فهرست
تلنگری که سهراب زد/ اگر بوسنی جلو نیامد چه کنیم؟
تلنگری که سهراب زد/ اگر بوسنی جلو نیامد چه کنیم؟

تلنگری که سهراب زد/ اگر بوسنی جلو نیامد چه کنیم؟

آی اسپورت- نگرانیم از این موج کی‌روش‌پرستی که دوباره شروع شده و همه سوار بر آن او را بیشتر از حد معمول می‌ستایند. کی‌روش البته که مربی فوق‌العاده‌ای است و تیم ملی را به بهترین شکل برای جام جهانی آماده کرده اما به قول سهراب این همه فوتبال نیست.

بر خلاف بسیاری از دوستان و عادل فردوسی‌پور من با سهراب بختیاری‌زاده موافقم که فوق‌العاده منطقی حرف می‌زد. ما در فاز دفاع فوق‌العاده‌ایم اما این دفاع همه‌جانبه وقتی هدفمند و تکمیل خواهد شد که منجر به ضدحمله شود وگرنه جمع شدن ده نفره در زمین خودی و زیر توپ زدن که هنر نیست. از این حیث نیمه دوم بازی با آرژانتین فوق‌العاده بود.

سهراب آن شب حرف خوب دیگری هم زد. این‌که فوتبالیست ایرانی بر خلاف آنچه قبل‌تر از این گفته می‌شد و می‌پنداشتیم تاکتیک‌پذیر است و می‌تواند برای خودش فوتبال بازی نکند. از این جمله او وام می‌گیرم و این پرسش را مطرح می‌کنم که چرا کی‌روش طی یک سال اخیر موازی با کار دفاعی، در فاز حمله تمرکزی نداشت و نتوانست آن‌قدر که باید باعث پیشرفت شود؟ این‌که الان برای اولین بار به صعود از مرحله گروهی در روز پایانی مرحله گروهی جام جهانی فکر می‌کنیم البته که تا حدود زیادی مرهون تلاش و توان فنی کارلوس است اما حالا که برای مسابقه بعدی استراتژی باید تغییر کند و برای صعود برد می‌خواهیم در فاز حمله چقدر قدرت داریم که به برد مقابل بوسنی دلخوش باشیم؟

سوال بعدی را این‌طور می‌توان مطرح کرد که اگر بوسنی انگیزه لازم برای حمله کردن و خیمه زدن در نیمه زمین ما را نداشته باشد و هر دو تیم در نیمه خودشان بمانند فوتبال فردا شب چه چیزی از کار در می‌آید؟

  ۶  
آی اسپورت
2014-06-24 20:03:02
نظر دهید

۶ نظر
پارسا
سه شنبه ۳ تیر ۱۳۹۳، ۱۸:۴۸
من میگم میخوای خود شما به جای کیروش باش سهراب هم دستیارت بالاخره شما بیشتر از کیروش میدونی.
مسعود
سه شنبه ۳ تیر ۱۳۹۳، ۱۹:۱۵
متاسفانه الان دیگه اگه کیروش بیاد بگه من منجی عالم بشریت هستم ملت پشت سرش راه میوفتند میگن آره راست میگه این همه بازیکنها زحمت کشیدند همش رو به نام کیروش نوشتیم نکنه بازی با استرالیا و آمریکا و روسیه هم کیروش مربی تیم ملی بود
reza
سه شنبه ۳ تیر ۱۳۹۳، ۱۹:۱۸
اینم حرفیه واقعا!منطقیه...
ایران وضعیت خوبی توی حمله نداره
reza
سه شنبه ۳ تیر ۱۳۹۳، ۱۹:۱۸
به امید پیروزی در برابر بوسنی
حقیق
سه شنبه ۳ تیر ۱۳۹۳، ۲۰:۰۴
کاملا با شما موافق هستم امیدوارم کارلوس عزیز پلان ب هم داشته باشد
حامد
سه شنبه ۳ تیر ۱۳۹۳، ۲۰:۳۰
نکته اول اینکه تاکتیک پذیری بچه های ماخوب شده اما با دیسیپلین بالا و تلاش های کیروش.ایرانی ها همچنان برای بازی در اروپا مشکل تاکتیک پذیری را خواهند داشت چون از رده های پایه برای این تربیت نشده اند.نکته دیگر اینکه احتمال استراحت دادن آرژانتینی که صعود خود را قطعی کرده به بازیکنان اصلیش در مقابل نیجریه بالاست و ما حتما نیاز به تفاضل گل بالا داریم درحالی که هنوز کشور ما مهاجم شش دانگ نداره.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر