فهرست
بررسی همه بازی های سوم ایران در جام جهانی/ منطقه صعود ممنوع!
بررسی همه بازی های سوم ایران در جام جهانی/ منطقه صعود ممنوع!

بررسی همه بازی های سوم ایران در جام جهانی/ منطقه صعود ممنوع!

تیم ملی ایران فردا در شرایطی به مصاف بوسنی می رود، که خاطره خوشی از دیدارهای سوم مرحله گروهی جام جهانی ندارد. ایران در این مسابقه ها دو شکست و یک تساوی را متحمل شده، 7 گل دریافت کرده و تنها 2 گل به ثمر رسانده است. دیدارهای دور سوم مرحله گروهی همواره «آخرین» بازی ایران در جام های جهانی بوده اند و شاید این طلسم فردا بشکند و حضور در مراجل حذفی نیز سهم ایران شود.

در جام جهانی 1978، بازی سوم تیم ملی ایران در مقابل تیم ملی پرو برگزار شد. ایرانی ها پس از آن تساوی شگفت انگیز در مقابل تیم پرستاره اسکالتند، در مقابل پرو صف آرایی کردند. ایران پیش از ورود به 5 دقیقه پایانی نیمه اول، سه گل از پرو دریافت کرد و تک گل حسن روشن تنها کمی از اختلاف گل این نیمه کاست. کوبیلاس در نیمه دوم باز هم برای پرو گلزنی کرد و با ثبت هت تریک، اختلاف گل دو تیم را به عدد 3 برگرداند و به همراه تیمش به دور بعدی رقابت ها صعود کرد.

در دیدار آخر ایران در مرحله گروهی جام جهانی 1998، باز هم چیزی جز شکست عاید این تیم نشد. اعضای تیم ملی در مون پولیه برابر آلمانی قرار گرفته بودند که سرشار از ستاره های خوش نام و البته پاس به سن گذاشته بود. در این مسابقه، خبری از تداوم اعجاز دیدار با آمریکا نشد و زوج طلایی بیرهوف و کلینزمن در دقایق 50 و 57 موفق به باز کردن دروازه ایران شدند. کلینزی پس از گلی که موجب صعود آلمان و حذف ایران از رقابت ها شد، بدجوری تور دروازه تیم ملی را با دستانش به لرزه درآورد.

آخرین مسابقه ایران در جام جهانی 2006، دستکمی از یک شکست برای ایران نداشت. شاگردان برانکو بعد از شکست خوردن از مکزیک و پرتغال؛ 3 امتیاز بازی با آنگولا را نیز به دست نیاوردند. رقیب گمنام آفریقایی در این مسابقه ابتدا برابر ایران به گل رسید و در ادامه سهراب بختیاری زاده کار را به تساوی کشاند. این تساوی ایران را در رده چهارم این گروه، پایین تر از آنگولا تثبیت کرد.

 

  ۱  
آی اسپورت
2014-06-24 18:38:46
نظر دهید

۱ نظر
عباس
سه شنبه ۳ تیر ۱۳۹۳، ۱۹:۱۹
ذوره های قبل هم همیشه بازی اول رو باختیم ولی این دوره اینطور نشد
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر