فهرست
تیموریان: به بهترین تیم دنیا باختیم/ بوسنی را ببریم صعود می کنیم
تیموریان: به بهترین تیم دنیا باختیم/ بوسنی را ببریم صعود می کنیم

تیموریان: به بهترین تیم دنیا باختیم/ بوسنی را ببریم صعود می کنیم

آی اسپورت- یکی از بهترین های تیم ملی در دو بازی گذشته جام جهانی، حالا امیدوار است. امیدوار به اینکه تیم ملی بتواند در برابر بوسنی مجوز صعود بگیرد. آندو تیموریان که در دو بازی اول ایران فوق العاده ظاهر شده و جزو دونده‌ترین بازیکنان تیم ملی بوده است امیدوار است که تیم ملی صعود کند و البته برای ایران شانس زیادی هم قائل است. مصاحبه با آندو را در زیر بخوانید:

 

از بازی با آرژانتین شروع کنیم؟ تماشاگران برای تان سنگ تمام گذاشتند.

صادقانه این است که باید قبل از هر چیزی تشکر کنم از همه هواداران ایرانی که امروز در ورزشگاه برای مان سنگ تمام گذاشتند. مطمئنا مردمی که در ایران بازی را می دیدند هم هیجانی بیش از این داشتند و دل شان پیش ما بود و ما این حس را در وجودمان داشتیم که همه آنها کنارمان هستند.  اما حقیقت این است که ما متاسفانه یک گل از آرژانتین خوردیم  و مسابقه ای که حق مان از آن حداقل یک امتیاز بود را بدون امتیاز پایان  دادیم .اما هنوز دنیا برای مان به آخر نرسیده است. ما شانس زیادی برای صعود داریم و باید در بازی آخر با تمام وجود بجنگیم برای رفتن به دور بعدی بازی ها.

بازی خوب ایران، طرفداران برزیلی را هم با شما همراه کرد؟

فارغ از کری هایی که دو کشور با هم دارند فکر می کنم چیزی که باعث شد جو ورزشگاه به سمت ما برگردد ، بازی ما طوری بود که آرژانتینی ها و البته همه طرفداران سورپرایز شدند و این اتفاق بود که باعث شد برزیلی ها با هیجان در کنار طرفداران ایرانی قرار بگیرند و جو جالبی در استادیوم ایجاد شود. ما که از این فریاد های موافق حسابی انگیزه گرفته بودیم و سعی داشتیم با تمام وجود بازی کنیم. همین کار را هم کردیم. این که ما داشتیم جلوی یکی از بزرگترین تیم های دنیا ، تیمی که بخت اول قهرمانی دنیاست ، این قدر پایاپای بازی می کنیم دلیلی بود برای آن همه محبت. ما نباید این بازی را می باختیم. در تمام طول بازی فقط یک اشتباه داشتیم در دقیقه 92 که همان یک اشتباه نتیجه را رقم زد.

فرصت‌های زیادی را هم از دست دادید.

دقیقا. ما کلی شانس در نیمه دوم داشتیم. بارها ما می توانستیم به گل برسیم اما دروازه بان حریف و بدشانسی ما نگذاشت توپ ها گل بشوند. به هر حال ما به بهترین تیم دنیا باختیم.

کارلوس کی‌روش قبل از بازی گفته بود این بازی بدون شک بزرگ‌ترین بازی زندگی بازیکنان من است. تو این حرف را قبول داری؟

بدون شک این بازی در فوتبالم یکی از بزرگ‌ترین بازی‌ها و شاید بزرگ‌ترین مسابقه‌ای بوده که تا حالا انجام داده‌ام. خیلی دیگر از هم تیمی هایم هم همین نظر را درباره این بازی دارند اما به هر حال فوتبال ، فوتبال است و بازی هم بازی آن بازی برای ما تمام شده است و از این به بعد تنها باید به بازی های بعدی مان فکر کنیم.بازی مهم با بوسنی که نتیجه اش می تواند سرنوشت ما برای صعود از گروه را مشخص کند. ما در ان مسابقه به دنبال صعود از گروه مان هستیم.

چقدر امیدواری به صعود؟

خیلی. ما اگر بازی مان را ببریم به احتمال بسیار زیاد صعود می کنیم چون بعید می دانم آرژانتینی ها بازی با نیجریه را دست کم بگیرند.

فکر می‌کنی تیم این توان را دارد که بتواند باز هم مسابقه ای را با این فشار پشت سر بگذارد؟

شرایط تیمی خوبی داریم، می توانیم برابر بوسنی هم برنده باشیم. باید کار کنیم و زحمت بکشیم که صعود کنیم. خسته هستیم اما تا بازی باید آماده بشویم. ما تیمی هستیم که آمده ایم اینجا تا همه تیم ها را سورپرایز کنیم . در بازی با آرژانتین هم بدون شک ما حریف مان را سورپرایز کردیم. ولی فقط دو دقیقه کم آوردیم و فضا در اختیار مسی گذاشتیم.

حالا به نظرت ایران بهتر بازی کرد یا آرژانتین؟

با افتخار می گویم ما بهتر از آرژانتین بازی کردیم و آنها تحت تاثیر بازی مان بودند اما متاسفانه یک تصمیم اشتباه فوتبالی از داور همه چیز را خراب کرد. البته او عمدا این تصمیم را نگرفت! ما موقعیت های زیادی هم داشتیم که از دست رفتند ولی به هر حال این اتفاق افتاده است.

ولی کارتان شاهکار بود.

 ممنون که به ما روحیه می‌دهید. خیلی حالم گرفته است. 2 دقیقه بیشتر تا آخر بازی باقی نمانده بود که مسی آن شوت استادانه را زد. خیلی حیف شد، خیلی.

بازیکنان تیم ملی در رختکن اشک می‌ریختند. اما اینجا همه برای‌تان کف زدند و از عملکردی که داشتید راضی بودند.

 مردم به ما لطف دارند اما تا یک امتیاز دیگر فاصله‌ای نبود. البته الان هم فرقی نکرده، فکر می‌کنم اگر بوسنی را ببریم صعود می‌کنیم چون آن طرف آرژانتین برای اینکه سرگروه بماند مجبور است نیجریه را ببرد و با این نتیجه ما صعود می‌کنیم.

فکر می‌کنی در بازی با بوسنی پای‌تان به گلزنی باز شود؟

در همین بازی هم باید می‌شد اما بدشانسی آوردیم. دو موقعیت طلایی داشتیم که گل نشد، یک پنالتی را هم که داور از ما گرفت. آن لحظه واقعا من نمی‌دانستم باید به داور چه بگویم. نمی‌دانم چطور آن پنالتی واضح را روی اشکان ندید. خیلی عجیب بود.

همه کارشناسان داوری گفتند که داور اشتباه کرده است.

داور با آن تصمیمش ما را سلاخی کرد. دیگر جور دیگری نمی‌شد به تیم ملی ایران لطمه زد. البته نمی‌گویم که عمدی در کار بوده. شاید واقعا صحنه را ندیده اما این داور کلا خیلی آماده نبود و در جریان بازی بارها توی دست و پای بازیکنان می‌آمد و نمی‌گذاشت ما کارمان را به درستی انجام دهیم.

بعد از بازی کی‌روش چه گفت؟

از بچه‌ها خیلی راضی بود. ما هرچه او خواسته بود را انجام دادیم. اشک بچه‌ها برای این بود که آن گل مسی اجازه نداد به یک امتیاز باارزش دست یابیم. کروش هم که زحمت بچه‌ها را دیده بود با روحیه به رختکن آمد. ما می‌دانستیم که خیلی از داوری ناراحت است اما او به روی خودش نیاورد و به بچه‌ها گفت این باخت برای من به اندازه یک برد بزرگ ارزش داشت.

تکل‌های قشنگی زدی که اینجا هم بازتاب زیادی داشت. خیلی مسلط بودی.

دلیلی نداشت دستپاچه شویم. ما با فضای جام جهانی کاملا آشنا شدیم و اصلا استرس نداریم. می‌بینید که همه مسلط بازی می‌کنند نه فقط من.

پیش‌بینی‌ات از بازی مقابل بوسنی همان است که گفتی؟

هرگز آنها را دست کم نمی‌گیریم. درست است که دو بازی را باخته‌اند اما می‌آیند تا اعاده حیثیت کنند. اتفاقا من فکر می‌کنم بازی‌مان مقابل بوسنی سخت‌تر از بازی‌های دیگر است اما برای برد به میدان می‌رویم تا علاوه بر شکستن طلسم گلزنی تیم ملی برای اولین بار در تاریخ فوتبال ایران در جام جهانی صعود کنیم.

     
آی اسپورت
2014-06-23 23:15:25
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر