فهرست
جام‌اتحادیه را جدی بگیرید!
جام‌اتحادیه را جدی بگیرید!

جام‌اتحادیه را جدی بگیرید!

آی‌اسپورت- باشگاه‌های پراگماتیکِ انگلیسی جام‌های فوتبال این کشور و اروپا را اولویت‌بندی می‌کنند. شاخص‌های این اولویتِ حساب‌شده، بسته به تاریخ باشگاه، نسبت‌شان با گذشته‌ی باشکوه اما سپری شده‌ی فوتبال انگلیس در اروپا، شدت پیوندهای متعصب با غرور ملی و بومی، یا اعتقاد به گلوبالیزیشن، وضعیت جاری، و در نهایت اینکه باشگاهی تازه به دوران‌رسیده برای لمس جام‌های قهرمانی اند یا اسمی در امتداد تاریخ فوتبال بریتانیا که به جام‌ها اعتبار می‌دهند، متغیر است.

بعضی وقت‌ها اهمیت یک جام فقط این است که فصلی بدون شانس قهرمانی تمام نشود و همین؛ «چیزی که می‌دونم اینه که بازی جام اتحادیه‌ی این پنج‌شنبه با هال‌سیتی از بازی‌مون با لیورپول توی پریمیرلیگ خیلی مهم‌تره..» این را مورینیو می‌گوید. همین اظهارنظر ثابت می‌کند که فاکتورهای اولویت‌بندی در طول فصل بارها از نو بررسی می‌شوند. من‌یونایتد روی کاغذ فقط سه مسابقه با اولین جام قهرمانی‌اش فاصله دارد. و چه‌چیز بهتر از یک جشن قهرمانی برای مورینیو در قامت سرمربی منچستریونایتد؟ این را اضافه کنید به رضایت هواداران من‌یو از سیر پیشرفت تیم‌شان در پریمیرلیگ و رویابافی برای تکرار گذشته‌ی باشکوه در آینده‌ی پیش‌رو.

در افقِ جام اتحادیه (EFL Cup) تقابل دوباره من‌یونایتد و لیورپول هم دیده می‌شود. برای تحقق این رویارویی، امشب کلوپ باید از پس ساوتهمپتون برآید؛ بازی رفت را یک هیچ باخته و حالا در کوران مسابقه‌های پریمیرلیگ باید با تمام قوا برای جام اتحادیه هم بجنگد. آیا کلوپ لاین‌آپ ایده‌آل قرمزها را به زمین می‌فرستد؟ ژوئل متیپ بعد از ۶ هفته آماده است. جردن هندرسن هم امیدوار است به این بازی برسد. کوتینیو هم بعد از تمدید قراردادش حالا با اطمینان بیشتری از روزهای بد مصدومیت‌اش فاصله گرفته و این همه یعنی کلوپ مسابقه‌ی امشب را جدی می‌گیرد؛ «سه هیچ که نباختیم. یه گل جای جبران داره، و ما امشب جبران می‌کنیم. ما می‌خوایم بریم فینال و اونجا برنده باشیم، پس امشب باید برنده باشیم.» می‌بینید! اولویت‌های لیورپول هم مثل من‌یونایتد به‌هم ریخته. آن‌ها هم برای جام‌ اتحادیه خواهند جنگید.

بیخود نبود مورینیو وقتی از هال‌سیتی حرف می‌زد، پای لیورپول را وسط کشید. او قبلاً دو بار با چلسی این جام را گرفته و آداب قهرمانی‌اش را بهتر از رقبای امسال‌اش بلد است؛ «برای تیم‌های بزرگ، رقابت یعنی رقابت. واسه من خیلی سخته که از بین مسابقه‌ها بعضی‌هاشونو انتخاب کنم، من می‌رم که همه رو ببرم.»، مورینیو می‌گوید.. نتیجه این‌که شما هم جام‌اتحادیه را جدی بگیرید!

رامتین جباری

۳ ۲  
آی اسپورت
2017-01-25 20:18:00
نظر دهید

۲ نظر
مسعود
چهارشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۵، ۲۳:۰۳
منچستر که فیناله اما اینکه لیورپول بتونه ببره یا نه معلوم نیست تو فرم خوبی نیستن اینقدر بازی حساس رئال مهمه که حتی بازی یووه و آث میلان هم به چشم نمیاد
۲
مسعود
چهارشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۵، ۲۳:۰۴
منچستر که فیناله اما اینکه لیورپول بتونه ببره یا نه معلوم نیست تو فرم خوبی نیستن اینقدر بازی حساس رئال مهمه که حتی بازی یووه و آث میلان هم به چشم نمیاد
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر