فهرست
گیگز روی نیمکت ولز؛ کاردیف تو را می‌خواند
گیگز روی نیمکت ولز؛ کاردیف تو را می‌خواند

گیگز روی نیمکت ولز؛ کاردیف تو را می‌خواند

آی‌اسپورت- پس از اینکه کریس کالمن سرمربی تیم ملی ولز ماه نوامبر این تیم را به مقصد ساندرلند ترک کرد، این تیم بدون مربی مانده و تلاش ولزی برای استخدام مربی جدید به جایی نرسیده است. نیمکت تیمی که تا لحظه آخر شانس حضور در جام‌جهانی را داشت، اما از صعود بازماند. حالا سران فوتبال این کشور با رایان گیگز ستاره سابق ولز و منچستریونایتد وارد مذاکره شده‌اند.  گیگز 44 ساله در دوران پرشکوه خود در تیم منچستریونایتد 64بار پیراهن تیم ملی ولز را بر تن کرد.

دوران مربیگری گیگزی اما مختصر بود. چهار بازی به طور موقت در سال 2014 در منچستریونایتد مربیگری کرد. سپس دو سال به عنوان دستیار فن‌خال در یونایتد کار کرد اما زمانی که خوزه مورینیو در تابستان 2016 مسئولیت فنی شیاطین سرخ را برعهده گرفت، از این تیم جدا شد. ستاره سابق یونایتد از آن زمان به بعد بدون باشگاه بوده است، اگر چه او در اوایل سال 2016 با سوانزی مذاکراتی داشت تا هدایت این تیم را بر عهده بگیرد.

مهمترین حامی رایان گیگز هم‌تیمی سابق او گری نویل است: « ولز از صعود به جام‌جهانی بازماند و قابل پیش‌بینی بود که آنها در فکر تغییر کادر فنی خود باشند. به نظر من در شرایط فعلی هیچ‌کس برای هدایت ولز بهتر از رایان گیگز نیست. او به‌خوبی با جو حاکم بر تیم‌ملی ولز آشناست و می‌تواند فضای راکد حاکم بر تیم‌ملی را تغییر دهد. گیگز دوران فوتبال کم‌نظیری را پشت سر گذاشت و در زمینه مربیگری هم در کنار فن‌خال تجربه کسب کرده است. نمی‌دانم در فوتبال امروز دیگر یک مربی چه شرایطی باید داشته باشد که گیگز ندارد.»

۲    
آی اسپورت
2018-01-12 19:16:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر