فهرست
گزارش روز: سیم آخر در شب آخر
گزارش روز: سیم آخر در شب آخر

گزارش روز: سیم آخر در شب آخر

آی اسپورت-  هر بار کار به روز آخر می کشد. اصلا ربطی به این ندارد که ما چه کیفیتی از خودمان نشان می دهیم. پیشانی نوشت ما جز استرس در روز آخر نیست. حتما خدایی که زمین و آسمان را در شش روز آفرید گل ما ایرانی ها را همان روز آخر سرشت. ساعت آخر. از صبح چهارشنبه که بیدار می شوی؛ قلبت این فاصله ی کوتاه دهان تا سینه را هفتاد بار خواهد رفت. مدام در فکر فرو می روی و به لحظات ساخته ی تخیل می اندیشی.

- آن طرف را که نگاه می کنی یک مشت بازنده ی آسوده را می بینی. آنقدر که آسوده بودنشان هراس به دلت می اندازد؛ بازنده بودنشان امیدوارت نمی کند. آن ها ببرند جایی را نخواهند گرفت. ببازند هم جایی را نمی گیرند. ولی شاید اگر ما ببریم یک بار دیگر خرمشهر را پس بگیریم. بخشی از هویت و غرور رفته مان را بازگردانیم. پیانیچ و ژکو و ایبسویچ ندارد. باید برگردانیم.

- رفتن به مرحله ی دوم با برد مقابل بوسنی پر ستاره و مثل ما زخمی از داور، شبیه دلزدگان کره ی شمالی است که دل به دریا می زنند و شنا می کنند تا برسند آنور آب و همنام جنوبی. اگر برسیم زندگی بهتری در انتظار فوتبالمان است. خیلی بهتر. با یوزپلنگانی که روی آب می دوند. فقط نباید شک کرد. آن هایی که شک دارند از آندو بپرسند چگونه پیامبرش روی آب راه می رفت. ایمان کافی نیست. باید باور داشت. باور را حواریون عیسی می دانند و در فوتبال دستیار ورزیده ی فرگوسن یعنی کی روش. فینال 99 چمپیونز لیگ را از نزدیک دید. خیلی بهتر از ما.

- ناجوانمردانه است اما اگر برای صعود لازم است شانه های تک تک یاران بوسنی را گاز بگیریم نباید کوتاهی کنیم. حتی اگر مثل سوارز محروم شویم. بالاخره استاد مشایخی هست از دلشان در می آورد.

هادی رجب 

  ۶  
آی اسپورت
2014-06-25 13:13:08
نظر دهید

۶ نظر
amin KT
چهارشنبه ۴ تیر ۱۳۹۳، ۱۳:۲۲
"ناجوانمردانه است اما اگر برای صعود لازم است شانه های تک تک یاران بوسنی را گاز بگیریم نباید کوتاهی کنیم. حتی اگر مثل سوارز محروم شویم. بالاخره استاد مشایخی هست از دلشان در می آورد"
دوست عزیز نویسنده فکر کنم زیاد حالت خوب نیست! برو دکتر.
میثم
چهارشنبه ۴ تیر ۱۳۹۳، ۱۳:۳۸
حتما خدایی که زمین و آسمان را در شش روز آفرید گل ما ایرانی ها را همان روز آخر سرشت. ----- متن جالبی بود مخصوصا این قسمتش... !!!
...
چهارشنبه ۴ تیر ۱۳۹۳، ۱۳:۴۴
واع! آخری چی بود دیگه :| ملت یه مسابقه فوتباله!فقط همین.خیلی فوق العاده س اگه ببریم ولی فراموش نکنیم مهم ترین دستاورد ایران تو جام جهانی تغییر وجه و تصویری ه که جهانیان از ایران و فوتبال ایران دارن.مهم ترین چیز هم بازی جواتمردانه س که خداروشکر بازیکنامون تو دو بازی قبل کاملا بهش وفادار بودن...بازیکنای ما "مرد" ن.مثل سوارز وحشی نیستن که.
عالی
چهارشنبه ۴ تیر ۱۳۹۳، ۱۳:۴۶
دمت گرم
رسول
چهارشنبه ۴ تیر ۱۳۹۳، ۱۴:۲۰
فوتبال ناجوانمردانه به هیچ وجه برای ما قابل قبول نیست. همه به تیم ملی مون افتخار میکنیم چون مردانه مقابل آرژانتین بازی کرد و ملت بخاطر همین مردانگیشون ریختن تو خیابونا نه بخاطر باخت. من خودم به شخصه ترجیح میدم تیمم با سربلندی حذف بشه تا اینکه با نامردی بخواد بره به دور بعد. مطمئنم خیلی ها هم با من هم عقیده هستن.
نوید
چهارشنبه ۴ تیر ۱۳۹۳، ۱۶:۲۸
داداش تو احتملا فیلم نامه نویس سریال ستایش نیستی؟!!!!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر