فهرست
ایتالیا 0-1 اروگوئه؛ شام آخر آتزوری/ کابوس تکرار شد
ایتالیا 0-1 اروگوئه؛ شام آخر آتزوری/ کابوس تکرار شد

ایتالیا 0-1 اروگوئه؛ شام آخر آتزوری/ کابوس تکرار شد

آی اسپورت - ایتالیا با شکست 1-0 مقابل اروگوئه، از دور رقابت های جام جهانی 2014 کنار رفت. این برای دومین بار پیاپی است که ایتالیا در دور گروهی جام جهانی از رقابت ها حذف می شود.

ایتالیا بازی را با سیستم 2-5-3 معروف آنتونیو کونته آغاز کرد و 6 بازیکن از یوونتوس در ترکیب ابتدایی تیم قرار گرفته بودند. در آن سوی میدان اروگوئه نیز سوارس را در زمین می دید و بار دیگر زوج خطرناک سوارس، کاوانی در پیکان خط حمله ی این تیم قرار گرفته بودند.

بازی بسیار متعادل آغاز شد و ایتالیا احتیاط را در دستور کار خود داشت و اروگوئه نیز تلاش چندانی برای حمله نمی کرد.

مهم ترین حادثه ی نیمه ی اول \" دبل سیو \" جی جی بوفون از سوارس و لودیرو بود تا بازی در نیمه ی نخست 0-0 خاتمه پیدا کند.

نیمه دوم نیز بازی متعادل پیش می رفت و دو تیم نتوانستند خطر چندانی روی دروازه های یکدیگر ایجاد کنند. اما مهم ترین اتفاق بازی در دقیقه ی 59 رخ داد، جایی که مارکیزیو به علت خطای شدید خود با کارت قرمز مستقیم داور رو به رو شد.

ایتالیا بعد از احراج مارکیزیو حالت تدافعی به خود گرفت و کاملا با حضور در زمین خودی سعی در حفظ نتیجه داشت.

حرکت زشت و غیر ورزشی لوئیس سوارس نیز که بار دیگر \" نا متعادل \" بودنش را با گاز گرفتن نشان داد، از چشم داور پنهان ماند.

در نهایت گودین روی یک ضربه ی کرنر دروازه ی ایتالیا را در دقیقه 80 باز کرد تا کار برای شاگردان پراندلی دشوار شود.

حملات ایتالیا در دقایق پایانی نیز سودی نداشت تا آن ها هم پس از اسپانیا و انگلیس، سومین قربانی بزرگ جام نام گیرند. 
ترکیب اصلی دو تیم:

ایتالیا: بوفون - دارمیان - بونوچی - بارزالی - کیلینی - دی شیلیو - مارکیزیو - وراتی - پیرلو - ایموبیله - بالوتلی

اروگوئه: موسلرا - کاسرس - خیمنس - گودین - پریرا - گونزالس - ریوس - لودیرو - رودریگس - کاوانی - سوارس 


دقیقه 2: بازی با حملات ایتالیا آغاز می شود و بالوتلی در صحنه ای مشکوک پشت محوطه جریمه سرنگون می شود اما داور اعتقادی به خطا ندارد. 

دقیقه 7: ضربه آزاد برای اروگوئه...توپ به روی دروازه فرستاده می شود اما در نهایت در دستان بوفون آرام می گیرد.

دقیقه 11: ضربه آزاد برای ایتالیا..مطابق معمول پیرلو ضربه را می زند اما موسلرا با جهشی کوتاه توپ را راهی کرنر می کند. 

دقیقه 19: حرکت بازیکنان اروگوئه از سمت چپ و توپی که به طور زمینی برای کاوانی ارسال می شود اما او در مصاف با مدافعان ایتالیا راهی از پیش نمی برد. ضربه ی دروازه برای ایتالیا... 

دقیقه 22: بالوتلی به علت خطای بچه گانه ای که در میانه ی مدان انجام می دهد با کارت زرد داور جریمه می شود. به این ترتیب اگر ایتالیا به دور بعد راه پیدا کند، بالوتلی غایب خواهد بود. 

دقیقه 27: روی حرکت خوب وراتی، بالوتلی در پشت محوطه ی جریمه صاحب توپ می شود اما با ضربه ای بی دقت توپ را از کنار دروازه ی موسلرا به بیرون می فرستد. 

دقیقه  33: بوفونننننننننن...بار دیگر شایستگی های خودش را نشان می دهد و با \" دبل سیوی \" استثنایی سوارس و لودیرو را ناکام می گذارد. 

دقیقه  45 +2: نیمه ی اول این دیدار کم حادثه به اتمام می رسد. ایتالیا کاملا به نتیجه ی تساوی راضی است و اروگوئه نیز فعلا تلاشی برای حمله از خودش نشان نمی دهد. 

دقیقه 46: پراندلی اولین تعویض خود را بین دو نیمه انجام می دهد. بالوتلی از بازی بیرون می رود و مارکو پارولو وارد میدان می شود.  اروگوئه هم یک تعویض انجام می دهد،  مکسی پریرا به جای لودیرو وارد میدان می شود.

دقیقه 50: کاوانی در محوطه ی جریمه توسط بونوچی سرنگون می شود. بازیکنان اروگوئه و تابارز اعتقاد به پنالتی دارند اما داور رای به ادامه ی بازی می دهد. 

دقیقه 57 : سوارسسسسسس...اوه، یک موقعیت تک به تک توسط سوارس از دست رفت. مهاجم لیورپول با بی دقتی توپ را به بیرون زد... 

دقیقه 59 : خطار و کارت قرمزززززززززز برای مارکیزیو...هافبک یوونتوس به علت خطای بچه گانه و شدید با کارت قرمز مستقیم داور رو به رو می شود. 


دقیقه 62: تعویض دوم برای اروگوئه...استیوانی به جای پریرا وارد میدان می شود. 

دقیقه 64: باز هم بوفوننننننننن...یک مهار فوق العاده ی دیگر از \"سوپر من \"باز هم در برابر لوئیس سوارس در مصافی تقریبا تک به تک... 

دقیقه 71: تعویض دوم برای پراندلی...کاسانو به جای ایموبیله وارد زمین می شود. 

دقیقه 78: تعویض آخر برای اروگوئه...رامیرس به جای رودریگس وارد میدان می شود. 

دقیقه 80: گللللللللللللللللللللللللل...ایتالیا در آستانه ی حذففففف...گودینننننننننننن،روی کرنر ارسالی دروازه ی بوفون را باز کرد...باور کردنی نیست... 

دقیقه 90 : حملات پر دامنه ی ایتالیای 10 نفره ادامه دارد اما اروگوئه راهی برای نفوذ به شاگردان پراندلی نمی دهد...5 دقیقه وقت تلف شده اعلام می شود.

دقیقه 90 + 5: سوت پایان بازیییییییی...باور کردنی نیست...ایتالیا از جام جهانی کنار رفت...بعد از اسپانیا و انگلیس، آن ها سومین قربانی بزرگ جام هستند... 

  ۲  
آی اسپورت
2014-06-24 23:32:52
نظر دهید

۲ نظر
morteza Man UTD
سه شنبه ۳ تیر ۱۳۹۳، ۲۲:۴۱
طرفدار هیچکدوم از دو تیم نیستم، ولی اروگوئه با ناداوری برد
یوهان کرایوف
سه شنبه ۳ تیر ۱۳۹۳، ۲۳:۱۶
حیف ایتالیا که حذف شد من دوست نداشتم اروگوئه به مرحله بعد صعود کنه چون تیمی که با پلی اف جلوی ازبکستان اومد همون بهتر که تو مرحله گروهی حذف میشد بعد تیم ملی طرفدار ایتالیا بودم واقعا حیف شد
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر