فهرست

ایران-بوسنى، مصافى براى همه‌ى تاریخ/ خدایا همین یک بار را با ما باش

آی اسپورت- کارلوس کى‌روش قبل از بازى با آرژانتین گفت که این دیدار مهم‌ترین بازى تاریخ فوتبال ایران است اما حالا و بعد از آن نمایش دلاورانه در برابر آلبى‌سلسته، همه‌ى ما خوب مى‌دانیم دیدار با بوسنى نه‌تنها مهم‌ترین ٩٠دقیقه‌ى تاریخ فوتبال ما بلکه احتمالاً مهم‌ترین رویداد ورزشى تاریخ کشورمان باشد. رویدادى که دعاى ٨٠ میلیون ایرانى پشت آن است.

حالا دیگر همه‌ى ملت ایران چه فوتبالى چه غیرفوتبالى، چه طرفدار کى‌روش و چه مخالف او و حتى آن کسانى که خرج کردن براى این فوتبال و قراردادهاى میلیاردى را هدر دادن پول بیت‌المال مى‌دانستند، پشت این تیم هستند. دیگر نه خبرى از آن اختلافات است و نه صحبتى از توافق هسته‌اى و ژنو و آمریکا، تمام دغدغه‌ى ذهنی‌مان این ٩٠ دقیقه‌ى لعنتى با بوسنى است. چون حالا ما بیش از هر زمانى به صعود نزدیکیم، رویاهایمان در آستانه‌ى تبدیل به واقعیت هستند و آماده‌ى یک حماسه‌ى بزرگ و یک جشن باشکوه خیابانى هستیم.

پس خدایا از تو مى‌خواهیم با وجود این‌که بازى‌هاى تدارکاتى مناسبى نداشته‌ایم، لیگ‌مان بدترین دوره‌ى خود را سپرى کرد که هیچ کمکى به آماده کردن ملى‌پوشان براى رویدادى به بزرگى جام جهانى نکرد و با وجود این‌که هیچ ستاره‌ى آنچنانى در مقایسه با ٣١ تیم دیگر در ترکیب خود نداریم، اما به خاطر این ٢٣ نفر که در این دو ماه از جان مایه گذاشته‌اند، به خاطرآن مرد پرتغالى که در این سه سال و اندى از خیلى از ما ایرانى‌تر شده و هرچه در توانش بوده گذاشته، با وجود تمام ناملایماتى که با او کرده‌ایم، براى همه‌ى این توهین‌ها و تحقیرها، ناحقى‌ها و نابرابرى‌هاى این چند سال و در آخر براى آن پنالتى صددرصد گرفته نشده مقابل آرژانتین هم که شده ما را به پیروزى برسان. حتى اگر مثل آرژانتین در بازى با خودمان حق‌مان نباشد، حتى اگر نیجریه بهترین بازى تمام تاریخش را مقابل آرژانتین انجام دهد. خدایا حتى اگر منطق و انصاف هم ما را بازنده دانست، تو ما را پیروز کن و ٨٠ میلیون ایرانى را به اوج ببر.

آمین

على کمانگرى

  ۶  
آی اسپورت
2014-06-25 04:32:19
نظر دهید
۶ نظر
sami
چهارشنبه ۴ تیر ۱۳۹۳، ۰۵:۵۴
عزیزم عکستون که زیباست وبه محتوا میاد ولی یکمم منشوریه دیگه هوای سایتو داشته باشین...
زوم نکنن ببندن!!!
-
چهارشنبه ۴ تیر ۱۳۹۳، ۰۸:۵۶
باز این نویسنده ... پیدا شد و خدا رو به فوتبال پیوند زد و شروع به طلبکاری از خدا کرد.
الان خوبه خدا به ما کمک کنه و حال نیجریه و بوسنی رو بگیره !!!
خدا فقط ماله ماست؟
در ضمن این (فقط همین یه بار)ت منو کشته !!!
هموطن
چهارشنبه ۴ تیر ۱۳۹۳، ۰۸:۵۶
خدایا به خاطر دل این هموطن داف که عکسش رو بالا زدن و دهانش باز شده بعد خوردن گل از آرژانتین، ما ببریم، خدایا این داف دهانش را دیگر برای گل خوردن باز نکند;)
ج ج اوکوچا
چهارشنبه ۴ تیر ۱۳۹۳، ۱۰:۰۴
خدایا یه روز می خواهیم شاد شاد باشیم ، خدایا . . .
-
چهارشنبه ۴ تیر ۱۳۹۳، ۱۰:۱۱
چه متن مسخره ای
-
چهارشنبه ۴ تیر ۱۳۹۳، ۱۰:۴۲
فوق العاده بود.....بسیار زیبا و تاثیرگذار
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر