فهرست
باد کاشتیم، طوفان درو خواهیم کرد
باد کاشتیم، طوفان درو خواهیم کرد

باد کاشتیم، طوفان درو خواهیم کرد

آی اسپورت – حمید استیلی مدیر تیم امید با دلایلی مجهول از رفتار غیرورزشی که به تیم زیر ۲۱ ساله ما توسط او و‌ کادر فنی تحمیل شده و تیم را مجبور به باختن به تیم میانمار کرده‌اند دفاع می‌کند و برای این کار تیم ملی انگلستان در جام جهانی ۲۰۱۸ و رفتارش در برابر بلژیک را مثال می‌زند و نمی‌گوید که سرنوشت آن دو تیم که به قول ایشان یکی از آنها یعنی انگلستان با حسابگری به جمع چهار تیم برتر رسیدند چگونه در رده‌بندی گره خورد و تیم قوی‌تر و با اعتمادبه‌نفس‌تر و آماده‌تر یعنی بلژیک به مدال برنز رسید!

در میان غوغای بازی‌های آسیایی و این حرکت ناجوانمردانه و در عین حال ناکام تیم امید خبر بعدی این بود که فدراسیون فوتبال برای سردار آزمون همان بازیکنی که منت می‌گذاشت به جای هالیدی! به زعم ایشان در جام جهانی و در تیم ملی کشورش حضور دارد و خیلی راحت از تیم ملی خداحافظی کرد دعوت‌نامه فرستاده است!

نگاهی به این دو واقعه می‌کنیم و می‌پرسیم ما برای جوان‌های‌مان چه راهکار و برنامه‌ریزی داریم؟ فلسفه تعلیم و تربیت ما برای جوانان ما، ترس و عدم خودباوری و بی‌انگیزگی باید باشد؟ چرا جناب استیلی و تیم زیر نظرشان بجای انگلستان از تیم کرواسی که اتفاقا کشور سرمربی تیم امید است پیروی نکردند؟ چرا درس شجاعت و مبارزه‌طلبی و افتخار برای میهن و اعطای شادمانی برای ملت را به جوانان جویای نام ندادند؟ کمکاری و ترس از باخت تحفه‌ای برای آیندگان فوتبال ما توسط آقایان بود! فدراسیون فوتبال تا به کجا پیراهن تیم ملی را به حقارت می‌کشاند؟ آزمون به هر دلیل از تیم ملی خداحافظی کرده پس به چه دلیلی التماس کردن به او و بار دیگر پاسخ نه او به پیراهن تیم ملی را باید تحمل کنیم؟ ما به جوانان‎مان چه می‌دهیم؟ ترس و خودباختگی و بی‌انگیزگی و...

به واقع با این نوع تصمیم‌گیری‌ها تنها باید یادآور شویم آنهائی که ترس می‌کارند بی‌گمان ناکامی و شکست درو خواهند کرد و‌ چنین است که حسرت رفتن به المپیک و قهرمانی در جام ملت‌های آسیا برای ما قدمت بیش از چهار دهه دارد و می‌پنداریم که چرا ما ناکام هستیم. ما ناکامیم زیرا عادت کرده‌ایم که به حقارت تسلیم شویم.

۱۸ ۱  
آی اسپورت
2018-08-22 15:15:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
فرامرز
چهارشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۷، ۱۶:۱۵
وقتی سرمربی تیم یک آدم به اصطلاح (حرف گوش کن) می شود که به راحتی اختیار تیم را بدست دیگری می دهد، توقع خودمان را نباید بالا ببریم. از قدیم فوتبال در کشور ما با بی عدالتی و سوءمدیریت اداره می شده و هنوز هم می شود. اکر موفقیتی در این میانه بدست آمده به لطف افرادی بوده که با مدیریت صحیح توانسته اند عدالت را در حیطه خودشان اجرا کنند.
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر