فهرست
کی‌روش را حفظ کنید؛ او ولاسکوی فوتبال ماست
کی‌روش را حفظ کنید؛ او ولاسکوی فوتبال ماست

کی‌روش را حفظ کنید؛ او ولاسکوی فوتبال ماست

آی اسپورت- باید چند سال دور از ایران زندگی‌ کرده باشی‌ تا سنگینی‌ نگاه و هجمه تبلیغاتِ ابلهانه دنیا را احساس کنی‌. پیش از شروع جام جهانی‌ تمامی‌ تحلیل‌ها از تیم‌ ملی‌ منفی‌ بود. در داخل بدبینی‌ها با کمک مربیان تنگ‌نظر به اوج خود رسیده بودند و در خارج از ایران (در امتداد همه تبلیغات ضّد ایرانی‌) فوتبال ایران را ضعیف‌ترین تیم‌ این رقابت‌ها می‌خواندند. تیمی که پول تهیه لباس ندارد، تیمی که هیچ کشوری با آن بازی نمی‌کند و تیمی که آماده  کیسه‌گل شدن و برگشتن. نگاه‌ها تمسخرآمیز بود و بازی ایران مقابل آرژانتین را جشنواره گل می‌خواندند .

بله، تیمی که در ده روز اخیر دهان‌ها را از تعجب باز نگاه داشته زیرِ سنگینی‌ تمام این فشارها خود را برای رویارویی با آرژانتین آماده کرد. در تمام این مدت کی‌‌روش و جمع اندکی‌ از ورزشی‌نویسان به این تیم‌ اعتقاد داشتند. به نتیجه بازی مقابل بوسنی کاری ندارم، اما همه ما یک معذرت‌خواهی‌ جانانه به کی‌‌روش (که گویا تصمیمش را برای رفتن گرفته) بدهکاریم. از سنگ‌هایی‌ که جلوی پایش قرار دادیم و به پایش زدیم.

این تیم‌ و بازیکنان بی‌‌حاشیه‌اش باعث افتخارند و  مسئول کشور اهمیت این حضور و این افتخار ر ا درک کنند. جام جهانی‌ بزرگ‌ترین رویداد سرشار از صلح جهان امروز است. جایی‌ که پرچم کشورت برای یک ماه در تیتراژِ برنامه‌های ورزشی تمام دنیا جا دارد. جایی‌ که دنیا واقعیت تو و کشورت را می‌بیند و چه حیف که ما با سهل‌انگاری‌هایمان قدر این حضور را ندانیم.

مهم نیست فردا چه می‌شود، که البته شکست بوسنی ما را به عرش می‌رساند، اما از الان باید نگران آینده این تیم‌ بود. تیمی که به این هارمونی چشم‌نواز رسیده، تیمی که با کاربلدی و تیزبینی یک مربی‌ با دانش دور هم آمده، در معرضِ فروپاشی است. کی‌‌روش و حضورش را جدی بگیرید و او را به هر قیمتی حفظ کنید. او \"ولاسکو\"ِ فوتبال ماست! به این تیم‌ و این فوتبال و این مردم اجازه افتخارآفرینی بدهید و با نگاه ساده‌انگارانه فرصت این بزرگی‌ از از ما نگیرید.

به نتیجه بازی فردا کار ندارم، اما برای حس غرور و افتخاری که کمتر از نزدیک لمس‌اش کرده بودم ممنونم؛ \"اوبریگادو\" از شما و تیم‌ با غیرتت مستر کی‌‌روش عزیز!

میلاد فرقانی- رم

  ۲  
آی اسپورت
2014-06-24 18:26:45
نظر دهید

۲ نظر
ساجده
سه شنبه ۳ تیر ۱۳۹۳، ۱۸:۲۹
کی روش را حفظ کنید :((((
زانتی مظهر عشق
پنجشنبه ۵ تیر ۱۳۹۳، ۱۶:۲۶
شاید که کیروش ولاسکو فوتبال ما باشد ولی ما برایه موفقیت نیاز به کواچ فوتبال داریم مربی جوان نوگرا و جسور تا بزرگان اسیارا به چالش بکشیم.. ما در جام ملتها نمیتوانیم با دفاع مطلق در مقابل قطر وامارت و بحرین پیروز شویم چرا انها خود در لاک دفاعی زندگی میکنند
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر