فهرست
آرژانتین 3-2 نیجریه: عقاب ها باختند و پریدند!
آرژانتین 3-2 نیجریه: عقاب ها باختند و پریدند!

آرژانتین 3-2 نیجریه: عقاب ها باختند و پریدند!

آی اسپورت- آرژانتین در آخرین دیدارش در مرحله گروهی هم موفق شد 3-2 نیجریه را شکست بدهد و با 9 امتیاز کامل، راهی مرحله بعد شد.

لیونل مسی با زدن دو گل در این دیدار، تعداد گل هایش در این رقابت ها را به 4 رساند و در صدر جدول گلزنان در کنار نیمار قرار گرفت.

آرژانتینی ها که با ترکیبی مشابه دیدار مقابل ایران به میدان رفته بودند، خیلی زود و در دقیقه 2 به گل رسیدند. حرکت دی ماریا و ضربه محکم او، به تیر دروازه برخورد کرد و توپ برگشتی، مقابل مسی قرار گرفت و او هم با یک ضربه دیدنی، دروازه نیجریه را باز کرد.

اما این برتری تنها یک دقیقه پا برجا بود. نفوذ احمد موسی از سمت چپ، حرکت در عرض او و ضربه دیدنی اش، دور از دست سرخیو رومرو وارد دروازه آرژانتین شد.

آرژانتینی ها خیلی سریع به این گل واکنش نشان دادند و پاس در عمق مسی، ایگواین را با دروازه بان حریف تک به تک کرد اما ایناما اجازه نداد دروازه اش برای دومین بار باز شود.

در ادامه بازی، دو تیم موقعیت چندانی ایجاد نکردند و تنها یک بار دی ماریا از فاصله ای دور دروازه حریف را تهدید کرد. تا اینکه در آخرین دقیقه نیمه اول، مسی با یک ضربه آزاد دیدنی، بار دیگر آرژانتین را پیش انداخت تا نیمه اول با برتری 2-1 آلبی سلسته به پایان برسد.

در آغاز نیمه دوم، نیجریه خیلی زود به گل تساوی رسید. یک و دوی موسی با امنیکه، مدافعان آرژانتین را به هم ریخت و شماره 7 نیجریه برای گل دوم خود و تیمش را به ثمر رساند.

اما تنها سه دقیقه بعد، آرژانتین توسط روخو، برای بار سوم در این دیدار پیش افتاد. کرنر اسکیل لاوتزی، با ضربه سر مدافع چپ آرژانتین، حساب کار را 3-2 کرد.

بعد از این گل حملات آرژانتین ادامه پیدا کرد اما ایگواین و مسی نتوانستند گل های بیشتری بزنند. سابه یا که صعود تیمش با حداکثر امتیاز قطعی شده بود، در دقیقه 63 مسی را خارج کرد و ریکی آلوارس را به میدان فرستاد.

در ادامه توپی از خط دروازه ها عبور نکرد تا دو بازی با نتیجه 3-2 به پایان برسد. نیجریه هم به لطف شکست ایران مقابل بوسنی، راهی مرحله بعد شد.
\"http://up.rossoneri.ir/privete/uploads/42ae2bb6944.jpg\"


ترکیب دو تیم:

نیجریه: انیاما، آمبروز، یوبو، اوشانیوا، اومرو، اونازی، میکل، موسی، باباتونده، اودموینیگی، امنیکه\"http://up.rossoneri.ir/privete/uploads/42ae2bb6941.jpg\"


آرژانتین: رومرو، سابالتا، گارای، فرناندس، روخو، ماسچرانو، گاگو، دی ماریا، مسی، آگوئرو، ایگواین


گل ها:\"http://up.rossoneri.ir/privete/uploads/42ae2bb6942.jpg\"


دقیقه 3: ضربه دی ماریا بعد از برخورد به تیر دروازه به مسی رسید و او هم با ضربه ای غیرقابل مهار دروازه انیاما را باز کرد
\"http://up.rossoneri.ir/privete/uploads/42ae2bb6943.jpg\"


دقیقه 4: نیجریه بلافاصله کار را به تساوی کشید... یک ضد حمله خطرناک از سمت چپ و ضربه فنی احمد موسی از کنار دروازه سرخیو رومرو به گل تبدیل شد\"http://up.rossoneri.ir/privete/uploads/33c8af44381.jpg\"


دقیقه 45+1: مسی با یک ضربه آزاد دیدنی، باز هم آرژانتین را پیش انداخت\"http://up.rossoneri.ir/privete/uploads/33c8af44382.jpg\"


دقیقه 47: احمد موسی در همان ابتدای نیمه دوم، با یک و دو با امنیکه، از عمق خط دفاعی آرژانتین حرکت می کند و با یک ضربه بغل پای مطمئن، دروازه رومرو را باز می کند\"http://up.rossoneri.ir/privete/uploads/33c8af44383.jpg\"


دقیقه 50: مارکوس روخو با یک ضربه سر، دروازه نیجریه را برای بار سوم باز می کند

  ۱  
آی اسپورت
2014-06-25 23:06:52
نظر دهید

۱ نظر
-
چهارشنبه ۴ تیر ۱۳۹۳، ۲۱:۲۵
اگه مسی کاری واسه ایران انجام بده . این ایرانی که من می بینم گل بزن نیست بدبختانه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر