فهرست
یک پا دو پا، تا خود اروپا/ شرط دایی برای ترانسفر پولادی
یک پا دو پا، تا خود اروپا/ شرط دایی برای ترانسفر پولادی

یک پا دو پا، تا خود اروپا/ شرط دایی برای ترانسفر پولادی

آی اسپورت- تیم ملی ایران با درخشش مقابل نیجریه و آرژانتین چشم‌ها را به سمت خود کشانده است و ملی‌پوشان ایرانی که با امید قرار گرفتن در لیست خرید باشگاه‌های اروپایی به برزیل رفته بودند حالا می‌توانند کمی جدی‌تر به این آرزو بیاندیشند. در این میان مهرداد پولادی که بر اساس امتیازات فیفا بهترین بازیکن ایران طی این دو بازی بوده از بیشترین میزان توجه برخوردار شده و گویا امید زیادی به اروپایی شدن دارد. اما اگر این صحبت‌ها جدی‌تر شوند واکنش باشگاه پرسپولیس چه خواهد بود؟ آیا دایی حاضر است چپ‌پای ملی‌پوش خود را از دست بدهد؟

بندی که در قرارداد نیست

از گوشه و کنار شنیده می‌شود مهرداد پولادی در قراردادش با پرسپولیس، بندی را قرار داده که در صورت داشتن پیشنهاد خارجی می‌تواند به راحتی از این باشگاه جدا شود. اما بد نیست بدانید این موضوع حقیقت ندارد و چنین بندی در قرارداد پولادی نیست. این نکته‌ای است که یکی از نزدیکان باشگاه پرسپولیس نیز بر آن تاکید می‌کند. شاید پولادی در هنگام بستن قرارداد با سرخپوشان فکرش را هم نمی‌کرد روزی در معرض توجه خارجی‌ها قرار بگیرد!

بندی که هست، اما نیست!

نکته دیگری که در مورد پولادی و پرسپولیس از آن صحبت می‌شود بحث بدهی باشگاه پرسپولیس و حق فسخ قرارداد از سوی این بازیکن است. طبق قانون اگر بازیکنی در هر نیم‌فصل کمتر از ۳۰درصد (در کل فصل کمتر از ۶۰ درصد) از مبلغ قراردادش را گرفته باشد می‌تواند قراردادش را به‌صورت یک‌طرفه فسخ کند. اما پولادی که ابتدای فصل مصدوم بود مبلغ قراردادش ۴۸۰ میلیون تومان ثبت شده و میزان دریافتی‌اش از پرسپولیس بیشتر از ۶۰ درصد این مبلغ بوده است. ضمن این‌که یک جریمه ۱۵ درصدی هم دارد و بنابراین این بند هرگز شامل حال او نمی‌شود.

به این ترتیب احتمال فسخ قرارداد به‌صورت یک‌طرفه در مورد مهرداد پولادی کاملا منتفی است. اما...

پول، حلال مشکلات

علی دایی معتقد است اگر پولادی پیشنهاد خوبی داشته باشد که بتواند برای باشگاه هم درآمدزایی کند، مانع انتقال او نخواهد شد. دایی در سمت چپ میثم حسینی را دارد که فصل گذشته بیشترین حضور را در این پست داشته است. ضمن این‌که حسین ماهینی و علی‌عسگر هم می‌توانند در این پست بازی کنند. اگر ماهینی به سمت چپ برود خانزاده و فرشاد قاسمی می‌توانند در سمت راست خط دفاعی بازی کنند.

به این ترتیب اگر پولادی پیشنهاد چرب و نرمی داشته باشد و مشتری او بتواند جیب باشگاه پرسپولیس را هم به خوبی چرب کند، انتقال او به باشگاه‌های خارجی دور از دسترس نیست. این انتقال را اصلا نباید بعید دانست. به هر حال حرکات نجات‌دهنده او در بازی با نیجریه و دریبل‌های یک پا دو پایی که مقابل آرژانتین به نمایش گذاشت می‌توانند یک جای خوب در اروپا برای مهرداد رزرو کنند.

  ۱  
آی اسپورت
2014-06-24 10:32:51
نظر دهید
۱ نظر
علی
سه شنبه ۳ تیر ۱۳۹۳، ۱۱:۴۲
خوشم میاد قوه تخیل رسانه ها خیلی بالا رفته.برای طرف مشتری خارجی خیالی پیدا می کنن بعد مخالفت خیالی باشگاهش رو مطرح می کنن و در خیال موافقت دایی و درآمد زایی باشاگه رو هم مطرح می کنن.آخه کدام باشگاه اروپایی دنبال پیستونی میره که تو دو بازی حتی یه نفوذ موفق هم نداشته.شک ندارم بهترین جایی که میتونه بره باشگاه سپاهانه والا لیگ قطر هم فکر نکنم اینو بخواد.کلا پرسپولیسی ها خیلی جوگیر هستن.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر