فهرست
پیش بازی ایتالیا- اروگوئه؛ ببر یا بمیر
پیش بازی ایتالیا- اروگوئه؛ ببر یا بمیر

پیش بازی ایتالیا- اروگوئه؛ ببر یا بمیر

آی اسپورت- از دو تیمی که در مجموع 6 بار قهرمانی در جام جهانی را تجربه کردند، امشب یک تیم حذف خواهد شد؛ بهایی که اروگوئه یا ایتالیا برای شکست مقابل تیم نه چندان مطرح کاستاریکا پرداخت خواهند کرد. دو مدعی اصلی صعود از اینکه گروه توانستند انگلیسی ها را خیلی زود راهی خانه اما شکست غیرمنتظره مقابل کاستاریکا، آنها را در لبه پرتگاه قرار داده است. البته ایتالیایی با توجه به اینکه تنها با یک گل مغلوب کاستاریکا شدند، تفاضل گل بهتری از اروگوئه دارند و حتی تساوی هم آنها را راهی مرحله بعد خواهد کرد اما شاگردان اسکاری تابارس تنها با یک هدف پای به این دیدار خواهند گذاشت؛ پیروزی.

ایتالیا؛ تغییرات اجباری

مصدومیت دنیله ده روسی هافبک باتجربه ایتالیا، باعث شده تا چزاره پراندلی،تصمیم به تغییر در آرایش تیمش در دیدار امشب بگیرد. آنطور که رسانه های ایتالیایی نوشته اند، احتمالا آتزوری امشب با آرایش 2-5-3 به میدان خواهد رفت و چیرو ایموبیله، در خط حمله در کنار ماریو بالوتلی قرار خواهد گرفت.

شاگردان پراندلی بعد از دیدار مقابل کاستاریکا، به شدت از هوی گرم رسیفه شکایت داشتند و امیدوارند که امشب در ناتال، اوضاع بهتر باشد. به ویژه اینکه حریف اهل آمریکای جنوبی است و به این آب و هوا بیشتر عادت دارند.

با توجه به اینکه یک تساوی در این دیدار هم می تواند ایتالیا را به دور بعد ببرد، عملکرد مدافعان میانی تیم، به ویژه جورجو کیه لینی، در این دیدار اهمیت زیادی پیدا می کند. او که در دیدار مقابل انگلیس در دفاع چپ بازی کرد، در دیدار قبلی به دفاعی مانی منتقل شد و اگر اتفاق خاصی رخ ندهد، امشب هم در خط دفاعی سه نفره ایتالیا، مدافع وسط خواهد بود. با توجه به حضور مهاجمان خطرناکی مانند لوئیز سوارز و ادینسون کاوانی در ترکیب اروگوئه، اینکه کیه لینی چه نمایشی در دیدار امشب ارائه بدهد، در سرنوشت ایتالیا بسیار موثر خواهد بود.

اروگوئه؛ سقوط ادامه دارد؟

بسیاری اعتقاد دارند بعد از قهرمانی در کوپا آمریکا، فوتبال اروگوئه وارد دوران نزول شد و این افت همچنان ادامه دارد؛ ادعایی که  شکست 3-1 مقابل کاستاریکا می توانست مهر تاییدی بر آن باشد. اما پیروزی مقابل انگلیس و شگفتی سازی دوباره کاستاریکا برابر ایتالیا، نشان داد که قضاوت در این مورد کمی زود است. به ویژه اینکه با بازگشت لوئیز سوارز به ترکیب اصلی سلسته، خط حمله این تیم شرایط کاملا متفاوتی پیدا کرده است؛ خط حمله ای که امید اروگوئه برای رسیدن به مرحله بعد است.

تابارز همه بازیکنانش را در دیدار امشب در اختیار دارد و احتمالا تیمش را با ترکیب دیدار مقابل انگلیس راهی میدان خواهد کرد.

     
آی اسپورت
2014-06-24 11:05:30
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر