فهرست
سابقه نبردهای ستاره ایران با گلر بوسنی/ اشکان طلسم را می شکند؟
سابقه نبردهای ستاره ایران با گلر بوسنی/ اشکان طلسم را می شکند؟

سابقه نبردهای ستاره ایران با گلر بوسنی/ اشکان طلسم را می شکند؟

آی اسپورت - در آستانه دیدار فوق العاده حساس ایران و بوسنی در رقابت های جام جهانی برزیل، نگاه ها به بازیکنان دو تیم دوخته شده است. این بازی به نوعی می تواند تقابل دو ستاره لیگ برتری دو تیم تلقی شود. اشکان دژاگه و آسمیر بگوویچ در باشگاه های فولام و استوک سیتی عضویت دارند و چهره های شناخته شده ای برای تعقیب کنندگان لیگ برتر انگلیس به شمار می روند. این دو تا کنون سه بار رو در روی یکدیگر قرار گرفته اند. دژاگه در این نبردها موفق به زدن گل و یا صادر کردن پاس گل نشده است.

دژاگه در اولین فصل حضور در تیم فولام، در هفته سیزدهم با آسمیر بگوویچ رو در رو شد. ستاره ایرانی 90 دقیقه در دیدار خارج از خانه تیمش با استوک سیتی به میدان رفت. این مسابقه با تک گل چارلی آدام به سود تیم بگوویچ به پایان رسید. 5 سانتر، یک تکل، یک دریبل موفق، 13 پاس رو به جلو، دو پاس کلیدی و دو توپ ربایی در نزدیکی محوطه جریمه حریف حاصل اولین تجربه اشکان در تقابل با استوک سیتی بود.

هافبک شماره 24 فولام، در دیدار برگشت که در هفته بیست و هفتم برگزار می شد نیز 90 دقیقه در مقابل قرمزهای استوک بازی کرد. در این مسابقه دیگر بگوویچ نتوانست دروازه اش را بسته نگه دارد. بازیکن ایرانی در این دیدار 40 پاس صحیحی و 5 پاس کلیدی داد اما تک گل سفیدهای روی سانتر ریتر و ضربه تمام کننده برباتوف به تور دروازه بگوویچ چسبید.

دو تیم فولام و استوک در فصل گذشته نیز هر کدام 3 امتیاز از جدال های رو در رو به ارمغان بردند. در هفته هفتم فصل 14-2013 لیگ جزیره، سفیدهای کراون کاتیج پس از 5 هفته ناکامی پیاپی با تک گل درن بنت که به عنوان یار تعویضی وارد زمین مسابقه شده بود، آسمیر بگوویچ و هم تیمی هایش در تیم استوک را با یک گل شکست دادند. مارتین یول در این مسابقه دژاگه را در لیست 18 نفره اش قرار نداده بود.

استوک انتقام این شکست را در هفته ماقبل پایانی لیگ در بریتانیا استادیوم از فولام گرفت. آن ها در دیدار 4 بار دروازه حریف را باز کردند تا صعود فولام به دسته پایین تر را قطعی کنند. اشکان دژاگه در دقیقه 31 این مسابقه جانشین لوئیس هولتبی مصدوم شد. اشکان در این مسابقه 6 بار توپ را روی دروازه ارسال کرد، 12 پاس صحیح و 6 پاس ریسکی داد و دو دریبل موفقیت آمیز داشت اما نتوانست در تک گل تیمش سهمی ایفا کند.

 

 

 

     
آی اسپورت
2014-06-24 15:31:46
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر