فهرست
از یادآوری نام کی‌روش ترش نکنیم
از یادآوری نام کی‌روش ترش نکنیم

از یادآوری نام کی‌روش ترش نکنیم

آی اسپورت- از لحظه‌ی اتمام بازی ایران و عراق که با شکست دو بر یک ملی‌پوشان کشورمان همراه شد، یکبار دیگر بحث میان مخالفان و موافقان حضور کارلوس کی‌روش در فوتبال ایران بالا گرفته است. موافقان مرد پرتغالی معتقدند که فدراسیون فوتبال با اقدام نادرست و غلط خود با عدم تمدید قرارداد کارلوس کی‌روش به فوتبال ایران ظلم کرده و دوباره باعث شده تا فوتبال ما به دوران بیم و امید و ترس از حذف شدن با نتایج ناامید کننده برگردد در حالیکه با کی‌روش خیالمان از صعود و موفقیت در سطح چنین مسابقاتی آسوده بود. مخالفان کی‌روش هم معتقدند نباید به بهانه‌ی دفاع از کی‌روش زمینه‌ی حمله به مارک ویلموتس فراهم شود و این مربی انگیزه‌ی خود را از دست دهد. چون هنوز او به صورت جدی نتوانسته شناخت زیادی از فوتبال ایران پیدا کند پس نیاز است که در مورد کسب این نتایج با صبر و شکیبایی بیشتری برخورد شود حتی‌ اگر پذیرش دو باخت پیاپی از دو تیم عربی کار را برای صعود به دور بعد انتخابی جام جهانی و جام ملتهای آسیا را سخت کرده باشد چون فوتبال ایران همیشه توانایی عبور از این شرایط سخت را داشته است.

نظر هر دو گروه متین و قابل احترام است اما متأسفانه هستند دوستانی که وقتی اسم کی‌روش می‌آید آشفته می‌شوند و به زمین و زمان ناسزا می‌گویند. خدمت این عزیزان عارضم نام بردن از مربی‌ای که فوتبال ما با او دوران خوبی را پشت سر گذاشته ایرادی ندارد درست است که با کی‌روش به جامی نرسیدیم و دستمان از لمس جام قهرمانی در در دو دوره جام ملتهای آسیا در استرالیا و امارات کوتاه ماند اما در مقابل این نتیجه تیم ملی فوتبال ایران با هدایت کارلوس کی‌روش دو بار بدون کم‌ترین دغدغه و مشکل به جام جهانی صعود کرد که صعود به جام جهانی روسیه به عنوان یکی از تیم‌های نخستین خود افتخار بزرگی است که اندیشه‌های کی‌روش نصیبمان کرد.

اصلاً نمی‌خواهم با ذوق زدگی در مورد صعود به جام جهانی حرف بزنم اما وقتی با کی‌روش به جام جهانی روسیه صعود کردیم و در آن گروه سخت و عجیب قرار گرفتیم خوب به یاد داریم برخی از رسانه‌ها از صعود به دور بعد دم می‌زدند و در بیان این مطلب اتفاقاخیلی جدی بودند. اگر در لحظات پایانی بازی با پرتغال مهدی طارمی فقط کمی دقت را چاشنی ضربه خود به سمت دروازه‌ی پرتغال کرده بود تیم ملی فوتبال ایران به دور دوم مسابقات جام جهانی روسیه صعود کرده بود. آیا غیر از این بود که این جسارت و شجاعت و بازی کردن برابر قدرت‌های بزرگ جهان فوتبال حاصل روحیه‌ای بود که کی‌روش به بازیکنان ما داده بود؟ چرا ما خیلی زود از سودای صعود به دور دوم جام جهانی با کی‌روش به وضعیت نابسامان امروز دچار شده‌ایم تا دوباره دست به دعا شویم و منتظر بمانیم تا بحرین عراق را متوقف کند و ما با اما اگرهای همیشگی شانس دومی در گروه را داشته باشیم تا در همین قدم اول از صعود به جام جهانی باز نمانیم. به هرحال کی‌روش برای فوتبال ایران یک فرصت استثنایی بود که شانس یار فوتبال ما بود که هشت سال ملی‌پوشان ما با او حشر و نشر داشتند. حتی نوع رفتاری که باعث شده برخی از رسانه‌ها و مطبوعات از کی‌روش دلخور باشند مقصر اصلی برای این نوع رفتار هم مدیران فدراسیون فوتبال و ورزش کشور بودند که توانایی و پرستیژ اداره‌ کردن مربی‌ای چون کارلوس کی‌روش را نداشتند و با فرافکنی و وارونه جلوه دادن واقعیات مجبور بودند قضیه را جوری دیگر جلوه دهند. در غیر این صورت برای کی‌روش اولویت اول و آخر همیشه تامین منافع تیم ملی بود. واقع بین باشیم و با مته به خشخاش زدن الکی تیم ملی را به حاشیه نبریم .

همه‌ی ما می‌دانیم امکان بازگشت کی‌روش به فوتبال ما حداقل در کوتاه مدت وجود ندارد پس لازم نیست وستان با ترش رویی و عصبانیت خواهان حذف نام کی‌روش از واژگان فوتبال ایران باشند و موافقان کی‌روش را متوهم و غیر قابل تحمل معرفی کنند. کی‌روش یک حقیقت است هم‌چنان که برانکو ایوانکوویچ هست، هم‌چنان که ویلموتس و استراماچونی و گابریل کالدرون خواهند بود. حال برخی از حقایق شیرین و برخی دیگر تلخ و ناخوشایند هستند.

۷ ۸  
آی اسپورت
2019-11-16 00:36:00
نظر دهید

۸ نظر
یه ایرانی
شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸، ۰۱:۰۴
جناب سرفرازیان و ایضا بقیه همپالگی ها

تلاش شما و دیگر کاسه لیسان برای تطهیر آن شغال دلال پست پرتغالی قطعا راه بجایی نخواهد برد ؛ اگر امروز تیم ملی فوتبال ایران سردرگم است بخش عمده آن متوجه همان شغال پَست است .
8 سال تمام یک تاکتیک منسوخ و حقیر را بر تیم ملی بصورت کاملا ناقص تحمیل کرد ؛ تاکتیکی که بعداز 8 سال کار در اولین مقابله با یکی از تیمهای بزرگ آسیا ( ژاپن ) در جام ملتهای آسیا 2019 چنان وا رفت که مفتضحانه بازی را واگذار کردیم ؛ چقدر شما از شرافت به دورید ؛ 8 سال یک دلال را با چند ماه یک مربی مقایسه میکنید و فریاد وا اسفا سر میدهید ؛ چقدر نمک به حرام هستید نسبت به مملکت و فوتبال ملی خود ؟؟؟
آیا اشتباهات عمدی فدراسیون فوتبال برای خراب کردن تیم ملی به مربی ربط دارد ؟؟
چرا آدرس اشتباه به طرفداران تیم ملی میدهید و دو قطبی جدید شغال - ویلموتس را راه انداخته اید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
مگر نه این است که همه اینها تقصیر فدراسیون فوتبال و شخص مهدی تاج به همراه محمدرضا ساکت است ؟؟
چرا نمیگوئید و نمی نیسید ؛ فدراسیون فوتبال بعداز 5 ماه هنوز پیش پرداخت سرمربی را هم نداده بود و یک شبه توانست اینکار را بکند ؛ یا العجب
درست همانند سیاستی که با آوردن ایرج عرب به پرسپولیس بر سر پرسپولیس آوردند . عدم پرداخت دستمزد مربی در زمان مناسب

چرا نمینویسید و نمیگوئید مسئول برگزاری بازیهای تدارکاتی فدراسیون فوتبال است و هیچ بازی تدارکاتی برای تیم ملی برگذار نکرد و نمیکند

چرا بجای بررسی علت حضور مافیای تاج و محمدرضا ساکت در فدراسیون فوتبال نمی پردازید و آدرس اشتباه به طرفدارن میدهید با این دو قطبی جدید ویلموتس - شغال ؟؟

چقدر حرام لقمه تشریف دارید
مهدی ک
شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸، ۱۲:۳۲
لطفا اسم کاربریت را عوض کن و از یه ایرانی بگذار یه افغانی یا یه بی وطن یا هرچیز دیگری . کسی که در این شرایط که تمام علاقمندان فوتبال خون به جگر هستند هنوز دارد عین کفتارهای نژاد پرست از واژه زشت دلال پرتغالی که ساخته پرداخته یک مشت خبرناهار نان به نرخ روز خور است اسم می برد نشاید که نام خود را ایرانی بگذارد . هرچند که امثال شما چنان خود را به خواب اصحاب کهف زده اند که بیدار کردنشان با تیشه و سندان نیز ممکن نیست .
۵
.
دوشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۸، ۰۰:۰۱
زر نزن
۱
عاشق لنگ
شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸، ۰۲:۰۶
شغال خودتی آقای ضد یه ایرانی
حرام لقمه هم شما هستید
می بینم حسابی عصبانی هستی کم آوردی داری دست و پا میزنی خخخخخ پس بسوز
مردک کی روش شش ماه حقوقش هم عقب می افتاد حداقل تیم ملی را تعطیل نمی کرد این یابو رفیقت تو ترکیه موند نیومد تهران. کلا تیم را بهم ریخت
مردک از جام ملتهای آسیا گفتی. در موفقیت همه ابزار باید یک دست پشتت باشند نه اینکه وزارت میگیره پرسپولیس را کمپ اسپایر می بره و تیم ملی را نبرد. فکر می کنی چرا وزارت اینکارو برای تیم ملی نکرد؟
کلا مجموعه بالای ورزش اینو نمی خولست و ضربه اش را به موقع زد. به قول کی روش اون کمپ میتونست سطح تیم ملی را خیلی ارتقاء بده.
مردک از این کینه و حسادت بمیر. برد مراکش، تساوی با پرتغال و شکست خفیف مقابل اسپانیا را کور بودی ندیدی؟
پس حرام لقمه و نمک نشناس تو و امثال تو هستند.
تو بجای اینکارها برو حقوق برانگوه را بده همون که معروف شد هر چی برانگوه بگه خخخخخخخ
۶
یه ایرانی دیگر
شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸، ۰۶:۵۶
آقای سرافرازیان
به بی ادبیهای خبرنهاران و افرادی که تیم ملیشان باشگاه دیگری گوش ندهید.
با تشکر!
۵
یه ایرانی دیگه
شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸، ۰۷:۵۹
احتمالا شما پرسپولیسی تشریف ندارین؟ چون کیروش هم تو یچند ماه اول مربی گریش همچنین ترمالی و افتضاحی ببار نیاورده بود. حالا بهتره برین یه گله گوسفند نذر کنین حداقل از گروه مقدماتی صعود کنیم آبرومون نره
۲
یه ایرانی
شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸، ۱۶:۵۵
متاسفانه این سایت isport هنوز نتونسته نقص عمده خودش رو نمیگذاره زیر مطالب آدم جواب بنویسه رو برطرف نکرده و احتمالا علاقه ای هم به برطرف کردنش نداره و همه اش مشکل احراز هویت داره.

جناب " عاشق ... " متاسفانه زیادی احساساتی هستین
یادتون رفت که اتفاقا تیم ملی به کمپ اسپایر رفت و رایگان هم ماند و تمرین کرد ؛ و وقتی تیم ملی باخت همان شغال پرتغالی گفت من مخالف کمپ اسپایر بودم و قطریها از ما جاسوسی میکردند.
بماند که جاسوسی قطریها چه ربطی به شکست از ژاپن داشت .
خدا رو شکر دنیای امروز دنیای رسیدن سریع به اطلاعات هستش ؛ میتونید راحت تحقیق کنید.

متاسفانه شما و عده بسیاری در تله فدراسیون فوتبال افتاده اید و بجای گیر دادن به فدراسیون و بی عرضگی شخص مهدی تاج ؛ درگیر دوقطبی جدید ویلموتس-شغال شده اید که توسط خبرمالان مزد بگیر در حال انتشار است.

همه عزیزانی که امروز جوگیر هستید ؛ فکر نکنم هیچکسی از شکست تیم ملی فوتبال خوشحال باشد مگر عده ای که منافعشان در این شکست بوده است.
برخی خبرمالان دارند در آتش دو قطبی ویلموتس - شغال میدمند ؛ زمانی هم در آتش دو قطبی برانکو - شغال میدمیدند.
قطع به یقین منفعت فدراسیون فوتبال در ایجاد چنین دو قطبی هایی است تا پشت آن پنهان شود و بی عرضگی هایش و رانتهایی که دارد مشخص نگردد . بنابراین اگر واقعا دلسوز فوتبال ملی هستید بجای این افکار سطح پائین ؛ مطالبات خود را از فدراسیون داشته باشید و گول این مقایسه ها را نخورید که همه برای احراف اذهان از اشتباهات عمدی مافیای فدراسیون است.

در مورد آن پرتغالی که شغالش مینامم ؛ علتش فقط و فقط رفتار خود آن شخص است ؛ او بسیاری را مار و عقرب و ... اسم برد ؛ اگر به رفتارش در 8 سال نگاه کنید نزدیکترین شخصیت در حیوانات را شغال و کفتار میبینید . شاید روزی پرده بر افتد و مشخص شود .

اما در حال حاضر مطالبه ما باید از فدراسیون فوتبال باشد ؛
شفاف سازی در قراردادها
شفاف سازی در مسئولیتها
شفاف سازی در مورد تراز مالی و درآمدها
شفاف سازی در مورد بازی های تدارکاتی
شفاف سازی در مورد داوران لیگ
شفاف سازی در مورد سازمان لیگ
شفاف سازی در مورد کمیته به اصطلاح انضباطی

گول خبرمالان را نخورید
۱
.
دوشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۸، ۰۰:۰۱
زر نزن
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر