فهرست
بوسنی چه تغییراتی در ترکیبش خواهد داد؟! وداد و سجاد فیکس می‌شود؟
بوسنی چه تغییراتی در ترکیبش خواهد داد؟! وداد و سجاد فیکس می‌شود؟

بوسنی چه تغییراتی در ترکیبش خواهد داد؟! وداد و سجاد فیکس می‌شود؟

آی اسپورت -  بوسنی سوسیچ مثل بسیاری از تیم‌های حاضر در جام جهانی با سیستم 1-3-2-4 بازی می‌کند اما این مربی در بازی دوم مقابل نیجریه تغییرات نسبتا زیادی در ترکیب تیمش ایجاد کرد. سوسیچ در بازی با نیجریه بیجکاچیچ یکی از مدافعان میانی اصلی‌اش را کنار گذاشت و تونی سونجیچ را جایگزین او کرد تا بلکه مقابل نیجریه گل نخورد اما این اتفاق نیفتاد. در خط دفاعی بوسنی با وجود اینکه روی امیر اسپاهیچ کاپیتان این تیم مانور زیادی شده بود اما اگر بازی‌های بایرلورکوزن در لیگ قهرمانان اروپا و بوندس‌لیگا را تماشا کرده باشید حتما به این نکته رسیده‌اید که او مدافع پراشتباهی است.
سوسیچ در خط میانی‌اش هم تغییرات زیادی ایجاد کرد. او میرالم پیانیچ ( هافبک میانی رم و بهترین  بازیکن بوسنی در دویدار اخیر که اتفاق مصدوم شده و شاید به بازی امشب نرسد) را از هافبک دفاعی یک خط جلوتر برد و پست شماره 10 که در بازی اول در اختیار ژدان میسیموویچ بود را به او سپرد. پیانیچ البته مثل بازی اول در این پست هم فوق‌العاده عمل کرد و از سایت WHOSCORED نمره 4/8 گرفت تا یکی از سه بازیکن برتر تیمش باشد. با این جابه‌جایی میسیموویچ به بال چپ رفت.
اما سوسیچ در خط دفاع خود یک تغییر دیگر هم انجام داد. او بعد از اینکه سئاد کولاسیناچ در همان دقیقه 3 بازی با آرژانتین دروازه خودی را باز کرد، سئاد را بیرون گذاشت و سنادلولیچ را یک خط عقب‌تر آورد. البته لولیچ که یکی از سه بازیکن برتر تیمش مقابل آرژانتین بود در این میدان خیلی خوب کار نکرد.
اتفاق ویژه در ترکیب تیم بوسنی آنجاست که سافت سوسیچ به مهاجم درجه یکی مثل وداد ایبشویچ خیلی کم بازی می‌دهد. در واقع سیستم تک‌مهاجمه او باعث شده او از وداد چشمپوشی کند و ژکو انتخاب اولش باشد. ایبشویچ در هر دو مسابقه به عنوان بازیکن جانشین به میدان آمد که مقابل آرژانتین گل زد و شاید امشب هم نیمکت‌نشین باشد.


 
سوسیچ در بازی با نیجریه تینو برادرزاده خود را هم به عنوان بازیکن جایگزین به میدان فرستاد اما او تا اینجای جام مدافعانی مثل اوگنین ورانجس و تونی سونچیچ یا هافبک‌هایی به نام آژداور ساجویچ، سینجاد ایبریشیچ، آنل هادژیچ را به میدان نفرستاده است. همچنین جاسمین فجیچ و آسمیر آودوکیچ دروازه‌بان سابق پرسپولیس که گلر سوم این تیم به حساب می‌آید هم هنوز در این جام به میدان نرفته‌اند که باید دید از بین ذخیره‌های سرشناسی مثل ایبیشویچ و مردانی که طعم بازی در جام جهانی را نچشیده‌اند، بازیکنانی مقابل ایران به میدان خواهند رفت یا نه.
سافت سوسیچ به غیر از بیرون نشاندن ایبیشویچ یک تصمیم عجیب دیگر هم در دو بازی گذشته گرفته است. بیرون نشاندن سجاد صالیحوویچ هافبک چپ‌پای هوفنهایم که ضربات ایستگاهی فوق‌العاده‌ای می‌زند یکی از تصمیماتی است که حتما مورد انتقاد بوسنیایی‌ها قرار خواهد گرفت. سجاد فقط در 30 دقیقه پایانی بازی قبلی مقابل نیجریه به میدان رفت و شاید در مصاف امشب فیکس باشد.اگر این اتفاق افتاد خط دفاع ایران و ملی پوشان مان باید مراقب کاشته های خطرناک او باشند تا سجاد خاطره سینیشا میهایلویچ را برایمان زنده نکند.
     
آی اسپورت
2014-06-25 14:03:28
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر