فهرست
پرسپولیس - پاختاکور؛ منتظر بازی فیزیکی باشیم؟
پرسپولیس - پاختاکور؛ منتظر بازی فیزیکی باشیم؟

پرسپولیس - پاختاکور؛ منتظر بازی فیزیکی باشیم؟

آی اسپورت - قرعه‌کشی نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان آسیا در منطقه غرب قاره یا به عبارت صحیح‌تر، یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا برگزار شد و قرعه پرسپولیس تنها تیم ایرانی باقی مانده در لیگ قهرمانان به پاختاکور ازبکستان خورد و در دیگر بازی باید دو تیم عربستانی النصر و الاهلی به هم خوردند.

 

۱- انتقام

پاختاکور همان تیمی است که در مرحله قبل استقلال ایران را حذف کرد؛ مسابقه‌ای که به دلیل یک پنالتی آشکار همه فوتبال‌دوستان ایرانی را زخمی کرد. بعید است که داور آن بازی، پنالتی به آن وضوح را ندیده باشد و همه فرض را بر این گرفته‌اند که داور دید و ندید. با این تعبیر، پاختاکور به ناحق اینجا نشسته است و این مسابقه یک‌چهارم نهایی هم می‌توانست مانند دیگر مسابقه غرب آسیا، یک دیدار درون خانوادگی باشد. قبول داریم که استقلال و پرسپولیس رقبایی دیرین و سنتی برای هم هستند، اما کیست که نداند این بحث‌ها مربوط به درون جغرافیای ماست و بیرون از این نقشه مقدس، همه چیز ملی محسوب می‌شود. پس، این بهترین فرصت برای پرسپولیس است تا انتقام نماینده ایران را از پاختاکور بگیرد.

 

۲- یک رقیب فیزیکی

پاختاکور را در بازی با استقلال، یک تیم سرحال، دونده، درگیرشونده و کاملاً فیزیکی دیدیم. بازیکنانی که تا آخرین دقیقه بازی، نفس و توان برای دویدن دارند و خستگی‌ناپذیر کار می‌کنند و این قدرت بدنی بالا می‌تواند هر تیمی را تسلیم کند.

 

۳- نقطه ضعف استقلال

نقطه ضعف استقلال در بازی با پاختاکور حضور تعداد زیادی از بازیکنان فانتزی بود. استقلال برای مقابله با این تیم فیزیکی نیاز به ابزار داشت ولی از آن محروم بود. نه در خط دفاع، نه در خط میانی و نه در خط حمله بازیکن جنگنده‌ای که از پس بازیکنان پاختاکور بربیاید، در اختیار نداشت و به این دلیل در طول بازی، کفه به شکل محسوسی به سود تیم ازبکستانی سنگینی می‌کرد.

 

۴- مهره‌های یحیی

یحیی گل‌محمدی، سرمربی پرسپولیس خود را تا اینجا به خوبی اثبات کرده است و به دنبال قله‌های فتح نشده است. او برای مقابله با تیمی مثل پاختاکور باید از بازیکنانی استفاده کند که توان بدنی بالایی داشته باشند. در خط دفاعی، محمدحسین کنعانی‌زادگان و شجاع خلیل‌زاده چنین خصوصیتی دارند. سیدجلال حسینی اگرچه در نبرد‌های هوایی نمره بسیار بالایی می‌گیرد، اما سن او اجازه نمی‌دهد در چنین مسابقه سنگینی به میدان برود. در پست هافبک دفاعی، میلاد سرلک، احمد نوراللهی و کمال کامیابی‌نیا حضور دارند که دو نفر از این سه نفر در ترکیب اصلی به میدان می‌روند. شاید ترجیح گل‌محمدی، انتخاب دو نفر اول باشد. بازیکنان این پست، نقشی غیرقابل انکار در نتیجه بازی دارند.

فانتزی‌باز‌های پرسپولیس در دو سمت تیم قرار دارند. بشار رسن و احسان پهلوان، وینگر‌های راست و چپ پرسپولیس، فارغ از جنگ‌های میانه میدان می‌توانند به بازیسازی برای مهاجمان مشغول باشند. دو مهاجم پرسپولیس هم نقطه امید کادر فنی هستند. وحید امیری و عیسی آل‌کثیر با دوندگی بالا، بسیار درگیرانه و فیزیکی بازی می‌کنند و هر دفاعی را آزار می‌دهند. دوندگی بی‌امان آن‌ها شاید پاختاکور را کمی عقب نگه دارد.

 

۵- نگرانی بزرگ

تنها و بزرگترین نگرانی درباره بازی امشب، یک روز استراحت بیشتر پاختاکور است. این به برنامه غلط بازی‌ها برمی‌گردد که به پرسپولیس زمان کمتری برای ریکاوری داد. گل‌محمدی و همکارانش باید امیدوار باشند بدن خسته بازیکنان‌شان را در همین زمان اندک به بازی حساس فرداشب برسانند.

 

خبر ورزشی 

۱    
آی اسپورت
2020-09-30 08:20:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر