فهرست
دژاگه: جلوی آرژانتین بدشانس بودیم / فکر می کردم ضربه سرم گل شود/ باید بوسنی را ببریم / دوست دارم بیشتر در برزیل بمانم
دژاگه: جلوی آرژانتین بدشانس بودیم / فکر می کردم ضربه سرم گل شود/ باید بوسنی را ببریم / دوست دارم بیشتر در برزیل بمانم

دژاگه: جلوی آرژانتین بدشانس بودیم / فکر می کردم ضربه سرم گل شود/ باید بوسنی را ببریم / دوست دارم بیشتر در برزیل بمانم

آی اسپورت - سایت فیفا در مقدمه مصاحبه اش با اشکان دژاگه از ایران به عنوان تیمی فوق العاده در کارهای دفاعی نام برده و اینکه  کمتر تیمی در جام مثل شاگردان کی روش اینقدر منظم و سازماندهی شده بازی می کند.

اشکان که در بازی مقابل آرژانتین - که با باخت تیمش همراه بود - عملکرد بسیار خوبی داشت، در مورد این بازی گفته:\" ما بازیکنانی مثل مسی، آگرو یا دی ماریا در تیمان داریم به همین دلیل باید روی کار تیمی و سازماندهی مان کار می کردیم تا هیچ تیمی نتواند به راحتی از خط دفاعی تیم ما عبور کند.\"

اشکان به تاکید کی روش روی برنامه های دفاعی اشاره کرده و ادامه داده:\" سرمربی تیم زمان زیادی را در تمرین صرف کارهای دفاعی کرده . کی روش می خواست مطمئن شود که ما برای بازی با بهترین تیم های دنیا آماده هستیم. نه نیجریه و نه آرژانتین فرصتها گل زیاید جلوی ما نداشتند و صادقانه باید بگویم که این تنها راه ما برای بازی با این تیمها بود. اگر می خواستیم جلوی بازیکنی مثل مسی، باز بازی کنیم آنوقت او و هم نیمی هایش ما را می کشتند\"

نکته بعدی که دژاگه در مورد آن صحبت کرده، گل نزدن ایران در جام جهانی است:\" این مساله را باید درست کنیم. به نظرم جلوی آرژانتین بدشانس بودیم. موقعیتهای زیادی برای گلزنی داشتیم. جلوی این تیم همه بازیکنان، عالی کار کردند و باختن در چنین شرایطی بسیار سخت است منتهی باید از نکات مثبت این بازی استفاده کنیم\"

اشکان درباره ضربه سر فوق العاده اش در بازی با آرژانتین گفته: \" فکر می کردم آن توپ قطعا گل می شود اما دروازه بان آرژانتین واکنش بسیار خوبی داشت. به نظرم می توانیم در بازی بعدی گلزنی کنیم. ما بازیکنانی داریم که گل زدن را بلد هستند و فکر می کنم که در بازی مقابل آرژانتین به مراتب خطرناکتر از بازی اول بودیم\"

دژاگه با امیدواری در مورد بازی با بوسنی صحبت می کند:\" ما هنوز شانس صعود داریم و برای گل زدن به بوسنی واردی میدان می شویم. باید در بعضی نقاط پیشرفت کنیم و تمام تلاشمان را برای بردن بوسنی انجام دهیم اگر این بازی را ببریم شانس زیادی برای صعود به مرحله بعدی خواهیم داشت\"

قسمت پایانی صحبتهای اشکان، احساسش از حضور در جام جهانی است:\" حضور در چنین تورنمنتی اتفاق بسیار مهمی در زندگی ورزشی من محسوب می شود. هر بازیکنی دوست دارد در جام جهانی بازی کند و من از حضور در این تورنمنت لذت می برم و تمام تلاشم را می کنم تا بیشتر در برزیل بمانیم\"

  ۱  
آی اسپورت
2014-06-24 12:10:29
نظر دهید

۱ نظر
علی جباری
سه شنبه ۳ تیر ۱۳۹۳، ۱۲:۲۰
مرسی اشکان بخاطر تلاشهای صادقانت مثل شیر جنگیدی و ما کیف کردیم از بازیت.با نهایت احترام به همه بازیکانامون نه یه سر وگردن بلکه یه نیم تنه از همه بازیکنا بهتر بودی
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر