فهرست
پنج دلیل برای پیرزی احتمالی اروگوئه مقابل ایتالیا
پنج دلیل برای پیرزی احتمالی اروگوئه مقابل ایتالیا

پنج دلیل برای پیرزی احتمالی اروگوئه مقابل ایتالیا

همه سلاح های تابارز در نبرد مرگ و زندگی

ایتالیا و اروپوئه برای تعیین تیم دوم صعود کننده پس از کاستاریکا در گروه خود به مصاف یکدیگر می­روند. شرایط این بازی برای اروگوئه­ ای ها آشنا است و دلایل زیادی وجود دارد که باور داشته باشیم این تیم منطقه امریکای جنوبی است که به مرحله بعدی مسابقات راه پیدا خواهد کرد.

1 تجربه

اروگوئه­ ای ها پیش از این هم در این وضعیت بوده ­اند. آنها در مرحله مقدماتی جام جهانی امسال و همچنین 2010 کار صعودشان به روز آخر کشیده شد . هر دو بار هم برای صعود به جام جهانی مجبور به انجام بازی پی آف شدند. در کوپا آمریکای سال 2011 هم آنها پس از یک بازی فرسایشی در یک چهارم نهایی، آرژانتین میزبان را با ضربات پنالتی حذف کردند. آنها در بازیهای بزرگ، تیم بزرگی نشان می­دهند و شاید برای اروگوئه­ایها هیچ بازی در تورنمنت امسال از این بازی برابر ایتالیا بزرگتر نباشد.

2-دفاع فشرده

اروگوئه برابر انگلیس نشان داد که می­داند چطور باید دفاع کند. آنها بسیار فشرده دفاع می­کنند. آروالو ریوس منطقه مقابل خط دفاعی را پوشش می­دهد و ادینسون کاوانی، مهاجم پاریس سن ژرمن هم نسبت به باشگاهش عقبتر بازی می­کند. اروگوئه در این بازی می­تواند عقب بنشیند و روی ضد حملات به ایتالیا ضربه بزند. اگر اروگوئه بتواند ایتالیا را به اندازه کافی خسته کند، این تیم در ضد حملات آسیب پذیر خواهد بود. اما سوال این است که آیا اروگوئه به بازی تدافعی تن خواهد داد. آنها نیاز به پیروزی دارند، در حالی که ایتالیا با یک تساوی هم صعود خواهد کرد.

3-ادینسون کاوانی

اگر اروگوئه می­خواهد در این بازی موفق باشد باید پیرلو را مهار کند. کاری که به نظر غیر ممکن می­رسد. اما می­توان در این بازی کاوانی را مأمور مهار پیرلو کرد. اگر اروگوئه بتواند تبادل توپ بین پیرلو و سایر هم تیمی­هایش را قطع کند، احتمالاً مانع شکل گیری ریتم بازی ایتالیا خواهند شد. اگر چه به دلیل فضاهای خوبی که کاوانی با دوندگی خود در خط حمله ایجاد می­کند، حضورش در حملات تیم اروگوئه حیاتی است، اما او در عین حال می­تواند کلید متوقف کردن ایتالیا نیز باشد

4-لوئیز سوارز

اروگوئه با و بدون مهاجم تیم لیورپول درست مثل دکتر جکیل و آقای هاید دو چهره کاملاً متفاوت دارد. این تیم بدون سوارز بی انرژی و فاقد خلاقیت هستند، ولی با سوارز ناگهان شبیه همان تیم 2010 می­شوند. آنچه سوارز به تیمش اضافه می­کند قابل جایگزینی نیست. تیمهای حریف در حضور او جرأت نمی­کنند خط دفاعی­شان را جلو بکشند زیرا او از فضاهای به دست آمده به آنها ضربه خواهد زد. همچنین اگر حریف بخواهد خط دفاعی خود را عقب نگه دارد هم او فضاهایی بین خطوط هافبک و دفاعی آنها خواهد یافت و جادوی خود را از همان جا پیاده خواهد کرد. در بازی با انگلستان سوارز توانست با بهره بردن ازفضایی که در نتیجه حرکت کاوانی به سوی کناره­ها برایش خلق شد حریف را از پا در بیاورد. اگر او آماده باشد و بتواند همان عملکرد بازی برابر تیم روی هاجسون را این بار هم تکرار کند، ایتالیا به دردسر بزرگی خواهد افتاد.

5- روحیه جنگندگی سلسته

روح جنگجوی قدیمی اروگوئه شوخی بردار نیست. وقتی اروگوئه در آستانۀ شکست باشد، آنها از اجداد خود الهام می­گیرند و برای آنها چه جایی بهتر از برزیل برای کشف مجدد توان غلبه بر غیر ممکن­ها وجود دارد.  یادآوری اینکه چگونه اروگوئه 175 هزار برزیلی را در ورزشگاه ماراکانا خاموش کرد، اعتماد به نفس را به اردوی این تیم باز می­گرداند. شاید کسی شانس زیادی برای آنها قائل نباشد، اما آنها هم همین را می­خواهند. اگر آنها بتوانند «گارا چوارای» خود را پیدا کنند، اروگوئه می­تواند باز هم حریفان را در برزیل ناامید کند.

منبع: اعتماد

 

     
آی اسپورت
2014-06-24 12:05:03
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر