فهرست
گزارش روز: کی روش مثل ایویچ
گزارش روز: کی روش مثل ایویچ

گزارش روز: کی روش مثل ایویچ

آی اسپورت: در تمام مصاحبه های کارلوس کی روش قبل از جام جهانی تاکید او روی بالا بردن قدرت بدنی بازیکنانش دیده می شود.

سرمربی تیم ملی که می دانست تیمش به لحاظ کیفیت فنی نمی تواند مثل رقبایش در جام جهانی باشد تصمیم گرفت که در اردوهای قبل از جام جهانی، میزان دوندگی بازیکنانش و قدرت بدنی آنها را بالا ببرد. او با اضافه کردن دو مربی خارجی به کادرش، بازیکنان را در اردوی افریقای جنوبی و اتریش شلاق زد تا نتیجه آن را در برزیل ببیند. بازیکنانی که میانگین دوندگی شان در لیگ ایران حداکثر 6 کیلومتر در یک بازی بود، در بازی مقابل نیجریه روی هم رفته 108  کیلومتر دویدند تا  اگر علیرضا حقیقی را حساب نکنیم، میانگین 10.8 کیلومتر برای هر بازیکن ثبت شود. این داستان وقتی جالب تر می شود که میانگین دوندگی شاگردان کی روش بیشتر از رقیب افریقایی شان بود. خسرو حیدری به تنهایی 11.5 کیلومتر جلوی نیجریه دوید. در بازی مقابل آرژانتین هم رضا قوچان نژاد بیشتر از 11 کیلومتر دوید تا از این حیث بهترین بازیکن ایران شود.

منصور ابراهیم زاده مربی سابق تیم ملی و سرمربی جدید پیکان درباره میزان دوندگی بالای تیم ملی  می گوید:\"‌ کی روش بهترین کار ممکن را انجام داده. او می دانست که بالا بردن کیفیت فنی بازیکنان نیاز به زمان زیادی دارد و به همین دلیل تمام برنامه هایش را روی بالا بردن آمادگی بدنی بازیکنان گذاشت دقیقا مثل کاری که ایویچ قبل از جام جهانی 98 فرانسه انجام داد  با این تفاوت که ایویچ لیگ را به خاطر تیم ملی تعطیل کرد اما کی روش چنین کاری را انجام نداد\"

ابراهیم زاده دوندگی زیاد بازیکنان تیم ملی را اتفاق طبیعی می داند:\" تیمی که تمام بازیکنانش در کارهای دفاعی شرکت می کنند طبیعی است که میزان دوندگی اش زیاد باشد. شما نگاه کنید که بازیکنی مثل اشکان دژاگه هم تا محوطه جریمه خودمان عقب می آید که دفاع کند. از طرف دیگر حضور در جام جهانی انگیزه زیادی به بازیکنان می دهد تا نهایت تلاششان را بکنند چرا که درخشش در جام جهانی به منزله دریافت پیشنهاد از تیم های بزرگ اروپایی است. شما اگر به دوندگی بازیکنان تیم های افریقایی یا امریکای جنوبی توجه کنید، می بینید که آنها بسیار زیاد می دوند اما بازیکنان تیم هایی نظیر ایتالیا یا اسپانیا آنقدر که در باشگاههایشان دوندگی دارند، در تیم ملی نمی دوند\"

 

     
آی اسپورت
2014-06-25 10:38:08
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر