فهرست
یادداشت روز : آیا بارسا باید برای خرید سوارس اقدام کند ؟
یادداشت روز : آیا بارسا باید برای خرید سوارس اقدام کند ؟

یادداشت روز : آیا بارسا باید برای خرید سوارس اقدام کند ؟

آی اسپورت - اقدام به گاز گرفتن بازیکن مقابل از سوی لوئیس سوارس برای سومین بار در طول دروان حرفه ای این ستاره اروگوئه ای؛ بازتاب گسترده ای در سطح دنیا داشته است.

چند روزی بود که خبر علاقه بارسلونا به خرید سوارس نقل محافل کاتالانی شده بود . حال با رخ دادن این قضیه این سوال پیش آمده که بارسا در مورد خرید سوارس چه اقدامی باید انجام دهد.

یادداشت سرخی سوله نویسنده روزنامه موندودپورتیوو در این رابطه را اینجا بخوانید :


از همان لحظه ای که همه در تلویزیون دیدند که چگونه شانه های کیه لینی بیچاره زیر دندان های سوارس رفت ؛این چالش که حالا بارسا چه باید بکند و آیا برای خرید این اروگوئه ای باید پافشاری کند یا خیر در میان مدیران بارسا شکلی جدی به خود گرفت.

بازیکنی که تا قبل از این حرکت؛ به نوعی همه بارسلونیسم را متقاعد کرده بود که شماره 9 گمشده لوئیس انریکه خودش است و بس .

این برای سومین بار بود که چنین عملی از سوی سوارس تکرار می شد. بار اول در سال 2010 و زمانی بود که لوئیس در آژاکس حضور داشت و در بازی این تیم مقابل آیندهوون او اقدام به گاز گرفتن عثمان باکال کرد.

پس از این حرکت؛ باشگاه آژاکس او را دو جلسه از همراهی تیم محروم کرد و کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال هلند نیز برای او جریمه های مالی سنگین در نظر گرفت.

سه سال بعد در دیدار لیورپول مقابل چلسی او در اقدامی عجیب بازهم حرکت سال 2010 خود را این بار روی ایوانوویچ تکرار کرد. این بار او 10 جلسه از همراهی لیورپول محروم شد . سوارس بازی های انتهای فصل لیورپول در فصل 2012-2013 و ابتدایی فصل تازه به اتمام رسیده را از دست داد.

با این وجود او پس از بازگشت به میادین عملکرد خیره کننده ای از خود نشان داد. زدن 31 گل در 33 بازی کفش طلای اروپا را برای سوارس به ارمغان آورد.

در حالی که به نظر می رسید او اشتباهات خود را پذیرفته و دیگر اقدام به حمله به بازیکن مقابل و گاز گرفتن او نمی کند؛ در کمال تعجب شب گذشته او برای بار سوم همه را انگشت به دهان کرد.

از دیشب که این اتفاق افتاده است خبرهای ضدونقیضی در مورد جریمه احتمالی فیفا بر علیه او شنیده می شود. اماآنچه مسلم است او بازی های بعدی اروگوئه را از دست خواهد داد .

بازی های متعصبانه و پرحرارت و قدرت تمام کنندگی بالای سوارس از فاکتورهای اصلی علاقمندی بارسا به جذب این ستاره هستند. او را از این لحاظ با هریستو استویچکف و سامی اتوئو بازیکنان سابق بارسا مقایسه می کنند.

به نظر می رسد که بارسلونا همچنان به مذاکره برای جذب او ادامه دهد اما با اتفاقی که دیشب رخ داد حالا همه به این فکر می کنند که به این سرکشی و طغیان؛ پایانی است یا خیر ؟

گازگرفتن سوارس دیگر از یک مساله عادی خارج شده و به یک معضل برای این بازیکن و اطرافیان او تبدیل شده است .

از دیشب، علاقمندان به بارسلونا به این فکر می کنند که اگر سوارس به بارسا بیاید و حرکتی مشابه را؛ این بار با پیراهن آبی و اناری تکرار کند؛ آیا وجهه عمومی بالای بارسا در سطح جهان خدشه دار نخواهد شد ؟

آیا در این صورت تیم بارسلونا و همبازیان سوارس به سبب از دست دادن طولانی مدت او همچون بازیکنان تیم ملی اروگوئه متضرر نخواهند شد ؟

از امروز صبح تماس های زیادی با مسئولان بارسا از طرف موندودپورتیوو برقرار شده تا در مورد آینده مذاکرات بارسا و سوارس اطلاع حاصل شود. اما تمام این تماس ها بی پاسخ بوده و در حال حاضر هیچ کدام از مسئولان بارسا علاقه ای به اظهار نظر در این مورد را ندارند. 

فعلا کسی پاسخگوی این سوال هواداران بارسا نیست . سوارس را باید خرید یا خیر ؟

سرخی سوله : موندودپورتیوو

رضا سیف

  ۲  
آی اسپورت
2014-06-25 18:34:47
نظر دهید

۲ نظر
pouria بارسلونا
چهارشنبه ۴ تیر ۱۳۹۳، ۱۹:۲۸
باید خرید
-
پنجشنبه ۵ تیر ۱۳۹۳، ۱۵:۰۵
نبابا وحشیه نخرید ابرو واسمون نمیزاره متنفرم ازش
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر