فهرست
لئو مسی و هدیه ای که انتظارش را می کشیم/ شبیه همیشه باش!
لئو مسی و هدیه ای که انتظارش را می کشیم/ شبیه همیشه باش!

لئو مسی و هدیه ای که انتظارش را می کشیم/ شبیه همیشه باش!

آی اسپورت - محمد حسین عباسی

نامش از مدت ها پیش، وسط کری های مسینالدویی، به ادبیات فوتبالی کشورمان تزریق شده بود. او، لئو مسی، سمبلی برای همه چیز، که در مسیر نوشتن دوباره تاریخ قدم می گذارد، که آمده  لقب بهترین را از مقابل نام اسطوره ها بردارد، که مدل موهایش ساده اند و توی مراسم های گالا کت های عجیب و غریب نمی پوشد، که صاحب استعداد بی مانندی ست اما در سلطه غرور گرفتار نشده، درست بعد از مراسم پرحاشیه قرعه کشی جام جهانی، بارها و بارها مهمان محاوره های مردم این شد. بعضی ها از آقای گلی قطعی اش در جام جهانی بعد از بازی با ایران حرف زدند، نوادگان شعبان جعفری هم ریختند توی صفحه اش و با واژه های ناپسند رویش چماق کشیدند، بعضی های دیگر رفتند برای عذرخواهی و حتی آقای جمشید مشایخی با آن سن و سال برای بوسیدن کتف هایش پیش قدم شد و تعدادی دیگر، ده ها مصاحبه عجیب و خیالی از قول او درباره ایران و فرهنگش منتشر کردند. شماره 10، در تمام 90 دقیقه جدال با ایران گرفتار بی اشتباهی و تیزبینی یوزپلنگ ها بود، مقهور تکل آندو، گرفتار یه پا دو پای مهرداد پولادی و اسیر توپ ربایی های پیاپی ایرانی ها. نابغه اما کار خودش را کرد. توپ او با یک زاویه فانتزی در کنج دروازه آرام گرفت. بدن گلر اگر از لاستیک هم بود نمی توانست این توپ را بگیرد. همه 3 امتیاز مسابقه  نصیب آلبی سلسته شد. فردایش اوله تیتر زد: یک خدای دیگر.

رهبر تیم پرستاره سابه یا، امشب آخرین بازی مرحله گروهی را تجربه می کند. او یک روز پس از مراسم تولدش در اردوی تیم ملی، بعد از وقت گذراندن با انتونیا و تیاگو، در مقابل عقاب ها به زمین مسابقه خواهد رفت. صعود قطعی آرژانتین، شاید فرکانس انگیزه روی ساق های بازیکنان این تیم کاهش دهد اما در ایران همه و به ویژه طرفداران لئو مسی، منتظرند تا او از دل شان دربیاورد. آنچه تا به اینجا در این گروه دیده ایم، نشان می دهد نیجریه استحقاق صعود را ندارد. آن ها با اشتباهات مهلک داور از سد بوسنی گذشته اند و حالا در امتحان سخت مسی، باز هم به امدادهای غیبی نیاز دارند تا بازنده مطلق نباشند. لئو، تنها کمی فضا لازم دارد تا با زدن گل سوم، هوادارانش را به فضا ببرد. انگیزه ای برای صعود هم اگر در کار نباشد، او برای آقای گلی خواهد جنگید تا در این میدان هم بالاترین نام در جدول گلزنی باشد. لئوی 27 ساله، دو خالکوبی روی بدنش دارد، اولی تصویری از مادر و دومی نشان دست های تیاگو روی ساق پایش. سومی شاید تصویری از جام جهانی باشد، به آن شرط که برای او و تیمش شود. آن ها اما هنوز قهرمانانه بازی نکرده اند و نیجریه، می تواند یک استارت جدی برای این تیم باشد.

حالا که دنیا تولد آقای سوپراستار را جشن گرفته، کاش خود او جشن ما را کامل کند. این کفش های رنگارنگ زیبا که هدیه تازه آدیداس به اویند، شاید هدیه هایی هم برای فوتبال ایران توی چنته داشته باشند. ساق منقش به دست تیاگو، شاید امشب کلیدی برای قفل صعود ایران باشد. کاش او شاید را از پیش همه جمله هامان بردارد.

 تولدت مبارک آقای لئو مسی. یک امشب را هم مثل همیشه باش. حتی اگر شده، در دقیقه 91، پشت یکی دیگر از قوس های مهار نشدنی. 

     
آی اسپورت
2014-06-25 19:08:12
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر