فهرست
نخستین آزمون جدی کونته و جیامپائولو
نخستین آزمون جدی کونته و جیامپائولو

نخستین آزمون جدی کونته و جیامپائولو

آی اسپورت - تازه‌ترین نسخه دربی میلان امشب در سن‌سیرو برگزار می‌شود و دو تیم برای دویست‌وبیست‌وچهارمین بار در دیدارهای رسمی رودرروی هم قرار می‌گیرند. جدال اندیشه‌های دو مربی تازه‌وارد دو تیم که نخستین دیدارهای مهم خود را در این فصل تجربه می‌کنند می‌تواند بسیار جذاب باشد. اینتر با آنتونیو کونته به دنبال پایان دادن به سلطه 8 ساله یووه در لیگ است و میلان نیز با مارکو جیامپائولو برای بازگشت به دوران خوش گذشته تلاش می‌کند.

توقف در خانه، درگیری در رختکن

اینتر در این فصل هر سه بازی ابتدایی خود را با برد پشت سر گذاشته است اما دربی دلامادونینا نخستین چالش جدی کونته در لیگ است و باید ثابت کند که موفقیت‌های اولیه‌اش در این فصل برابر تیم‌های بزرگ نیز امکان‌پذیر است و تیمش می‌تواند مدعی فتح اسکودتو باشد. آنها تنها تیمی هستند که صددرصد امتیازات ممکن در این فصل را کسب کرده‌اند و حالا بالاتر از یووه در صدر جدول قرار دارند. کونته با خریدهایی که در تابستان داشته تیم را به خوبی تقویت کرده و حالا انتظار هواداران تنها قهرمانی است، آن هم در حالی که نراتزوری از فصل 2011-2010 تاکنون نتوانسته به رتبه‌ای بهتر از چهارمی برسد و شاید این طلسم در فصل جاری شکسته شود.

اینتر هفته گذشته در نخستین دیدار اروپایی خود در این فصل نزدیک بود شکستی ناباورانه را در خانه برابر اسلاویا پراگ تجربه کند و گل دقیقه 2+90 نیکولو بارلا باعث شد تا به زحمت یک امتیاز این دیدار را کسب کنند. کونته پس از این دیدار، تساوی را حاصل اشتباهات تاکتیکی خود دانست و گفت مقصر این نتیجه خود اوست. پس از این دیدار خبر عجیبی نیز از رختکن این تیم به بیرون درز کرد که برای هواداران نگران‌کننده بود. پس از این بازی و در رختکن تیم، روملو لوکاکو که به تازگی از یونایتد به اینتر آمده از مارسلو بروزوویچ، هم‌تیمی خود بابت عدم اجرای درست تاکتیک‌های کونته در زمین انتقاد می‌کند که با پاسخ تند هافبک کروات روبه‌رو می‌شود و کار به درگیری لفظی شدید و جنجال در رختکن کشیده می‌شود. درنهایت با وساطت الکسیس سانچز این درگیری خاتمه می‌یابد اما کونته که به‌شدت از این اتفاق عصبانی بوده، در آستانه دربی حساس میلان از جوزپه ماروتا، مدیر باشگاه می‌خواهد که به این اتفاق رسیدگی کند.

کاکا: شانس میلان بیشتر است

میلان نیز در سال‌های اخیر همانند همشهری خود در شرایط خوبی به سر نمی‌برد و 6 سال است که نتوانسته‌اند در بین چهار تیم برتر لیگ قرار گیرند. دومین تیم پرافتخار لیگ قهرمانان اروپا در چهار سال اخیر در رده‌های پنجم تا هفتم قرار گرفته و روند بازسازی تیم در این سال‌ها به کندی پیش می‌رود.

ناکامی فصل گذشته جنارو گتوسو در کسب سهمیه لیگ قهرمانان باعث شد درنهایت جایش را به جیامپائولو بدهد تا شاید او بتواند روسونری را از این شرایط خارج کند. او در سه دیدار ابتدایی خود نتایج قابل قبولی گرفته و با دو برد و یک باخت و دریافت تنها یک گل تا اینجای کار عملکرد نسبتا خوبی داشته است.

پائولو مالدینی، کاپیتان سابق میلان و مدیر فنی کنونی این باشگاه معتقد است فتح جام در این فصل برای تیمش مهم‌تر از موفقیت در دربی است: «این بازی همیشه اهمیت زیادی دارد اما خدا را شکر که در این فصل برای ما فتح یک جام ارزش بیشتری نسبت به برد در این مسابقه دارد. من بارها در این مسابقه به میدان رفته‌ام، شاید بیش از 50 بار اما در سال‌های ابتدایی تحمل فشار و استرس این بار در حالی که 16، 17 یا 18 سال داشتم برایم بسیار سخت بود. الان تصور می‌کنم تماشای این بازی بیشتر از حضور در آن برایم استرس ایجاد می‌کند.»

کاکا، ستاره سابق روسونری در آستانه این دیدار می‌گوید با گذشت تنها سه دیدار نمی‌توان در مورد جیامپائولو قضاوت کرد: «تا اینجا که او خوب کار کرده اما تنها سه بازی گذشته و باید منتظر ماند و دید در ادامه فصل چه عملکردی خواهد داشت. اینتر با کونته متحول شده و توانسته سه برد کسب کند اما فکر می‌کنم میلان در این دیدار شانس بیشتری برای برد دارد و می‌تواند در این دربی برنده باشد.»

اینتـــــر در ایـــن دیــدار ماتیا کالدارا را به دلیل مصدومیت در اختیار ندارد و داوید کالابریا نیز به دلیل اخراج در بازی هفته پیش برابر ورونا نمی‌تواند نرآتزوری را همراهی کند. وضعیت آنتونیو کاندروا نیز پس از مصدومیت در دیدار برابر اسلاویا پراگ نامشخص است و ممکن است این دیدار را از دست بدهد. در سوی مقابل میلانی‌ها مصدوم و محرومی ندارند و با تمام نفرات به مصاف رقیب سنتی خود می‌روند.

فرهیختگان

     
آی اسپورت
2019-09-21 10:18:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر