فهرست
توماس مولر، وحید امیری... کارگران هجومی
توماس مولر، وحید امیری... کارگران هجومی

توماس مولر، وحید امیری... کارگران هجومی

آی اسپورت -  یوهان کرایوف فقید در مورد فوتبال نظریه جالبی دارد، "فوتبال بازی کردن ساده است، اما ساده فوتبال بازی کردن سخت ترین کار است " در بین بازیکنان فوتبال سبک های متفاوتی وجود دارد، عده ای سبک فانتزی و تکنیکی دارند، عده ای بازیساز، عده ای رهبر، عده ای بازی خراب کن و کارگر، عده ای سرزن،عده ای قدرتی و عده ای سرعتی.

اما با فوتبال مدرن این روزها یک سبک دیگر هم اضافه شده و آن هم کارگران هجومی هستند. بازیکنانی که  ساده ، موثر، دونده و پاسور بودن جز سبک بازی آنهاست. در استاندارد جهانی می توان از توماس مولر نام برد، بازیکن ۳۱ ساله ای که با ۲۷ مقام قهرمانی بین بازیکنان آلمانی رکورد دار است. مولر همیشه ساده بازی می کند، هنگامی که توپ ندارد با دوندگی مانع بازیسازی مدافعین و هافبک های حریف می شود، هنگامی هم که توپ دارد از اضافه کاری پرهیز دارد و سعی می کند راحت ترین گزینه برای پاس دادن را انتخاب کند.

در ایران هم وحید امیری را داریم که شاید بتوان گفت نزدیک ترین سبک را به مولر دارد. وحید امیری 32 ساله هر پستی که مربی  از او خواسته به بهترین نحو بازی کرده، روزی دفاع چپ، روزی وینگر چپ و حالا مهاجم سایه. در موفقیت های پرسپولیس نباید از تاثیر وحید امیری به سادگی گذشت، مهاجمی که حالا با دوندگی بی امان ۹۰ دقیقه ای، پاسکاری تک ضرب، قطع توپ به موقع و حضور موثر در فاز هجومی باعث شده تا بازیکنان کناری او مانند علیپور،ترابی،پهلوان،آل کثیر بدرخشند.

مولر و وحید امیری هر دو کارگران هجومی هستند که شاید گلزنی نکنند اما با فضاسازی و پاسهای به موقع رد پای آنها در فاز هجومی تیمهایشان قابل ستایش است. یک بار دیگر با دقت سبک بازی این دو را دنبال کنید تا به میزان اثرگذاری آنها پی ببرید.

۱۹ ۱  
آی اسپورت
2020-10-01 12:59:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
ارتش سرخ
پنجشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹، ۱۵:۱۰
وحیدامیری باید کمی فکر فوتبالی هم در بازیش افزایش بده
۶
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر