فهرست
چالش سخت جانشین طاهری
چالش سخت جانشین طاهری

چالش سخت جانشین طاهری

آی اسپورت- وزارت ورزش و طاهری به روزهای پایانِ همکاری رسیده‌اند. حتی اگر مازیار ناظمی با طعنه استعفاهای طاهری را بشمارد و به رخش بکشد و با منت و سنت بگوید این‌بار هم موافقت نمی‌کنیم، مخاطب حرفه‌ای از لابلای این سخنان سیاستمدارانه، اکراه و بی‌میلی وزارت‌نشینان را در می‌یابد. بقول پدرخوانده: «هرکدام از دوستانت که تبدیل به دشمنت شده، از روز اول از تو متنفر بوده» طاهری نیز از روز اول مطلوب و محبوب سلطانی‌فر و عمله اکره‌هایش نبود. سیر نقطه نظرات و مصاحبه‌های یک سال اخیر، اثبات می‌کند که دو طرف طی یک همزیستی مسالمت‌آمیز فقط همدیگر را تحمل کرده‌اند. تا سرانجام قطع همکاری با اسپانسر اوضاع چنان بحرانی شد که بوی بهبودی از آن به مشام نمی‌رسد. اگرچه امروز طاهری در تبعید خودخواسته و اعضای مجمع در یک حالت انفعال بسر می‌برند، اما می‌توان فرجام و سرانجام این دوئل آخری را به سود وزارتخانه پیش‌بینی کرد. چرا که در جبهه‌ی خود بازیکنان، پیش‌کسوتان، برخی هواداران خاص را صف‌بندی کرده‌اند و کفه‌ی ترازو را حسابی سنگین می‌بینند. در حالیکه جناح طاهری فقط با حضور هواداران آنهم بشکلی نامنسجم و پراکنده نحیف و ضعیف می‌کند.

می‌شود از هم‌اکنون جانشینان طاهری را بر مسند قدرت تجسم کرد. چهره‌هایی مانند گرشاسبی یا بهروز منتقمی و شاید یک رجل ناشناخته که لحظه‌ی آخر از کلاه بیرون بپرد. باید دید جانشینان طاهری چگونه می‌خواهند با این چالش مواجه شوند؟

اداره‌ی باشگاه به جای مردی که در سه سال دو عنوان قهرمانی و نایب قهرمانی به چنگ آورد و باشگاه در معرض سقوط را بعنوان مدعی جدی قهرمانی و تیم چهارم آسیا تحویل می‌دهد. مردی که هواداران را به صدرنشینی عادت داده است، بازیکنان متوسط و معمولی را از تیم دور کرده و پس از دو دهه در نقل و انتقالات بهترین‌ها را گرفته. شکی نیست جانشینان طاهری مدام با او مقایسه خواهند شد. استانداردهایی که او بر جای گذاشت تا سالها ملاک ارزشیابی مدیران خواهد بود.

اسلوب خاص او در باشگاهداری، پرهیز از جار و جنجال و پروپاگاندا، عمل‌گرایی بجای شعارگرایی، عدم سازشکاری در مقابل تهدید و تطمیع از طاهری چهره‌ی یک مدیر برتر را بر جای می‌گذارد. مدیری که به رغم تمام ضعف‌ها و اشتباهات استراتژیک، در مقایسه با اسلاف خود با اختلاف صدرنشین است و این چیزی‌ست کار را برای جانشینان او دشوار خواهد کرد.

۱۰۹ ۱۵  
آی اسپورت
2017-11-12 18:31:00
نظر دهید

۱۵ نظر
امير
يكشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۶، ۱۸:۵۹
قابل توجه اونايي كه طاهري رو واسه فريب خودشون و ديگران مصدق كردن!!
طرف از رو زرنگيش و فرار از مشكلات تيم توي اوج بدبختيا ول كرد رفت:

"فرشاد پیوس در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی تسنیم، در مورد استعفای طاهری از مدیرعاملی باشگاه پرسپولیس اظهار داشت: او در باشگاه پرسپولیس عملکرد خوبی داشت ولی این را باید در نظر گرفت که بسیاری از مشکلات مدیریتی در باشگاه پرسپولیس زیر سایه بردهای برانکو قرار گرفت. مدیریت طاهری در پرسپولیس بد نبود، ولی به نظر من باید او در این تیم می‌ماند و نباید استعفا می‌کرد.
طاهری قصد دارد با این کار اختیارات بیشتری از وزارت ورزش بگیرد!
باز هم تأکید می‌کنم که خیلی از ضعف‌‌های ساختاری و تشکیلاتی در باشگاه پرسپولیس به دلیل نتایج این تیم دیده نشد. شما ببیند که یکسری از مدیران باشگاه در دبی چه کارهایی کردند و بعضی از آنها چگونه صاحبِ خانه و ماشین شدند"
بابک پرسپولیسی
يكشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۶، ۱۹:۱۲
فقط عملکرد مهندس عابدینی را با طاهری مقایسه کنید وقتی رفت نه تنها هیچ بدهی به جا نزاشت بلکه به اندازه بودجه یک فصل دیگه هم در باشگاه پول گزاشت
بهترین و البته تنها ترنسفر های حرفه ای تاریخ فوتبال ایران به اروپا را انجام داد
از لحاظ نتیجه گیری هم که درخشانترین دوران پرسپولیس بود
حالا گند قراداد طارمی و ریزه اسپورت گند بازیکنان اکراینی گند قراداد با گولیچی که حتی یک بازی نکرد گند بدهی به بنگسون!! را در کارنامه آقای طاهری مرور بفرمایید!
میثم
يكشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۶، ۱۹:۲۵
عجب بقیه مدیرا با کت و شلوار امدند و با بیژامه رفتند.
برادر این چه منطقی است؟شما ماشین و حساب بانکی انها را چک کرده بودید قبل امدن؟
در باطل بودن و مغرضانه بودن این سخنان همین بس که رضاییان در اوج اختلافات(نیم فصل بود طاهری امده بود و رضاییان از گذشته حرف میزد) با طاهری با کنایه گفته بود که میخواهم از ماشینهایی که طاهری سوار میشود سوار شوم.
جناب پیوس تا ۶ ماه قبل چرا حرفی نمیزدند؟
وای از این مردم چند چهره
حرف حساب
يكشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۶، ۲۰:۰۲
شما بهتره در مورد مدیر تیم خودتون و افتضاحاش نظر بدی! ما میدونیم طاهری بدون اشتباه نبوده و نیست ولی احمق نیستیم که فرق طاهری رو با امثال منتقمی و هدایتی و رویانیان و فتح الله ندانیم! یک تار موی طاهری به کل هیکل اینها و این بازیکنان بی معرفت آفتاب پرست میارزه! شما از این ناراحتی که با مدیریت طاهری سه ساله روز خوش ندید بدبختهای ششتایی!
محمد
يكشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۶، ۱۹:۰۵
like
میثم
يكشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۶، ۱۹:۲۱
با سلام
ممنون بابت متن خوب و منصافانه سایت ای اسپورت و اقای غفوری.

چه عجب یه متن و یه نویسنده پیدا شد تو این مملکت منافعش با کوبیدن و له کردن موفق ترین مدیر ۲۰ سال اخیر پرسپولیس یکی نباشه و جانب انصاف رو رعایت کنه.هرچند که معتقدم هنوز هم حق مطلب ب شکل کامل ادا نشد.
.....
در اینکه وزیر و معاونینش طاهری را دوست نداشتند و مدتها منتظر فرصتی بودند تا برکنارش کنند شکی نیست،نشان به آن نشان که پس از قطعی شدن حضور جناب وزیر در مجلس برای کسب رای اعتماد تقریبا تمام نشریات و رسانه ها از برکناری طاهری و نخواستن او نوشتند که به واسطه مدیریت خوب طاهری و حمایت همه جانبه هواداران فهیم تیم و ملاحظات انتخاباتی هر بار به تعویق افتاد.
مطلب زیاد هست برای گفتن اما اینجا جای ان نیست.
ضمن تشکر مجدد بابت مطلب زیباتون مطلبی رو هم باید اضافه کنم.
اقایان بدانید اولا تا اخرین ذره انرژیمان از طاهری حمایت خواهیم کرد و ثانیا اگر اگر اگر بخواهید با هوادار در بیفتید و او را کنار بگذارید بدانید با رفتن طاهری خاطرات و خوشیهای این ۳ سال از یاد نخواهد رفت و هر بار در استادیوم بی انصافی و کارنابلدی(اگر خیانت نباشد!) شما را بر سرتان خواهیم کوفت.
#طاهری_باید_بماند
تورک اوغلی
يكشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۶، ۱۹:۵۴
باز شاهد هارت و پورت و گنده گویی و شعار و عربده کشی یک ایرانی در محیط امن و بی بخار اینترنت و از پشت لبتاپ یا گوشی همراه هستیم!
آخه شما جماعت در عالم واقعیت جرات جیک زدن ندارید پولاتونو بالا میکشند باز از ترس و لرز با التماس و پاچه خواری تضرع میکنید
حالا اومدی شاخ و شونه میکشی ما هوادار فلان میکنیم و از این لافا!
هیچ غلطی نمیتونید بکنید چون شما ذاتا جماعت حرف و شعار و ادعا و هارتو پورتید
بهزاد
يكشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۶، ۱۹:۴۸
درود بر نویسنده این مطلب واقعا لذت بردم. قطعا وزارت برای تغییر دکتر طاهری خواب آشفته دیده بود. اما حمایت همه جانبه هوادار تیرشون رو به سنگ کوبید.
میثم
يكشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۶، ۲۰:۳۹
بابک
عابدینی بدهی نزاشت و ... درسته؟در موردش صحبتی نمیکنیم و تمامن درست.اما به این توجه کردین که تو اون دوره که عابدینی اومد بدهی قبلی باشگاه چقدر بود؟قیمت بازیکنان چطور بود؟سوال بعدی اینه:منبع در آمد باشگاه کدوم ارگان نهاد شرکت یا کارخونه بود؟آرم روی لباس بازیکنان رو نگاه کنید.طاهری بی عیب نبوده اما انقدری خوب بوده که لیست به اون بلند بالیی که تو فیفا داشتیمو جمع کرده.بازیکنان همگی دریافتی ۱۰۰ درصد داشتن سالهای قبل.و ووو رتبه و حال و روز تیم هم بماند.طرح این صحبتها هدف دشمنان هست تا از طاهری برگردیم‌.بازی با اسم عابدینی و دادکان اسمش روشه بازی.بعد از طاهری یک صفر کیلومتر کارنابلد خواهد اومد و قصدش هم کار کردن باشه(که امثال منتقمی و...ثابت کردن اینطور نیست) چندسالی تیم تبدیل به موش ازمایشگاهی اقایان خواهد شد‌.بهتره حمایت از ططاهری نقطه اشتراک و وحدت همه ما باشه.مدیر موفق رو ولو بخوان با پرز جا ب جا کنن اشتباهه.
فرشاد4تای95
يكشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۶، ۲۱:۵۵
توفکرکن بابک پرسپولیسیه.هرپرسپولیسی میدونه که واسه ادامه پیشرفت فقط طاهری بایدبمونه دوره مدیدیت امثال عابدینی تموم شده شمافکرکن عابدینی بشه مدیرعامل اولین کاری که بکنه توارنج تیم دخالت میکنه که برانکوعطای کاروبه لقاش میبخشه
میثم
يكشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۶، ۲۰:۴۲
تورک اوغلی تکلیف شما روشنه یک عده که نمیدانید چه میخواهید از نفت و منابع ایران میخورید و سر در اخور بیگانه دارید.
بر فرض شما ایرانی نیستی(که ایرانی نبودنتان با این سطح فکر افتخاری بس بزرگ هست برای امثال من ترک ترک زاده) شما که قوی هستی شما که تو مجازی هارت و پوورت نمیکنید مثل من.پس چرا جیکت در نمیاد و در اسارت ایرانی؟!!!
معین
يكشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۶، ۲۱:۳۰
یعنی این غفوری عالیه ...با رکورد هر ده دقیقه یک مقاله سوزناک درباره رفتن دکتر طاهری یکی پیدا بشه و حالیش بکنه که بابا فوتبال ایران همش طاهری نیست بغیر از اونم مسائل دیگه ای هم هست ها
درضمن این بابا تاحالا هزار و سیصد بار استعفا داده و اما مثل اهن که جذب اهنربا میشه بازم برگشته ایشون جائی نمی رن هستن!!!
برزو
دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶، ۰۵:۱۶
اين ميزان حمايت ايشون از طاهري خيلي مشكوكه.
هركي ندونه فك ميكنه طاهري فلورنتينو پرسه!
دوران طاهري به صورت تصادفي و شانسي مصادف شد با سرمربيگري برانكو.
قهرماني و... همه رو به اسم طاهري گذاشته اين نويسنده ي نابغه!
طاهري رو گذاشته كنار مصدق و اميركبير و دكتر حسابي و مادر ترزا و كلي شخصيت ديگه.
اين ميزان مقاله نوشتن راجع به رفتن طاهري واقعا مشكوكه
حمید
دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶، ۰۰:۰۸
مساله اصلا شخص طاهری نیست. مساله واقعی اینه که آیا می خوایم اجازه بدیم یک اسپانسر دزد به جای اینکه به جرم دزدین اموال ما راهی زندان بشه، بیاد با دسیسه چینی مدیرعامل ما رو بر کنار کنه؟واقعا غیرتتون اجازه میده حمایت نکنید؟ غیرتتون اجازه میده که پولتونو بدزدند و و بعد هم توی روتون وقیحانه واستن و بگن دارین اماده میشیم ازتون بیشتر بدزدیم؟
اگر به جای طاهری یک خر مدیر عامل پرسپولیس بود باز هم باید از خره حمایت می کردیم. چون مساله اصلی الان تنها و تنها اینه که به یک عده زورگو و مال مردم خور بفهمونیم نمی تونن هر کاری دلشون خواست باهامون بکنند. ما بر خلاف رقبامون قبلا 30 سی سال جلوی زورگوها واستادیم تا بالاخره مجبور شدن اسم پرسپولیس رو به رسمیت بشناسن. این بار هم جلوی یه عده دزد و زورگوی دیگه می ایستیم و از طاهری حمایت کنیم.

#طاهری_باید_بماند
میثم
دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶، ۱۸:۱۴
دوستان کی میخان بفهمن بحث بر سر شخص طاهری نیست.بحث بر سر یک مدیر موفق با کارنامه روشن است که بدون توجیه و دلیل درست مجبور به استعفا شده.بخاطر زیاده خواهی عده ای که سیر نمیشوند.اسپانسر داورزنی و شیرازی .این اسامیو کمی دقت کنید درموردشون متوجه موضوع میشین.
دوستان یا متوجه نیستن وقتی بحث طاهری میشه بحث حمایت شخصی نیست یا اینکه فهمیدن این موضوع به صلاحشون نیست پس نزدیکترین ماوا کوچه علی اقا چپ است.
ممنون اقای غفورری ادامه بدین.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر