فهرست
گزارش رویترز در مورد تیم ملی / فراتر از حد انتظار
گزارش رویترز در مورد تیم ملی / فراتر از حد انتظار

گزارش رویترز در مورد تیم ملی / فراتر از حد انتظار

آی اسپورت - زندگی یک فوتبالیست در ایران بالا و پایین های خاص خودش را دارد. نیل میدمنت نویسنده خبرگزاری رویترز با این مقدمه گزارشش در مورد وضعیت فوتبال در ایران را شروع می کند.

او نوشته: فوتبالیست های ایرانی مثل بازیکنان سایر دنیا به یکسری چیزها علاقه دارند. از خرید یکسری وسایل گرانقیمت تا گاز دادن با ماشین های تند و سریع

آنها قبل از شروع جام جهانی چندان برای فوتبالدوستان دنیا چهره های شناخته شده ای نبودند اما عملکرد خوبشان در جام جهاتی باعث شد که با احترام به تیم ملی ایران نگاه شود.

ایران امشب برای صعود از گروهش باید از سد بوسنی بگذرد. این تیم در شرایط به دنبال رسیدن به مرحله بعدی است که شرایط خوبی را در مسیر آماده سازی اش نداشت. مشکلات اقتصادی و بعضیا سیاسی باعث شد که شاگردان کی روش بازیهای تدارکاتی مناسبی نداشته باشند و کیفیت لباسهای تیم ایران هم تا مدتها سوژه بود.

رحمان احمدی دروازه بان تیم ملی به رویترز می گوید:\" علیرغم کمبود امکانات در کشورمان، فوتبالیستهای بسیار خوبی داریم\"

از 23 بازیکن تیم ملی، 14 بازیکن در لیگ ایران بازی می کنند که کی روش از آن به عنوان لیگ آماتور نام برده. اما تیم ملی با این وضعیت فاصله زیادی تا گرفتن امتیاز از آرژانتین قدرتمند نداشت.

اجمدی ادامه می دهد:\" بازیکنانی که در اروپا بازی می کنند به لحاظ امکانات تفاوت زیادی با ما دارند. آنها از روز اولی که وارد فوتبال حرفه ای شدند، مشکل امکانات نداشتند و طبیعتا پیشرفتشان بیشتر از ما بوده است\"

فوتبال در ایران طرفداران زیادی دارد و برای بازیهای لیگ این کشور، دهها هزار نفر به استادیوم می آیند. فوتبال به عنوان ورزش اول ایران آنقدر طرفدار دارد که حسن روحانی رئیس جمهور این کشور در اقدامی بی سابقه عکسش هنگام دیدن مسابقه تیم ملی را در توئیتر قرار می دهد.

آندرانیک تیموریان که سابقه بازی در لیگ برتر انگلیس را دارد، گرانترین بازیکن لیگ ایران است که سالانه 700 هزار دلار دریافتی دارد. این در حالیست که دریافتی اکثز ملی پوشانی که در لیگ ایران بازی می کنند، بیشتر از 400 هزار دلار نیست.

خالکوبی های غیر قانونی


در تیم ملی بازیکنان ویژه ای حضور دارند. یکی شان رضا قوچان نژاد است که در چارلتون بازی می کند. او در نواختن ویولون مهارت زیادی دارد. بختیار رحمانی هافبک تیم ملی هم در کار آواز است و کلیپی از آواز خواندنش به زبان کردی منتشر کرده است.

بعضی از بازیکنان ایران که در خارج کشور بزرگ شده اند، کارهایی کرده اند که در ایران مرسوم نیست. اشکان دژاگه به عنوان یکی از بهترین بازیکنان تیم ملی، اگر چه به خاطر بازیهای خوبش طرفداران بسیار زیادی دارد اما خالکوبی های او چندان باب میل رسانه های ایران نیست.

طرفداران فوتبال در ایران هم سختی های خاص خودشان را دارند و پلیس این کشور به تازگی سازندگان یک کلیپ مرتبط با جام جهانی را دستگیر کرده است.

علیرغم تمام این مشکلات و ممنوع بودن پخش فوتبال از سینماهای ایران، در صورتی که تیم ملی بتواند از گروهش صعود کند، قطعا مردم ایران مثل روزی که تیم ملی به جام جهانی صعود کرد، به خیابانها می ریزند تا جشن بگیرند.

  ۱  
آی اسپورت
2014-06-25 12:22:32
نظر دهید

۱ نظر
-
چهارشنبه ۴ تیر ۱۳۹۳، ۱۲:۳۸
قسمت آخرش درست نبود

هم تو پارکا پخش میشه
هم سینما


البته تو شهر ما
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر