فهرست
یادداشت وارده: این گلوله‌ها سمی است؛ به جواد شلیک نکنید!
یادداشت وارده: این گلوله‌ها سمی است؛ به جواد شلیک نکنید!

یادداشت وارده: این گلوله‌ها سمی است؛ به جواد شلیک نکنید!

آی اسپورت-

یک) مهم‌ترین دلیلِ عملکرد مثبت تیم ملی، روحیه‌ی \"تیم\" بودن است. کی‌روش با قدرت و تجربه‌ی کم‌نظیر خودش توانسته تیمی واحد با اراده‌ای فولادین بسازد و به قول دوستی شعار معروف \"یکی برای همه، همه برای یکی\" را در تیم ملی عملی کند. کمتر پیش آمده که ایرانی‌ها این‌چنین به نماینده‌ی خود معتقد و امیدوار باشند و این معجزه‌ی بزرگِ کی‌روش است. حالا دوباره پوشیدنِ پیراهن تیم ملی ارزش و افتخار دارد و بازیکنان برای \"ملت\" بازی می‌کنند و البته کلید دستیابی به این معجزه از بین بردن \"من\"ها و تبدیل به یک \"ما\"ی واحد شدن، برای هدفی مشترک است.

حالا در میانه‌ی راهِ این تیم و پیامبرش، جایی که فاصله با موفقیت زیاد نیست، ملتِ این تیم به شکستنِ کاسه کوزه‌ها بر سر یک نفر و مقصر جلوه دادنِ او روی آورده. و هرچه فکر می‌کنم رفتاری سخیف‌تر این نمی‌توان در مورد این تیم داشت.

دو) در این تیم بیشتر از همیشه رنگ‌ها فراموش شده و جای خود را به غرور و شرافتِ ملی داده‌اند. اما تماشاگر ایرانی که در شکست انگلیس و اسپانیا هم مقصر را \"لیورپولی‌ها\" و \"رئالی‌ها\" می‌داند، در تیم ملی هم به‌خاطر استقلالی بودن (یا ضد قلعه‌نویی بودن)، با جواد نکونام دشمن است. البته رفتار این‌ها چندان جای تعجب ندارد. از کسی که در مورد انگلیس و ایتالیا و اسپانیا که هیچ ربطی به او ندارند این‌گونه جانبدارانه نظر صادر می‌کند، چه انتظاری می‌توان داشت وقتی قرار است تحلیلش(!) را از بازی ایران که به نحوی خود را در تیم سهیم می‌بیند ارائه کند؟ این‌ها همان‌ها هستند که در گذشته با پرچم پرسپولیس و استقلال به ورزشگاه می‌آمدند و تیم ملی را تشویق می‌کردند.

\"http://multimedia.mehrnews.com/Original/1393/04/01/IMG21244295.jpg\"

سه) عملکرد فنی جواد نکونام البته کاملا قابل دفاع است. کافی است صحنه‌ی گل را بی‌غرض نگاه کنیم. بعد از اشتباه نکونام و توپی که لو رفت، توسط هر دو تیم در مجموع ۲۵ضربه به توپ می‌خورد و بعد توپ گل می‌شود. کاپیتان‌جواد در هر دو بازی ایران بیشترین تعداد پاس را داده. در بازی با آرژانتین، از نفرِ دوم جدول پاس‌های ایران، ۳۰درصد بیشتر پاس داده. در بازی فشرده و سنگینی که تیم حریف صدبرابر از شما قوی‌تر است پاس اشتباه دادن چیز عجیبی نیست. مخصوصا اگر قرار باشد دوبرابر میانگین تیمت پاس بدهی.

کاپیتان‌جواد در کنار تیموریان در مجموع دو بازی دونده‌ترین بازیکن تیم بوده و در هر دو بازی بیش از ۱۰ کیلومتر دویده است.

چهار) کاپیتان تیم ملی بیش از 150 بازی ملی دارد و بارها ناجی تیم ایران بوده. او تنها بازیکن تیم است که سال‌ها در سطح اول فوتبال اسپانیا توپ زده و از هر نظر باتجربه‌ترین بازیکن ایران است.

\"http://newsmedia.tasnimnews.com/Tasnim/Uploaded/Image/1393/03/31/139303312207257303053813.jpg\"

پایان:

نقطه‌ی قوت این تیم این است که بازیکنی ندارد که \"در چشم دیگری نگاه کند ولی پاس ندهد\". این تیم تمامِ منم منم های ایرانی را، رحمتی و عقیلی را، در ایران و کنار دست قلعه‌نویی و حمید درخشان جا گذاشته. این تیم خیلی‌ها را در ایران نگه داشته و به این مسابقات رفته و دارد کاری می‌کند که هیچ‌کس فکرش را نمی‌کرد.

چه خوب می‌شد اگر کارلوس کی‌روش دو سه همکار دیگر هم داشت که روزی چند ساعت در تلویزیون با مردم حرف بزنند. شاید مردم هم بتوانند حداقل برای دو هفته خصلت‌های عجیب و غریب خود را کنار بگذارند. از سه بازی ایران لذت ببرند و سخن به گزافه نگویند.

سجاد خرم‌آبادی

  ۱۲  
آی اسپورت
2014-06-24 08:22:03
نظر دهید

۱۲ نظر
-
سه شنبه ۳ تیر ۱۳۹۳، ۰۶:۰۵
احسنت به این قلم و استدلال های قدرتمندش
حبیب
سه شنبه ۳ تیر ۱۳۹۳، ۰۹:۲۰
درست نیست به کاپیتان حمله بشه. کاملا موافقم تیم منم ها رو کنار گذاشته ولی ای کاش کاپیتان هم بازیکن لالیگایی بود نه در حد لیگ قطر. عملکرد آندو رو نباید با کاپیتان مقایسه کرد
سکوت
سه شنبه ۳ تیر ۱۳۹۳، ۰۹:۲۸
ای که امثال شماها چقدر احمقین! آخه مگر هر گردی گردوست! پیامبر یعنی کسی که پیام رو میبره، خاک توسرتون که مشت متعصبِ مغز بسته این!
مجید
سه شنبه ۳ تیر ۱۳۹۳، ۰۹:۴۴
عالی بود آقا، عالی
عماد
سه شنبه ۳ تیر ۱۳۹۳، ۱۰:۰۱
یعنی تو این یه ماهه تا تونستین خودتونو واسه جواد چکش و کارلوس کیروش جر دادین... معلوم نیست چه پورسانتی بهتون میرسه که اینطوری واسشون مایه میزارین... متاسفم واست پژمان دلال... یه ذره وجدان هم داشته باشی بد نیست...
moein
سه شنبه ۳ تیر ۱۳۹۳، ۱۰:۳۸
عالی و بحق بود
ساجد
سه شنبه ۳ تیر ۱۳۹۳، ۱۰:۵۹
آقا این چیزا که میگی فقط مربوط به تهرانی هاست
لطفا شهرهای دیگه رو وارد چنین رفتار ناشایست نکنید
شایان
سه شنبه ۳ تیر ۱۳۹۳، ۱۱:۲۷
پاس های در عرض یا به عقبه خنثی ، ناتوانی توو ریتم دادن به بازی یا بازی سازی (چون عملا کار تخریب رو فقط آندو انجام میده) از نکونام یه بازیکنی ساخته که وجودش فقط جای یه بازیکن بهتر رو تنگ میکنه .
و در مورد نکته آخرتون (توو چشم ... نگاه کردن و پاس ندادن ) باید بگم درسته،چون نکونام هرکیو که احتمال داشتاینکارو باهاش بکنه از تیم حذف کرد!
سعی نکنین خاطره ی یه بازیکنه یه زمانی خوب رو با این حرف و جانبداریا سیاه تر کنید
SASAN
سه شنبه ۳ تیر ۱۳۹۳، ۱۱:۳۱
کلمه به کلمه این متن حقیقته ... و لقب پیامبر هم سزاوار کیروش هست واقعا کیروش یه معجزه گر و یه انسان با روح بزرگه ...
علی
سه شنبه ۳ تیر ۱۳۹۳، ۱۱:۳۸
اگه خود شما بیخیال این بحث ها بشید کسی به این مسائل کار نداره.چند تا پرسپولیسی به جواد گیر دادن و چند تا استقلالی هم به حقیقی بابت گل خرده گرفتن اما ظاهرا شما بابت بوسیدن پیراهن آبی دلتون با جوئاد صاف نیست و کری های مسخره چهار تا بچه رو بزرگنمایی می کنید.اگه راست میگید یه مطلب هم در دفاع از حقیقی کار کنید؟! مشخصه به عمد می خواید اینجور جا بندازید گل تقصیر جواد بوده در حالیکه ربطی به جواد نداشته.
-
سه شنبه ۳ تیر ۱۳۹۳، ۱۲:۵۰
دوستان لنگی خواهشا کل کل رو اینجا بذارید کنار، به خدا قبول دارم بد سوزونده نکونام شماهارو.. کاملا درکتون میکنم، دردش زیاده حتما، ولی دیگه عقل خودتونو زیر سوال نبرید.. گل یک دقیقه بعد از لو دادن توپ زده شده، حقیقی بیشتر مقصر بود تا کس دیگه ای
-
سه شنبه ۳ تیر ۱۳۹۳، ۱۲:۵۰
دوستان لنگی خواهشا کل کل رو اینجا بذارید کنار، به خدا قبول دارم بد سوزونده نکونام شماهارو.. کاملا درکتون میکنم، دردش زیاده حتما، ولی دیگه عقل خودتونو زیر سوال نبرید.. گل یک دقیقه بعد از لو دادن توپ زده شده، حقیقی بیشتر مقصر بود تا کس دیگه ای
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر