فهرست
یادداشت روز: کلمبیا، قربانی معجزه کاستاریکا! این اتلتیکوی جام بیستم است؟
یادداشت روز: کلمبیا، قربانی معجزه کاستاریکا! این اتلتیکوی جام بیستم است؟

یادداشت روز: کلمبیا، قربانی معجزه کاستاریکا! این اتلتیکوی جام بیستم است؟

آی اسپورت- کاستاریکا، شگفتی ساز بزرگ جام بیستم به صعود از گروه D موسوم به گروه مرگ اکتفا نکرد و با روند شکست ناپذیری اش، با کسب یک تساوی مقابل انگلیس از پیش حذف شده، صدرنشین گروه شد تا شگفتی اش را تکمیل کند. آنها بالاتر از سه تیمی قرار گرفتند که روی هم یک سوم جام های جهانی را به خانه برده اند!
حذف ایتالیا و انگلیس در گروهی که پیش از جام کمترین شانسی را برای نماینده کونکاکاف تصور نمی کردند تنها گریبان دو تیم بزرگ قاره اروپا را نگرفت چرا که حالا این کلمبیاست که علی رغم سرگروهی در گروهC، به جای بازی به ظاهر ساده تر در مرحله یک هشتم نهایی باید به مصاف اروگوئه، تیم دوم گروه برود، در حالی که یونان با وجود دوم شدن در گروهC در این مرحله با کاستاریکای شگفتی ساز روبرو خواهد شد.
خوزه پکرمن که احتمالاً قبل از این نیز خود را برای رویارویی با تیمی قدرتمند در مرحله یک هشتم آماده کرده بود، شاید امروز حسرت دوم شدن در گروهش را بخورد! اتفاقی که باعث می شد کلمبیا به مصاف کاستاریکا برود و خوش خیالی اینکه این بازی هرچه باشد از جدال با شاگردان اسکار تابارس آسان تر است.
کمترین پاداش شاگردان خورخه لوئیس پینتو که سرگروهی در گروه مرگ را در حضور ایتالیا، اروگوئه و انگلیس به دست آورد، هموار شدن مسیر صعود تا مراحل بالاتر جام بیستم است. حالا اما بستر برای اتمام شگفتی سازی تیم شجاع و یکدست کاستاریکا فراهم شده است. تیمی که استحقاقش را دارد و به جرات می توان گفت با وجود نمایش های قابل تحسین در دور گروهی و مقابل بزرگان دنیای فوتبال، شانس اینکه از پس تیم دوم گروه Cیعنی یونان بر آید را کاملاً دارد. آنها تیمی با روحیه و جنگنده هستند و حالا که موفقیت تیم مشابه اتلتیکو مادرید را در اروپا دیده اند، به فراتر از آرزوهایشان می اندیشند. خدا را چه دیدید، شاید آنها  درست مثل لقب تیم ملی فوتبال کاستاریکا، «انتخاب» شده اند که جام بیستم را بیش از این شگفت زده کنند.

مهدی بشکنی 
     
آی اسپورت
2014-06-25 12:56:52
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر