فهرست
هزینه ماندن پاتوسی: یک میلیون دلار ناقابل!
هزینه ماندن پاتوسی: یک میلیون دلار ناقابل!

هزینه ماندن پاتوسی: یک میلیون دلار ناقابل!

آی اسپورت - درخشش پاتوسی در لیگ برتر و آسیا باعث شد تا هواداران نگران شوند، نگران اینکه مبادا او هم به سرنوشت مامه تیام دچار شود و بعد از درخشش، از استقلال جدا شود و برود. هواداران حق دارند چرا که این بازیکن اصلاً با استقلال قرارداد ندارد و به سادگی می‌تواند در تابستان جدا شود. باشگاه در نیم‌فصل این بازیکن را از باشگاه آفریقایی قرض گرفت. به خاطر پارگی رباط آیاندا در گذشته، استقلال ریسک نکرد و با او ۶ ماهه بست. حال، اما مدیران استقلال کاملاً پشیمان هستند، چون پاتوسی و ایجنتش از پیشنهادات خارجی حرف می‌زنند. در زمان برگزاری بازی استقلال و العین، نماینده یکی از باشگاه‌های اماراتی در ورزشگاه حضور داشت و از نزدیک کار پاتوسی را دید. البته از شانس خوب استقلال، آیاندا مقابل العین خوب بازی نکرد و پنالتی‌اش را هم خراب کرد. هر چند آن باشگاه اماراتی از جذب پاتوسی منصرف شده ولی او همچنان مشتری خارجی دارد. شاید هم این بازیکن و ایجنت ایرانی- بلژیکی‌اش می‌خواهند استقلال را تحت فشار بگذارند.

پاتوسی؛ یک میلیون دلار

پاتوسی در فصل تمام شده یکی از ارزان‌ترین بازیکنان استقلال بود. او قراردادی به ارزش ۵۰ هزار دلار با آبی‌ها داشت. البته استقلال ۷۰ هزار دلار هم به باشگاه کیپ‌تاون آفریقای جنوبی داد. حالا، اما او می‌خواهد لقب گران‌ترین بازیکن فصل را مال خود کند. یک منبع آگاه در باشگاه استقلال فاش کرد هزینه ماندن پاتوسی یک میلیون دلار است؛ یعنی نزدیک به ۱۵ میلیارد تومان! پاتوسی بعد از درخشش در استقلال گلایه داشت که چرا قرارداد او نسبت به خارجی‌های دیگر پایین‌تر است؟ او حالا می‌خواهد ضرر فصل قبلش را در فصل جدید جبران کند. باشگاه استقلال به پاتوسی و باشگاه آفریقایی اعلام کرده او را قطعی می‌خواهند نه قرضی، بنابراین باشگاه کیپ‌تاون به ناگهان رقم درخواستی‌اش را افزایش داده است. این باشگاه ۴۰۰ هزار دلار از استقلال خواسته. همچنین پاتوسی هم برای فصل جدید ۶۰۰ هزار دلار می‌خواهد؛ یعنی دستمزد این بازیکن در فصل بعد نزدیک به ۵/۸ میلیارد خواهد بود؛ البته اگر دلار بیش از این گران نشود. باشگاه استقلال چند هفته قبل اعلام کرد قرارداد پاتوسی یک فصل دیگر تمدید شده ولی دیروز خبر موثقی گرفتیم که بعد از بازی با العین، فتحی تازه با ایجنت پاتوسی پای میز مذاکره نشسته. این مذاکرات روز گذشته هم در دبی ادامه داشت. به همین خاطر این سؤال پیش می‌آید که چطور فتحی پیش از مذاکره و توافق با پاتوسی، از ماندن او در استقلال خبر داده بود؟!

آیاندا: با استقلال حرف زدم

فعلاً توپ و میدان در اختیار پاتوسی است. باشگاه استقلال از سوی طرفداران تحت فشار است. فتحی می‌داند باید او را حفظ کند وگرنه با مشکلات زیادی روبه‌رو خواهد شد. فتحی چندی قبل حتی گفته بود پاتوسی‌های دیگر در راه استقلال هستند. حالا اگر این بازیکن نماند، چه اتفاقی می‌افتد؟ استقلال در تلاش است پول این بازیکن را جور کند و احتمالاً هم جور خواهد شد. دیروز با این بازیکن هم گفت‌وگوی کوتاهی داشتیم که تنها به گفتن این جملات بسنده کرد: «من با استقلال صحبت کردم ولی فعلاً صحبت نخواهم کرد.»

۶ ۱  
آی اسپورت
2019-05-23 20:15:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
.
جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸، ۱۱:۱۱
این پول رو بهش میدن و نگهش میدارن و کیسه کشا باز عر میزنن وزیرپرسپولیسی
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر