فهرست
اینجا آخر دنیاست!
اینجا آخر دنیاست!

اینجا آخر دنیاست!

آی‌اسپورت- طرفداران لیورپول همین ۲ ماه پیش با اشاره به اختلاف امتیاز زیاد تیم‌شان با سایر تیم‌ها به طعنه می‌گفتند تنها معجزه می‌تواند مانع قهرمانی لیورپول شود. دیدیم که معجزه هم رخ داد! یک پدیده ناشناخته از حیوان به انسان و انسانی در ووهان چین به کل دنیا رسید و حال بیش از یک ماه است که ترمز همه اجتماعات بشری را کشیده و گذران زندگی را در جهان متوقف کرده است. شاید تنها پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌هایی که جنگ‌های جهانی را دیده باشند، بتوانند شهادت بدهند که اپیدمی و همه‌گیری کرونا بدتر بود یا جنگ‌های جهانی. اما هرچه که بود ما انسان‌های معاصر که تجربه چند دهه زندگی در این کره خاکی را داریم، هیچ وقت چنین چیزی را به چشم ندیده بودیم. آنچه اینچنین روال عادی زندگی را از دور خارج کند و نظم نوین خودش را با دیکتاتورمآبی خاصی بر ما تحمیل کند.

در کنار همه چیزهایی که در این ۴۰، ۵۰ روز از شیوع این بیماری آسیب دیدند، فوتبال هم دید و کرکره رقابت‌ها در سرتاسر دنیا پائین کشیده شد. شاید آخرین رقابت مهمی که بشر به چشم خودش در دوران قبل از شیوع کرونا دید بازی لیورپول و اتلتیکو مادرید باشد. فکرش را بکنید که اگر این مصیبت ادامه داشته و رقابت‌های فوتبال همچنان تعطیل باشد باشد آدم عصر جدید آخرین خاطره‌ای که از مستطیل سبز دارد شکست لیورپول در آنفیلد است. اما اگر از این فانتزی‌ها عبور کنیم، چه بر سر فوتبال قرار است بیاید؟

همین لیورپول نگون بخت را در نظر بگیرید. بعد از سال‌ها آنها صاحب تیمی شدند که به حق لایق عنوان بهترین تیم دنیاست. حالا همین کشیده شدن ترمز رقابت‌ها چه بر سر آمادگی و یکدستی این تیم می‌آورد؟ همین‌طور است آینده حرفه‌ای بسیاری از بازیکنان. بسیاری از پا به سن گذاشته‌ها منتظر بودند در اواخر دوران بازی‌شان رکوردی به جا بگذارند و حالا این وضعیت نامعلوم همه امیدها را از آنها گرفته است. یکی همین کریستیانو رونالدو که می‌خواست رکورد علی دایی را بشکند و خیلی به آن نزدیک شده بود. حالا معلوم نیست اصلاً یورویی در کار باشد و رقابت‌های ملی و دوستانه‌ای به راه باشد که او بتواند بازی کند یا نه.

خیلی‌ها کرونا را سرمنشأ پدید آمدن نظم نوینی در دنیا می‌دانند. اگر چنین باشد، فوتبال هم از این نظم نوین مصون نیست. در این ۵۰ روز دنیای بدون فوتبال را تجربه کردیم و حقیقتاً برای‌مان شبیه به آخر دنیا بود. اما نگرانی بیشتر برای دنیای پس از کروناست. این نامعلوم بودن فضا موجب می‌شود کمی نگران آینده فوتبال باشیم.

ایران ورزشی

۲    
آی اسپورت
2020-04-04 15:11:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر