فهرست
نگاه روز : سارقان بیت المال یوزپلنگ شدند!
نگاه روز : سارقان بیت المال یوزپلنگ شدند!

نگاه روز : سارقان بیت المال یوزپلنگ شدند!

آی اسپورت - المپیک 2012 را به یاد دارید؟؟؟ یادتان می آید هر مدالی که گرفته می شد، بعدش چه اتفاقی می افتاد؟ یادتان می اید هر ورزشکار که روی سکو می رفت را با فوتبالی ها مقایسه می کردیم؟ یادتان هست که حسابی از خجالت فوتبالی هایمان در آمدیم. یادتان هست همان روزها تیم ملی به لبنان باخت؟؟؟ یادتان هست آنقدر از کیروش انتقاد کردیم که به او فرصت حرف زدن نمی دادیم؟ یادتان هست همان روزها کی روش می گفت ما کره را رفت وبرگشت می بریم وصعود می کنیم؟ یادتان هست که چقدر به او خندیدیم. گفتیم که تو از پس لبنان بر نمی آیی آن وقت کره را بتوانی ببری؟؟

 یادتان هست تمام روزهایی که فوتبالیست ها را بی غیرت خطاب کردیم. یادتان هست که می گفتیم آنها فقط پول می گیرند. آن همه استرس وفشار را برای صعود ایجاد کردیم. حتما همه اینها را به یاد دارید.  یادتان می آید که قبل از صعود سرمربی می گفت نمی خواهیم برای تفریح به برزیل برویم و ما باز می خندیدیم ومی گفتیم  تو تیم را به  برزیل ببر، بقیه اش پیشکش... یادتان می آید بعد از قرعه کشی جام جهانی فقط تیممان را مسخره کردیم؟؟ حرفهایی که در مورد هاشم بیک زاده زدیم یادتان هست؟؟؟ یادتان هست هیچ کس فکر نمی کرد مقابل آرژانتین کمتر از 3،4گل بخوریم؟؟؟ یادتان هست که تا یادمان می آید به تیم ملی غر زدیم وآیه یاس خواندیم؟ همه مقابل کی روش بودیم و فوتبالیست هایمان. آن روزها که بازار المپیک داغ بود و مدال گرفتن ورزشکاران دیگر، حسابی به فوتبال تاختیم و حالا که سفره جام جهانی گسترده ست و حرف از فوتبال است همگی پای بازیها می نشینیم و بعد از تساوی مقابل نیجریه به خیابان ها می ریزیم وشادی می کنیم. از باخت مقابل آرژانتین ناراحت می شویم اما باز هم شادی های شبانه را از دست نمی دهیم.

 این روزها غرور و غیرت و تعصب ایرانی بودن را به رخ همه جهانیان کشیدیم تا آنجا که باخت هم ما را می تواند خوشحال کند ونگاه تمام جهانیان را به ما معطوف کند. کمتر کسی روزهای گذشته را به یاد می آورد. دیگر کسی به یاد پول های کلان در فوتبال نمی افتد. دیگر کسی بی غیرتی را برچسب بازیکنان نمی کند. دیگر هیچ کس انتقاد نمی کند. همه ما فقط از یک عبارت برای فوتبالیست هایمان استفاده می کنیم \"یوزپلنگان ایران\" .


ساجده قنبری 

  ۹  
آی اسپورت
2014-06-23 19:41:37
نظر دهید

۹ نظر
امید
دوشنبه ۲ تیر ۱۳۹۳، ۱۹:۴۴
هنوزم چیزی عوض نشده !
ما در بهترین حالت فقط می تونیم خوب ببازیم /
هیچ نتیجه خوب یا نزدیک به خوب هم نگرفتیم .
فقط والیبال
-
دوشنبه ۲ تیر ۱۳۹۳، ۱۹:۵۵
ولی با همه اینها مشکل فوتبال دولتی ما هنوز پا برجاست ، و فکر نمیکنم این باعث پیشرفت بشه ما باید خودمون رو از فوتبال دولتی رها کنیم
reza
دوشنبه ۲ تیر ۱۳۹۳، ۱۹:۵۹
بیخود موضوعات رو قاتی نکنین. هممون میدونیم لیگ پارسال افتضاح بود... این 23 یوزپلنگ به همراه کی روش هیچ ربطی به اون مفت خورها ندارند...
Danial
دوشنبه ۲ تیر ۱۳۹۳، ۲۰:۰۸
به نظر من تمام اون ایراد ها که از سیستم فوتبال گرفته می‌شه هنوز هم وارد هست و چیزی عوض نشده. اون ایراد ها به سیستم مدیریت ایرانی‌ برمی‌گرده و بازیکنهی که اونقدری که پول میگیرن خیلی‌‌هاشون نمی‌ارزن. مگه اینها تغییر کرده؟ اینکه مردم خوشحالن از تیم ملی‌ همش به خاطر وجود کسی‌ هست که یه تیم رو پاکسازی کرد و درست تمرین داد و هدایت کرد تا امروز برسه به اینجا. وای به حالمون بود اگه یکی‌ از این مربیهای پر ادّعای ایرانی‌ اگه می‌خواست سر مربّی باشه. من کاملا اعتقاد دارم که سطح فوتبال ما در کّل هنوز بالا نیست و فاجعه اینجاست که سطح مربی‌ همون حتا از سطح بازیکن همون هم پائین تره. میخواین تفاوت رو احساس کنید به عنوانه یه استقلالی شما رو ارجاع میدم به بازی استقلال با آف‌‌ سی‌‌‌ سئول که نه زور ما بهشون رسید و نه معلوم بود چجوری داریم جلوشون بازی می‌کنیم و برنامه و هدفمون چیه. از نظر زمانی‌ خیلی‌ فاصله‌ای نبود با بازی ایران و کره که تقریبا همون بازیکنا کره رو بردن اما اینبار کس دیگه‌ای رو نیمکت بود
ال مورو
دوشنبه ۲ تیر ۱۳۹۳، ۲۱:۴۱
چقدر شما احساسی هستین؟چرا همه چیز رو قاطی می کنید؟؟ یعنی الان بعضی از فوتبالیست ها پول مفت نمی گیرن؟؟ یعنی نبودن چند نفر که خودشونو از تیم ملی کشیدن کنار؟کاری که هیچ تیمی نکرده؟؟یعنی شما اشکال و قوچان نژاد و... رو با اونها مقایسه میکنید؟؟
ال مور
دوشنبه ۲ تیر ۱۳۹۳، ۲۱:۴۳
ببینید بقول پولادی همونایی که میان تو تلویزیون, پشت صحنه میان تیم ملی رو می جوند؟ جزو همون .س... بیت المال نیستن؟؟ کسایی نیستن که دنبال خراب کردن تیم ملی باشن تا خودشون برن اونجا , تیم میلی درست کنند؟؟؟
محمد
دوشنبه ۲ تیر ۱۳۹۳، ۲۲:۰۴
آقا به پیر به پیغمبر اینا همون دزدای بیت المالن که شب عید میلیاردی پول گرفته بودن و میگفتن پول آجیل نداریم. چیزی عوض نشده. ینی دم جلال چراغپور گرم که گفت اگه یه ذره خوب نتیجه بگیریم تمام مشکلات فوتبالمون رو پشت بازیشون یا بردشون مخفی میکنن. الان هم دقیقا داره همین اتفاق میفته.
محسن
دوشنبه ۲ تیر ۱۳۹۳، ۲۲:۵۰
همیشه همینطور بوده همیشه شکست یتیمه و برد هزار تا پدر مادر داره
-
دوشنبه ۲ تیر ۱۳۹۳، ۲۳:۰۲
شاسکول. نشون میده ذهن 0 و1 داری.یا صفره یا یک ها؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر