر بود تیم به فنا برود که گل معتبری در جام جهانی زده باشد وسط آن همه گل بی‌شمار به مالدیو و نپال. امروز اما 23 نفر بازیکن ما انگار یک روح‌اند در چند بدن فرمانبردار تمام و کمال در خدمت کادر فنی با هدفی مشترک \"موفقیت تیم ملی ایران\"

آنچه از ایران به تصویر می‌آمد لگد کعبی بود بر صورت فیگو یا پَت و مَت بازی رحمان و میرزاپور در بازی با مکزیک. امروز آنچه به تصویر می‌آید پنالتی گرفته نشده توسط داور برابر آرژانتین است یا 90 دقیقه از کار انداختن 300-400 میلیون دلار فوروارد آرژانتینی.

بازهم یادمان می‌آید که در بهترین قرعه تاریخ جام جهانی بودیم اما از پس آنگولا هم بر نیامدیم آن هم با بهترین ستاره‌های تاریخ ایران و امروز در یکی از سخت‌ترین گروه های جام جهانی همچنان مدعی صعود آن هم با تیمی که به غیر از 4 نفرشان بقیه در تمام عمر فوتبال‌شان مقابل بازیکنی چون \"اوگنی اونازی\" نیجریه‌ای هم بازی نکرده بودند چه برسد به لیونل مسی.

...

اینها و باقی قضایا که یادمان می‌آید آن وقت است که ممنون می‌شویم از کی‌روش، به خاطر بازگرداندن اعتبار فوتبال ایران، به خاطر اعتبار بخشیدن به کادر فنی تیم ملی و به خاطر اعتبار بخشیدن به تمام ارزش‌هایی که سال‌هاست از یاد برده بودیم.

با اجازه از حسن‌آقا، آقای کی‌روش مچکریم.


محمود باقری

  ۵  
آی اسپورت
2014-06-23 17:32:02
نظر دهید
۵ نظر
-
دوشنبه ۲ تیر ۱۳۹۳، ۱۸:۴۰
حرف حساب.
Danial
دوشنبه ۲ تیر ۱۳۹۳، ۱۹:۱۵
ممنون از نویسنده. باید قدر داشتهامون رو بدونیم. کی‌ روش داره منو خیلی‌ خیلی‌ یاد خولیو ولاسکو میندازه که والیبال ما رو متحول کرد. این چیزی که امروز از تیم ایران میبینیم نتیجه محض کار کی‌ روش هست و البته از حق نگذریم که بازیکنها خیلی‌ خیلی‌ زحمت کشیدن تو تمرینات. اما زحمت کشی‌ وقتی‌ جواب میده که خرد و تجربه کافی‌ پشت کار باشه که کی‌ روش این رو به تیم داد. حالا میبینیم که دور انداختن بازیکنهی که واسه تیم ملی‌ ناز میکردن چه نتیجه‌ای داد. اونایی که شاکی‌ بودن که امسال رحمتی و عقیلی خط خوردن حالا ببینن چرا کی‌ روش اون کارو کرد
محمد
دوشنبه ۲ تیر ۱۳۹۳، ۱۹:۱۹
مقاله بسیار زیبایی بود . مرسی
-
دوشنبه ۲ تیر ۱۳۹۳، ۲۰:۲۷
دیگری حاضر بود تیم به فنا برود که گل معتبری در جام جهانی زده باشد وسط آن همه گل بی‌شمار به مالدیو و نپال
عماد
سه شنبه ۳ تیر ۱۳۹۳، ۰۹:۳۸
محمود باقری؛ یه اسم ساختگی دیگه واسه پژمان دلال و رفقاش... معلوم نیست با موندن کیروش چه پورسانتی گیر این بی وجود ها میاد که این جوری دارن خودشونو واسش جر میدن...
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر