فهرست
گزارش از سالوادور؛ ایران آماده سفر به ماه
گزارش از سالوادور؛ ایران آماده سفر به ماه

گزارش از سالوادور؛ ایران آماده سفر به ماه

ای اسپورت/ سالوادور – ایرانی ها ، فردا از همه دنیا پای این بازی اند و بازی ای که از اول فکر می کردیم ممکن است براینان مهم و کلیدی باشد اما نه در اینجوری . این جورکه ملت بروند دخیل ببندند به ضریح برای اولین صعود تاریخ . چه ، توی افکار قبل جام جای ما بین تیم سوم و چهار گروه بود نه اینجایی که هستیم؛ امید صعود .

امروز در فونته لوو ، گروه کوچک رونامه نگاران بوسنیایی دغدغه چندانی برای فردا ندارند اگرچه برایشان مهم است که مقابل ایران شکست نخورند و با سر بالا جام را ترک کنند . از آنها درباره تیم که سئوال می کنی چیزهایی می گویند که ما همیشه می گفتیم و تیم پرستاره اما فاقد تجربه رقابت در یک تونمنت بزرگ مثل جام جهانی . آنها از ناکارآمدی مربی شان می گویند و از اختلاف بین ستاره ها و ژکو و پیانیچ ...

اما با همه این ها ، بوسنی تیم مغروری است که هنوز ستاره بزرگ لیگ برتر فوتبال انگلیس در این فصل را درنوک حمله خود دارد و کلی بازیکن باکیفیت و گرانقیمت که عقیده دارند اگر جام در اروپا برگزارمی شد جای شان بالاتر از این حرف ها بود و می زدند برای نیمه نهایی .

تونی سانجیچ مدافع بوسنی می گوید : می رویم که ایران را شکست دهیم . این نود دقیقه آخرین فرصت ماست برای اینکه نشان دهیم تیم خوبی هستیم . و این مثل حرف بقیه بازیکنان است که امروز در کنفرانس مطبوعاتی حاضربودند .البته بوسنی که امروز در ورزشکاه اصلی تمرین کرد ، تیم باروحیه ای نیست و این را می شد از تمرین شان متوجه شد ، برعکس ما که بچه هایش با هم مسابقه خنده گذاشته اند  .

توی این وقتها آدم باید سعی کند بی طرفی ژورنالیستی اش را حفظ کند اما ته دل همه ما یک امیدی هست به اینکه بوسنی بی امتیاز جام را ترک کند و ما دست در دست آرژانتین به اولین یک هشتم نهایی عمرمان صعود کنیم . آنجا که هیچ وقت هوایش را تنفس نکرده ایم ؛ عین اینکه بخواهیم به ماه برویم و توی بی وزنی بعد از لایه اوزون بین راهرو های سفینه قدم بزنیم و از هیجان با لباس فضایی مان هرچه کله معلق و ژانگولر است اجرا کنیم .کاش بوسنی این وسط حوصله اش را نداشته باشد به پای ما بپیچد که خدایی این صعود حق ماست!

پژمان راهبر - سالوادور 

  ۲  
آی اسپورت
2014-06-25 01:13:20
نظر دهید

۲ نظر
7
سه شنبه ۳ تیر ۱۳۹۳، ۲۲:۵۳
خدایی این صعود حق ماست!
والی
چهارشنبه ۴ تیر ۱۳۹۳، ۰۱:۴۷
حالا چون گفتی خدایی، به نظرم حق ما نیست. حق اون لیگ درپیت، حق باندهای مافیایی، حق مربیان پرادعا و بی سواد و حق سیستم ناکارامد و علی اصغری فدراسیون ما نیست که در مقایسه با تیم های بهتری صعود کنیم
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر