فهرست
سهم قاره‌ها از حذف‌‌های زودهنگام؛ آسیای امیدوار
سهم قاره‌ها از حذف‌‌های زودهنگام؛ آسیای امیدوار
جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

سهم قاره‌ها از حذف‌‌های زودهنگام؛ آسیای امیدوار

آی اسپورت - تا روز دوازدهم جام‌جهانی ۲۰۱۸، ایران، مصر، عربستان، مراکش، پرو، کاستاریکا، پاناما، تونس و لهستان از دور رقابت‌ها کنار رفته‌اند. نام تیم‌ها نشان می‌دهد آفریقا با داشتن یک سوم مجموع تیم‌های حذف شده، بیش‌ترین تلفات را داشته است. این قاره ۳ حذف شده زودهنگام به نام تونس، مراکش و مصر داشته تا جهان عرب با حذف این ۳ تیم و همچنین عربستان در مرحله بعد نماینده نداشته باشد؛ آن هم در حالی که بیش‌ترین نماینده را در تاریخ جام‌جهانی داشت.

آسیای امیدوار

در آسیا، عربستان با ۳ و ایران با ۴ امتیاز حذف شدند و کره‌جنوبی هم شانس زیادی برای صعود از گروهش ندارد. استرالیای یک امتیازی هم فقط با یک معجزه به دور بعد راه می‌یابد و در این شرایط، چشم امید آسیا به ژاپن ۴ امتیازی است تا با برتری در بازی آخر مقابل لهستان حذف شده ، اولین آسیایی دارای سابقه ۳ صعود از مرحله گروهی جام‌جهانی شود.

آمریکای‌شمالی ویران 

پس از آفریقا با ۳ و آسیا با ۲ حذف شده، آمریکای شمالی با ۲ حذف شده بیش‌ترین تلفات را داشته است. کاستاریکا و پاناما از ۲ بازی اول امتیازی نگرفتند و حذفی زودهنگام را تجربه کردند. میهمان ناخوانده جمع ۸ تیمی حذف شده، لهستان لواندوفسکی نام دارد؛ تیمی قوی و پرمدعا که در روزهای بد ستاره‌اش، لواندوفسکی راه به جایی نبرد و با ۲ باخت، اولین حذف شده اروپا نام گرفت.

نود

۴ ۲  
آی اسپورت
2018-06-26 14:53:00
همچنین در این باره بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
پیام
سه شنبه ۵ تیر ۱۳۹۷، ۱۴:۵۴
ژاپن مثل همیشه آبروی آسیاست ...
محمد
سه شنبه ۵ تیر ۱۳۹۷، ۱۵:۰۵
البته اگر استرالیا پرو رو ببره صعود می کنه.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر