فهرست
در حاشیه نمایش دیشب برزیل: هلّو، ژوگو بونیتو!
در حاشیه نمایش دیشب برزیل: هلّو، ژوگو بونیتو!

در حاشیه نمایش دیشب برزیل: هلّو، ژوگو بونیتو!

آی اسپورت- برزیل موفق شد در یک بازى برتر و با نتیجه ٤-١ کامرون را در هم بکوبد. اما مهم‌تر از این نتیجه و صعود برزیل به عنوان تیم اول و نخوردن به هلند، بارقه‌هایى از ژوگوبونیتوى معروف برزیلى بود که در این بازى دیده شد و طرفداران سلسائو را به کسب ششمین جام امیدوار کرد.

برزیل در قیاس با دو بازى قبلی‌اش روان‌تر، سریع‌تر و هماهنگ‌تر بازى کرد و بارها شاهد حرکات ترکیبى اسکار با نیمار، مارسلو با نیمار و فرد با اسکار بودیم. پاس‌هاى تک‌ضرب برزیلى‌ها به هنگام حملات بسیار چشم‌نواز بود و گل چهارم هم روى همین حرکات ترکیبى و ضربه نهایى فرناندینیو به ثمر رسید. فرناندینیویى که نشان داد به عنوان یک هافبک تدافعى جنگنده توانایى بالاترى نسبت به پائولینیوی نه‌چندان آماده دارد.

شاگردان فیلیپائو همچنین در جناحین با دنى آلوز و مارسلو در حمله بسیار قدرتمند ظاهر شدند به ویژه از سمت چپ که سه گل اول برزیل از این سمت به ثمر رسید. اولى روى پاس گوستاوو، دومى روى پاس مارسلو و سومى روى پاس داوید لوییز. اما به همان اندازه که برزیل به هنگام حمله در جناحین قدرتمند است، در فاز تدافعى آسیب‌پذیر نشان مى‌دهد.

مارسلو که در رئال مادرید هم معمولاً به خاطر ضعف در دفاع در بازى‌هاى ال‌کلاسیکو جاى خود را به کوئنترائو مى‌دهد و دنى آلوز نیز با رسیدن به سن ٣٠ دیگر آن طراوت گذشته را ندارد و تک‌گل کامرونى که در دو مسابقه اول گلى نزده بود نیز روى جا ماندن آلوز و البته غفلت لوییز و سیلوا به ثمر رسید. مشابه گلى که در دیدار مقابل کرواسى، مارسلو وارد دروازه خودشان کرد.

در خط حمله اما فرد و هالک بهتر از بازى‌هاى قبل کار کردند. فرد که اولین گل خودرا به ثمر رساند و هالک هم چند شوت خوب را روانه دروازه کامرون کرد اما هر دوى آن‌ها یک سطح از سایر بازیکنان برزیل پایین‌تر هستند و بدتر اینکه اسکولارى روى نیمکت نیز جایگزین مناسبى براى آن‌ها ندارد و مجبور است از رامیرز که در اصل یک هافبک تدافعى به شمار مى‌رود در سمت راست به جاى هالک استفاده کند. در اینجا باز هم این پرسش به وجود مى‌آید که چرا فیل بزرگ، لوکاس جوان و آماده را دعوت نکرده است؟

درست است که برزیل توانست در این بازى فوتبال جذابى را ارائه دهد اما نباید فراموش کنیم کامرون بى‌انگیزه و بدون اتوئو و الکس سانگ هرگز معیار خوبى براى سنجیدن برزیل نیست و سلسائو هنوز راه زیادى براى رسیدن به آن برزیل محبوب همه دارد. باید دید اسکولارى مى‌تواند به آرزوى ٦٤ ساله‌ى میلیون‌ها هوادار برزیل پایان دهد؟

 

على کمانگرى

     
آی اسپورت
2014-06-24 15:13:02
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر