فهرست
یک جدل،جرقه صعود رویایی
یک جدل،جرقه صعود رویایی

یک جدل،جرقه صعود رویایی

آی‌اسپورت-  این نمایش جای هیچ حرف و نقدی نداشت. همه چیز به بهترین شکل ممکن شروع شد، پیش رفت و به پایان رسید. شما از یک تیم فوتبال در یک بازی حساس و سرنوشت ساز از لیگ قهرمانان مقابل یک حریف قدرتمند و با انگیزه چه می خواهید؟ چنانچه موفق به تماشای بازی نشدید خدمت انورتان عرض کنم هر آنچه از یک تیم سطح بالا در یک مسابقه بین المللی بخواهید پرسپولیس در مصاف با شارجه نشانمان داد؛ انسجام و هارمونی تیمی، بازی عاقلانه و منطقی، نمایش فوق العاده تازه واردها، شروع گلزنی مهاجمان و از همه مهمتر فداکاری و از جان گذشتگی بازیکنانی که بعد از سه مسابقه متوالی و پرفشار نایی در بدن نداشتند اما بهترین نمایش ممکن را گذاشته بودند برای روز آخر.

روزی که فقط برد می توانست حکم صعود شان را قطعی کند. پرسپولیس ۱۵ دقیقه ابتدایی فوق العاده بود. گل دقیقه ۱ و یک موقعیت گل حتمی دیگر در همان ۵ دقیقه ابتدایی،نمایش هیجان انگیز و منظم در زمین حریف شروعی ایده آل برای این بازی حساس و دشوار می توانست باشد. شاید طبیعی بود که تیم یحیی ۱۵ دقیقه دوم دیگر در زمین حریف نباشد و اینطور شد که در این بازه زمانی در زمین خود عقب نشست و فرصت موقعیت سازی را به حریف داد. در نتیجه دادن بازی به حریف یک اشتباه در یارگیری می توانست مهاجم برزیلی شارجه را در زمره گلزنان بازی قرار دهد اما ایستادگی حامد لک مانع از این اتفاق شد. به خاطر این کوتاهی درگیری لفظی شدیدی بین شجاع خلیل زاده و محمد حسین کنعانی زادگان رخ داد و احمد نوراللهی کاپیتان اولیه پرسپولیس در این مسابقه بود که جلوی دهان کنعانی را گرفت و غائله را خاتمه داد. اما همین دعوا و آنچه باعث این جر و بحث شد دوباره پرسپولیس را به همان تیم فوق العاده ۱۵ دقیقه ابتدایی تبدیل کرد. تیمی که در زمین حریف خیلی خوب توپ را می‌چرخاند،کار ترکیبی انجام می‌داد، موقعیت می ساخت و در دفاع فوق‌العاده منسجم و باهوش بود. حاصل این نمایش درخشان در ۱۵ دقیقه سوم نیمه نخست دو گلی بود که از راه رسید و کار شارجه را در همان نیمه تمام کرد.

نیمه دوم برای پرسپولیس شبیه تیمی بود که شش هفته زودتر از پایان فصل قهرمانی اش را قطع کرده و نیازی به بهتر کردن آمارش ندارد اما تیم یحیی با وجود دستور کنترل حریف، در دفاع فوق‌العاده پرصلابت و هوشیار بازی کرد و در ادامه تعویض‌های سرمربی باعث شد که در نهایت پیروزی درخشان تر و قاطعانه تر شود. تصور می کنم در پایان مسابقه سخت ترین کار مربوط به ناظر بازی باشد. فردی که باید بهترین بازیکن میدان را برگزیند آن هم در شرایطی که بدانیم بیشتر بازیکنان تیم یحیی نمایشی فراتر از حد تصور ارائه کردند و بهترین ورژن خود را به ورزشگاه جاسم بن حمد آورده بودند. سیامک نعمتی در دفاع راست بی نظیر بود. بارها نفوذ کرد و توپ روی دروازه حریف ریخت ضمن این که در دفاع اشتباهی نداشت.

شجاع غیر از گل دقیقه ۱ در نقش مدافع میانی از مثلث برزیلی و مرگبار حریف یک جوخه ناکارآمد و کاملاً خنثی ساخت،وحید امیری مثل یک مهاجم گل زد اما مثل یک هافبک میانی توپ گرفت، توپ پخش کرد و جنگید. احمد نوراللهی نمایشی بی مثال داشت تا نشان دهد جای او روی نیمکت نیست. سعید آقایی غیرت کرد و با همسترینگ کش آمده در نیمه نخست ارسال‌هایی فوق العاده داشت و به نوعی پایه گذار گل اول هم بود. احسان پهلوان که بعد از سه بازی قبلی بیشتر انتقاد شنیده بود تا تعریف ،دو گل ساخت و نمایشی خیره کننده در نیمه نخست داشت و طبیعی بود که در نیمه دوم و در شرایطی که پرسپولیس رو به بازی کنترلی آورده بود کمتر دیده شود. میلاد سرلک مثل سه بازی قبلی در میانه زمین بی نقص و متفکرانه بازی کرد و او نیز نمره بالایی در این مسابقه خواهد گرفت. آل کثیر گل زد و نمایش مثبتش در بازی در دیدارهای قبلی این بار با گل تبلور یافت. کنعانی زادگان نیز مثل شجاع بی اشتباه،جسورانه و منطقی بازی کرد تا خط حمله تیمی که در دو بازی قبلی ۱۰ گل زده بود در این بازی تنها دو موقعیت گل داشته باشد! حامد لک هم دو مهار داشت که یکی از آنها تعیین کننده بود. پرسپولیس با این نمایش درخشان جای هیچ حرف و حدیثی برای صعود مقتدرانه اش باقی نگذاشت اما فرصتی برای جشن و شادی نیست چراکه هنوز بخش اول داستان خوب پیش رفته و برای تاریخ سازی فقط و فقط سه روز دیگر قرار است این داستان دوباره ورق بخورد.

 
۲۴ ۲  
آی اسپورت
2020-09-25 13:58:00
نظر دهید

۲ نظر
اقلیت تاس
جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹، ۱۴:۴۷
ممنون آقای قراگزلو، البته ک به جای احمد نور روبروی السد باید کمال بازی کنه تا با همراهی سرلک میانه میدان را بگیرن،مشابه بازی الدحیل،،، فقط کاش ما هم یک تیم ضعیف در گروه داشتیم تا تیم اصلی میتونست با استراحت وارد مرحله حذفی بشه
۷
پرسپولیس عشق منه❤❤
جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹، ۱۵:۲۵
از وحید امیری حرف می زنم
یک سوپر استار در فوتبال ایران با داشتن تفکرات حرفه ای
جنگنده و در خدمت تیم بدون کوچکترین حاشیه ای
وحید جواهر پرسپولیس است؛ شیر کُر لرسونی دوست داشتنی❤
۹
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر