فهرست
تعویض سرمربی؛ سندروم عجیب آجورلو
تعویض سرمربی؛ سندروم عجیب آجورلو

تعویض سرمربی؛ سندروم عجیب آجورلو

آی اسپورت – جواد نکونام سرانجام استعفا داد تا خود را برای نشستن روی نیمکت تراکتورسازی تبریز آماده کند. یحیی به پایان راه رسیده و استعفای نکونام از خونه‌به‌خونه بابل‌، دلیلی جز نشستن روی نیمکت تیم تبریزی ندارد. این را همه می‌دانند و با این همه، همه انگار چشم‌های خود را روی چند نکته بسته‌اند.

1- عمر مربیگری در ایران به کمتر از 6 ماه نزدیک شده انگار! نیم‌فصل پیش بود که یحیی به تراکتور رفت و نکونام به خونه به خونه. نه یحیی در تراکتور بازنده کامل بود و نه جواد در خونه به خونه برنده محض. با این همه، خونه به خونه به راحتی مربی خود را رها می‌کند تا اکبر میثاقیان به روی نیمکت این تیم بنشیند که او هم عمر مربیگری‌اش 6 ماه به 6ماه است و بس.

2- یحیی گل‌محمدی در تبریز نه بد نتیجه گرفته و نه خوب. با درنظر گرفتن محدودیت‌های تراکتور در جذب بازیکن و خالی بودن دست مربی و همچنین جوانگرایی‌های صورت گرفته، اصلا ایرادی ندارد اگر به یحیی فرصت بدهند تا پایان فصل کارش را تمام کند و تازه بعد به این نتیجه برسند که جای گرفتن بازیکن از تیم‌های دیگر به بهانه سربازی، بهتر نیست با همین روش ساختن استعدادهای خودشان به کار ادامه بدهند؟

کدام مربی در 6 ماه به موفقیت رسیده؟ موفقیت گلخانه‌ای را می‌شود از طریق دستچین کردن بازیکنان گران‌قیمت به دست آورد که مقطعی است و با پایان مهلت سربازی به راحتی تمام می‌شود. موفقیت ماندگار برای مربیانی است که به جوان‌ها میدان می‌دهند و یحیی این کار را به خوب انجام داده. چرا باید به خاطر آوردن نکونام، این جوانگرایی تخریب شود؟ نکونام تنها 6 ماه سابقه مربیگری دارد که نصف آن را با قهر و دعوا با لیدرها و مدیران تیمش گذرانده. او چگونه می‌خواهد در تبریزی کار کند که حاشیه‌هایش از بابل بیشتر است؟

3- سردار آجورلو مدیر کم‌تجربه‌ای نیست اما کارها و رفتاری که از او در این دو فصل مدیریتی دیده‌ایم اصلا با سابقه ورزشی او نمی‌خواند! در سال اول مدیریت امیر قلعه‌نویی با تیم بود و دست‌کم برای این تیم یک نایب‌قهرمانی در جام حذفی به دست آورد. با این همه قلعه‌نویی برکنار شد چراکه زیادی بر تیم احاطه داشت و مدیران باشگاه از افزایش قدرت او روی سکوها بیمناک بودند. حالا یحیی گل‌محمدی آمده که اصلا با سکوها و لیدرها و باشگاه و دنیا و مافیا کاری ندارد و سرش در لاک خودش است و بعد از 6 ماه دارند کنارش می‌گذارند. خب این چه طرز مدیریت است که مربیان باید مدام کنار بروند؟ امیر قلعه‌نویی انتخاب آجورلو نبود، گل‌محمدی را که خودش برگزید؟ آمدیم و فردا نکونام هم نتیجه نگرفت. تکلیف چیست؟ او را هم کنار می‌گذارند؟

 

فرهیختگان

۷۸ ۷  
آی اسپورت
2018-01-11 13:35:00
نظر دهید

۷ نظر
رضا
پنجشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۶، ۱۴:۱۰
آی اسپورت لطفا گزینه های مانند نکونام را به استقلال پیروزی پیشنهاد کنید! اگر سری به صفحه های طرفداران تراکتور در دنیای مجازی بزنید خواسته شان مشخص است یا مربی خوب خارجی اگر هم قرار به بودن مربی ایرانی باشد همین یحیی کارش را ادامه بدهد، تراکتور جای تجربه اندوزی حضرات نیست و این حرف تمام هواداران این تیم است
فرزاد
پنجشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۶، ۱۴:۲۷
ایول. عالی بود. تراکتور جای تجربه اندوزی نیست. یا مربی تاپ خارجی یا همین کادر فنی فعلی
تورک اوغلی
پنجشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۶، ۱۶:۱۸
مربی تیراختور کبیر باید یا مربی بزرگ خارجی
یا فقط یک تورک اصیل رسول خطیبی
۴ ۲
رسول خطیبی
پنجشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۶، ۱۹:۵۶
رو خوب اومدی، میاد میرینه به اینی که هست.
۹
حامد
پنجشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۶، ۲۲:۵۰
نمونه کامل یه اذری طرفدار طراخطور!!
منطق انتخاب مربیش اینه فقط ترک باشه
۴
یونس
پنجشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۶، ۲۳:۳۷
با عذر خواهی از تراکتوری ها وهواداراش اما امیدوارم امثال به دسته پایین سقوط کنین تا امسال پاسدارهای دزد جواب دندان شکنی بگیرنند
۴
Reza
شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶، ۲۲:۴۰
از این یادداشت فوق میتوان دو نتیجه گرفت. اول اینکه این سایت معلوم الحال از جذب سرباز توسط شدیدا دچار سوزش شده و معلوم نیست اگر چرتپولیتراختورچرتپولیسکسربازگیری داشت بازهم اینقدر سوزش داشت یا نه و دوم اینکه این سایت الان دارد برای نکونام دلالی می کند.کاش جرات نشر داشته باشید
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر