فهرست
سبقت زیدان از پپ: رکوردی دیگر
سبقت زیدان از پپ: رکوردی دیگر

سبقت زیدان از پپ: رکوردی دیگر

آی اسپپورت- در تاریخ بیست و دوم فوریه رئال مادرید در مستایا با نتیجه 2 بر یک شکست خورد. این آخرین بار بود که تیم زین‌الدین زیدان قبل از رکورد شکست‌ناپذیری طولانی پشت سر هم امتیاز از دست داده بود.

فصل گذشته عنوان قهرمانی لالیگا در لاروسالدا و بازی مقابل مالاگا به رئال مادرید رسید، آن هم در روز آخر و البته بعد از روندی فوق‌العاده که در آن تیم‌ها را یکی پس از دیگری از پیش رو برمی‎داشت.

بیرون از ورزشگاه خانگیشان، سانتیاگو برنابئو هم سفیدپوشان روند برد پشت سر هم فوق‌العاده‌ای داشتند. 9 بازی که ادامه آن به این فصل کشیده شد. در فصل 17-2016 بازی بیرون از خانه مقابل ویارئال، ایبار، اتلتیک بیلبائو، لگانس، اسپورتینگ، دپورتیوو، گرانادا، سلتا و مالاگا همه با برد به پایان رسید. بسیاری از آن‌ها هم به لطف استفاده زیدان از سیستم چرخشی به دست آمده بود.

فصلی جدید شروع شد و البته همان روند ادامه دارد. والنسیا، لوانته و بتیس تیم‌هایی بودند که رئال در بازی مقابل آن‌ها 7 امتیاز از دست داد. اما بیرون از خانه مادرید را می‌‎توان «جانوری» دیگر دانست. این تیم توانست دپورتیوو لاکرونیا، رئال سوسیداد و آلاوز را در همین فصل در خانه خودشان شکست دهد.

برد مقابل ختافه در دیدار روز شنبه باعث می‎شود رئال نامش را دوباره در تاریخ ثبت کند. اگر این تیم به برد برسد تبدیل به اولین تیمی می‎شود که توانسته در 13 بازی پشت سر هم بیرون از خانه در لالیگا به برتری برسد. این رکورد در حال حاضر در اختیار پپ گواردیولا و بارسلونا است که توانسته‌اند 12 بازی پشت سر هم بیرون از خانه را ببرند.

نکته جالب اما اینجاست که هر دو رکورد با برد ویارئال آغاز شدند.

اگر مادرید برنده شود این اولین بار نبوده که زیدان یکی از رکوردهای پپ گواردیولا را جابه‌‎جا می‌‎کند. پیش از این هم روند شکست‌ناپذیری بارسلونا که رکوردش 33 بازی بود را شکسته بودند و در 40 بازی شکست نخوردند. همچنین به رکورد 16 برد پشت سر هم در تمام رقابت‌ها هم رسیده بودند.

یکی دیگر از رکوردهای تیم زیدان گلزنی در 33 بازی پشت سر هم بیرون از خانه بوده، رکورد دیگر هم نباختن در 40 بازی بوده است.

 

۶    
آی اسپورت
2017-10-11 16:22:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر