فهرست
تکلیف تیم ملی از تهران مشخص شد/ صعود نمی‌کنید!
تکلیف تیم ملی از تهران مشخص شد/ صعود نمی‌کنید!

تکلیف تیم ملی از تهران مشخص شد/ صعود نمی‌کنید!

آی اسپورت – ما ایرانی ها کلا عادت داریم به سرعت گام هایی بلند به آن سوی بام برداریم و با  سر به حیاط خانه سقوط کنیم. وقتی صحبت از حمایت از کی روش به میان می آید او در نقش یک قدیس ظاهر می شود وقتی یک مساوی بد با تیمی درجه سومی می دهد ضعیف ترین مربی داخلی را جلوی او علم می کنیم که این آقا از تو بهتر است.
از داستان کی روش که بگذریم این  عادت بد در تمام مسائل زندگی و  نوع حمایت های ما از یک فرد یا تیم یا هر پدیده دیگری  وجود دارد و حالا در آستانه حساس ترین بازی تاریخ تیم ملی در جام جهانی گریبان تیم ملی را گرفته است.
در حالی که فردا شب تیم ایران در سالوادور به مصاف بوسنی خواهد رفت و یک پیروزی می تواند زمینه صعود و اتفاقی تاریخی را برای فوتبال کشورمان رقم بزند( با توجه به اینکه پتانسیل شکست  بوسنی را هم داریم)  برخی درباره مراسم استقبال از تیم ملی حرف می زنند و اینکه چه کار کنیم تا در بازگشت کاروان تیم ملی از برزیل  به خوبی از آنها قدردانی شود.
این دوستی خاله خرسه  درست در زمانی مطرح می شود که تیم ایران برای اولین بار در روز آخر مرحله گروهی شانس صعود دارد و در حالی که تیم هایی مثل اسپانیا و انگلیس برای  اعاده حیثیت به مصاف رقبای  خود می روند ایران برای صعود می جنگد و نمایش تیم ما  مهم‌تر و حساس تر از بازی های قهرمان های اسبق دنیاست.
با این وجود متاسفانه برخی این حساسیت را درک نکرده اند و با پیش فرض اینکه  حتما حذف می شویم و به جایی نخواهیم رسید از حالا درباره مراسم استقبال و کیفیت برگزاری این مراسم حرف می زنند که می تواند یک اشتباه تاریخی قلمداد شود.درست مثل جام جهانی 98 که این حس از درون تیم به بازیکنان تزریق شد و بعد از برد مقابل امریکا دیگر هیچ کس به دیدار با آلمان فکر نمی کرد و قبل از این بازی بزرگ همه چمدان هایشان را برای بازگشت به ایران بسته بودند.
باز خدا را شکر که این حس درون تیم ملی مان وجود ندارند و همه از صعود حرف می زنند و اعتماد به نفس لازم برای رسیدن به این مهم را هم دارند.
  ۱  
آی اسپورت
2014-06-24 13:56:54
نظر دهید

۱ نظر
-
سه شنبه ۳ تیر ۱۳۹۳، ۱۶:۰۴
برای اولین بار؟ یعنی جام 98 که روز سوم بازی‌ها سه امتیاز داشتیم و میتونستیم با شکست آلمان بدون هیچ اما و اگری و احتیاجی به نتیجه بازی یوگسلاوی - آمریکا صعود کنیم، حساب نیست؟ همینجوری قدیس ساخته میشه دیگه. با آمار جعلی.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر