فهرست
لیست استقلال در آستانه پر شدن/ یک نفر، حرکت!
لیست استقلال در آستانه پر شدن/ یک نفر، حرکت!

لیست استقلال در آستانه پر شدن/ یک نفر، حرکت!

آی اسپورت- در حالی که یک ماه از آغاز نقل و انتقالات گذشته، باشگاه استقلال هنوز خرید بزرگی که بتوان به سبک مدیرعامل این تیم لقب «بمب» را به آن اعطا کرد انجام نداده است. جالب‌تر این‌که مهم‌ترین بمب منفجرشده در نقل و انتقالات پیوستن مهدی رحمتی به پیکان بوده که طی این انتقال استقلالی‌ها دروازه‌بان تاثیرگذار خود در فصول اخیر را هم از دست داده‌اند.

شاید این‌طور به نظر برسد که باشگاه‌های دیگر هم هنوز فعالیت بزرگی در عرصه نقل و انتقال انجام نداده‌اند و مهم‌ترین انتقال‌ها را باید بعد از پایان جام جهانی انتظار کشید. اما نکته این‌جاست که آبی‌ها برای انجام خریدهای پرسروصدا جای چندانی هم در لیست بزرگسال‌شان ندارند. طبق قانون جدید سازمان لیگ هر تیم می‌تواند ۱۸بازیکن بزرگشال در لیست فصل جدیدش داشته باشد و به نظر می‌رسد برای استقلال فقط سه جای خالی باقی است که دو تای آن هم احتمالا به خرید دو دروازه‌بان تعلق خواهد گرفت.

استقلال در حال حاضر ۱۰ بازیکن بزرگسال دد لیست خودش دارد. امید ابراهیمی، میلاد فخرالدینی، سجاد شهباززاده، محمدرضا خرسندنیا، آرش برهانی، احمد جمشیدیان، حنیف عمران‌زاده، پژمان نوری، محمد قاضی و مگوییان ۱۰بازیکن بزرگسالی هستند که تا این لحظه حضورشان در استقلال قطعی شده است. به این‌ها باید ۴ بازیکن ملی‌پوش استقلال را هم  اضافه کرد که آندو تیموریان، هاشم بیک‌زاده، خسرو حیدری و امیرحسین صادقی هستند. علاوه بر این‌ها استقلال باید دو دروازه‌بان به خدمت بگیرد و سهمیه شماره ۱۷ نیز به احتمال زیاد به ایمان مبعلی خواهد رسید.

بنابراین برای آبی‌ها فقط یک جای خالی باقی می‌ماند و آن‌ها محدودیت زیادی برای جذب بازیکن جدید خواهد داشت. می‌توان گفت استقلال فعالیت چندانی در بازار نقل و انتقالات نخواهد داشت، مگر این‌که ملی‌پوشان این تیم خیال جدایی داشته باشند و جا برای خریدهای جدید باز شود.

سر و صداهای احتمالی استقلال در بازار را باید در پست دروازه‌بانی به انتظار نشست و البته در آن یک جای خالی آخر که قلعه‌نویی خیلی دوست دارد آن یک جا را به بختیار رحمانی اختصاص بدهد.

به این‌ها بازگشت احتمالی جواد نکونام را هم اضافه کنید تا به عمق دردسرهای استقلال پی ببرید. احتمالا آبی‌ها برای دروازه‌بان دوم باید به فکر یک گزینه زیر ۲۳سال باشند تا یک جای خالی دیگر در میان بزرگسالان خود باز کنند.

     
آی اسپورت
2014-06-24 09:21:09
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر