فهرست
کنفرانس خبری کی‌روش: فردا با سه مهاجم بازی می‌کنیم/ اگر داوران خوب بودند ۴ امتیاز داشتیم/ مسی کار خدا را به هم زد
کنفرانس خبری کی‌روش: فردا با سه مهاجم بازی می‌کنیم/ اگر داوران خوب بودند ۴ امتیاز داشتیم/ مسی کار خدا را به هم زد

کنفرانس خبری کی‌روش: فردا با سه مهاجم بازی می‌کنیم/ اگر داوران خوب بودند ۴ امتیاز داشتیم/ مسی کار خدا را به هم زد

ای اسپورت/ سالوادور – کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در ساعت 17:50 به وقت محلی ، نشست مطبوعاتی خود را در ورزشگاه نونته نوا آغاز می کند . همه ایرانی ها آرزو دارند این آخرین حضور او روی صندلی کنفرانس های مطبوعاتی پیش از بازی نباشد ...

سرمربی تیم ملی ایران که بعد از ظهر با ملی پوش ها در زمینی دور از ورزشگاه اصلی تمرین کرده بود ، با کمی تاخیر به سالن رسیده است . درست مثل مسابقه آرژانیتن . 

کارلوس کی روش با لباس  آل اشپرت به همراه رحمان احمدی در سالن حاضر شد و زیر فلاش عکاس ها حرفهایش را آغاز کرد . 

بازی فردا ؟

اول از همه سلام و بعد از ظهر به خیر به همه می گویم . بازی با بوسنی بازی خیلی مهمی است برای ما . ما توقعاتی داریم ، همانطور که همه می دانیم در هنوز برای ما باز است که خودمان را به مرحله بعد برسانیم . ولی ما اینطور فکر نمی کنیم و فقط می خواهیم یک بازی خوب دیگر بکنیم . من متاسفم که بوسنی از جام جهانی حذف شده اما حتما بوسنی بهترین بازی اش را مقابل ما خواهد کرد .

با توجه به اینکه تیم ما نیاز به پیروزی دارد آیا روش بازی ما تغییر خواهد کرد و احتمال بازی با مهاجمان بیشتر هست ؟

نه من فکر نمی کنم که باید سبک بازی مان را عوض کنیم . چیزی که خیلی مهم است این است که نبازیم . ما نباید حس واقع بینی مان را از دست بدهیم . ما باید بدانیم که کی هستیم و کجاییم . ما فردا با یک تیم بین المللی بازی داریم که تجارب بزرگی دارد . ما واقع بینانه بازی کردیم و اتفاقا موقعیت های خیلی خوبی هم داشتیم اما داور کار خودش را انجام نداد .

ما باید فردا خودمان باشیم و کار خودمان را انجام بدهیم همین . ما با سه مهاجم بازی خواهیم کرد اما اگر که لازم به دفاع باشه همان بازیکن ها مدافعان خوبی هستند . ما باید متواضع باشیم و بگذاریم که بهترین های ما بازی کنند و البته بهترین بازیکن ما تیم و روحیه جمعی ماست .

ورزشگاه فونته نوا خوش شانسی آورده . ایا شما هم فکر می کنید خوش شانسی بیاورید ؟

چراکه نه . البته ما به گلهای زیاد فکر نمی کنیم . ما فقط به بازی خوب فکر می کنیم و بعد گل هم می آید . اما اگر شما برای گل های زیاد بروید جلو اتفاق بدی می افتد . ما نباید تمرکزمان روی نتیجه باشد باید روی عملکرد تمرکز کنیم . ما باید بهتر از بازی آرژانتین بازی کنیم اگر می خواهیم صعود کنیم .

داوری ؟

ما داوران خوبی در این گروه نداشتیم و داوران این گروه اشتباهات فاحشی داشتند . اگر داوران خوبی در این گروه بودند تیم ما 4 امتیازی بود . امیدوارم داور هم در سطح جام جهانی باشد و منصفانه عمل کند نه طبق انچه تا به حال رخ داده . من می دانم باید محتاط درباره داور حرف بزنم . اما من فکر می کنم داور صرب این بازی داوری نبود که مناسب آن بازی باشد . این را باید رک بگویم . این شخص امید ما را در جام جهانی کمرنگ کرد . البته ما به داور احترام می ذاریم اما باید با ما هم باانصاف رفتار بشود . در جام جهانی قبل 22 سرمربی شغل خودشان را از دست داند و این بار هم همینطور خواهد بود پس داور ها باید احساس مسئولیت داشته باشند و مثل مربیان باید شغل شان را از دست بدهد . 

پیش بینی شما از بازی نیجریه آرژانتین ؟

من حرفی علیه نیجریه ای ها ندارم، ولی فکر می کنم فردا با کمال احترام آرژانیتن اگر ببرد موقعیت ما را بهتر می کند . من به بازیکنانم گفتم که سعی خودمان را بکنیم و بقیه اش دست خداست و نمی توانیم کنترل اش کنیم . ما باید اراده خودمان را کنترل کنیم تا بهترین فوتبالمان را نشان بدهیم . بدبختانه در آرژانتین یکی مثل مسی بود که کار خدا را به هم زد و امیدوارم فردا هم کسی باشد که سرنوشت را تغییر دهد. ما که مسی را نداریم؛ پاپ هم که به خدا نزدیک است آرژآنتینی است پس چاره ای جز فوتبال خوب نیست!

چرا در استادیوم اصلی تمرین نکردید؟

ما اینجا بین ساعت 2:30 تا 3:00 برایمان برنامه ریزی شده بود اما برای من خیلی مساعد نبود که در آن ساعت تیم را تمرین بدهم . بنابراین من ترجیح دادم که بروم در ورزشگاه دیگری و تمرین را در زمان بهتر برگزار کنم . موضوع تطبیق است . اولویت من این است که چه چیزی از نظر فنی برای تیم بهتر است .

در بازی نیجریه بوسنی عکسی از داور منتشر شده که نشان می دهد او دارد با انیاما گلر نیجریه شادی می کند . آیا در این گروه اتفاقات مشکوک نیست ؟

نه . من فکر نمی کنم . این ایده هرگز به ذهن من نخواهد آمد . منظور من از حرفها این بود که بعضی داور ها بهتر هستند و آمادگی بیشتری دارند. با توجه به افزایش سرعت بازی ، به نطر من آینده ای در فوتبال نخواهد بود بدون استفاده از تکنولوژی . فشار و سرعت بای خیلی زیاد شده و این اشتباهات در آینده ادامه خواهد داشت . این تجربه 30 ساله من است . من نشنیدم که داورها کارهای خلافی کرده باشند آنطور که شما می گویید .من نمی توانم حرف از توطئه بزنم . بهتر است برای کمک به داورها و از بین رفتن این تردیدها  از تکنولوژی کمک گرفته شود .فوتبال درحال تکامل است . وقتی 80 میلیون دارند می گویند پنالتی است و یکی می گوید نیست ، این غلط است . من از داورها دفاع می کنم . من طرف آنها را می گیرم اما این ها به کمک احتیاج دارند . مشکل آنها نیستند ؛ بازی عوض شده و سرعت یاد شده و غیرممکن است که داور بتواند تصمیم های درستی بگیرد .مشکلات داوری را  در جام جهانی 2002 دیدیم در آفریقای حنوبی هم  ... حالا هم می بینیم .  فوتبال برای حفظ خود باید این تصمیم را بگیرد . 

چقدر روی کنترل کردن مسی فکر کرده بودید؟ او گل زد اما کنترل شده بود .

من اگر راستش را بگویم برای بازی آرژانیتن فقط یک تمرین داشتیم اما کسی باورش نمی شود! اما ما سه سال است این تیم را آماده می کنیم . سیستم دفاعی و تاکتیکی ما اردو پشت اردو  اضافه شده و وقتی ما توانستیم به جام برسیم ما تمرکز کردیم روی اینکه بازیمان را مقابل نیجریه و آرژانتین پیش ببریم . در فوتبال نمی شود جادو کرد اما سه سال است از نظر تکنیکی و ذهنی روی بازکن ها کار کرده ایم . اگر بازیکنان من تجربه بیشتری داشتند شاید آن گل را به آرژانیتن نمی دادیم . ما تمیز و خوب و منصفانه بازی کرده ایم نه کثیف ... ما سعی خودمان را کرده ایم .وقتی جلوی تیمی بازی می کنید که اینقدر تجربه دارند آن سه چهار دقیقه آخر خیلی مهم است . به خصوص وقتی مسی جلوی شما باشد . او گل عالی و ویژه‌ای زد. به هرحال بازی ارژانیتن گذشت و ما به بوسنی فکر می کنیم .

پیش بینی شما از بازی فردا؟

 به بازیکنان گفته ام این فینال جام جهانی است . ما از وقتی تهران را ترک کردیم همه می دانستیم قرار نیست جام ببریم . اما ما توقع مان را بالا بردیم رویاپردازی کردیم و خودمان را به مرحله حذفی خواهیم رساند . این تلاش ماست . این درحالیست که کسی ما را نمی دید اما ما ایران را به نقشه فوتبال جهان برگردانده ایم . حالا هم آرزو داریم به مرحله بعد برسیم. همه می گویند این واقع بینانه نیست اما آرزو مفت و مجانی است بگذارید انجامش بدهیم!

در نهایت اگر شما به مرحله بعد صعود کنید چه اتفاقی می افتد ؟

برای ایرانی ها صعود افتخار بزرگی خواهد بود . امیدوارم عملکرد ما خوب باشد و بازیکنان ما بتوانند بهترین نمایش خودشان را نشان بدهند و به همه نمایش بدهند پختگی شان را . امیدوارم بعداز این ایران بتواند این تجربه را به جام ملتهای آسیا ببرد و آنجا قهرمان شود . جام جهانی برای ما تجربه ایست برای بازیکنان وسرمربی های آینده تیم .

  ۵  
آی اسپورت
2014-06-25 01:02:47
نظر دهید
۵ نظر
یوهان کرایوف
سه شنبه ۳ تیر ۱۳۹۳، ۲۳:۵۸
واقعا مربی با سیاستی هستش کیروش با گفتن اینکه ما به صعود فکر نمیکنیم توقعات رو پایین میاره و فشار روانی رو از روی تیم کم میکنه
یوهان کرایوف
سه شنبه ۳ تیر ۱۳۹۳، ۲۳:۵۸
واقعا مربی با سیاستی هستش کیروش با گفتن اینکه ما به صعود فکر نمیکنیم توقعات رو پایین میاره و فشار روانی رو از روی تیم کم میکنه
یوهان کرایوف
سه شنبه ۳ تیر ۱۳۹۳، ۲۳:۵۸
واقعا مربی با سیاستی هستش کیروش با گفتن اینکه ما به صعود فکر نمیکنیم توقعات رو پایین میاره و فشار روانی رو از روی تیم کم میکنه
حمید درخشان فردا ساعت 23
چهارشنبه ۴ تیر ۱۳۹۳، ۰۰:۱۰
بردن تیم حذف شده افتخار نیست
محمد عمرانی
چهارشنبه ۴ تیر ۱۳۹۳، ۰۱:۱۳
به بدترین داور جام جهانی رای بدید.

http://redcardtheref.com/?page_id=1946

milorad mozic داور ایران آرژانتین

همه جا کپی کنید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر