فهرست
پرتماشاگرترین تیم آسیا؛ رکورد بدون قهرمانی!
پرتماشاگرترین تیم آسیا؛ رکورد بدون قهرمانی!

پرتماشاگرترین تیم آسیا؛ رکورد بدون قهرمانی!

آی اسپورت - بازی فردای پرسپولیس و کاشیما، روزی سرنوشت‌ساز برای پرسپولیس خواهد بود. آن‌ها می‌توانند اولین قهرمانی یک تیم ایرانی در فرمت جدید لیگ قهرمانان را بدست آورند و مسیر رویایی‌شان با برانکو ایوانکوویچ را به قله برسانند. با این حال، در صورت قهرمان نشدن پرسپولیس هم این تیم صاحب یک رکورد تاریخی در لیگ قهرمانان و فوتبال باشگاهی آسیا خواهد شد.

بازی‌های پر تماشاگر پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا، با اضافه شدن تماشاگران بازی فردا این تیم را تبدیل به پرتماشاگرترین تیم در یک فصل لیگ قهرمانان آسیا خواهد کرد. بر اساس آمار اعلام شده توسط AFC، تا قبل از بازی فردا بیشتر از ۳۲۳ هزار تماشاگر در ورزشگاه آزادی بازی‌های پرسپولیس را تماشا کرده‌اند. آن هم در شرایطی که AFC بخاطر تغییرات ورزشگاه آزادی، بیشترین تماشاگر حاضر در آن را ۸۱ هزار نفر محاسبه کرده اما در بازی پرسپولیس و السد با پر شدن راه پله‌ها و حتی ایستادن برخی تماشاگران، تعداد افراد حاضر در استادیوم به یکصد هزار نفر می‌رسید. با این حال، با همین سبک محاسبه هم پرسپولیس می‌تواند فردا به پرتماشاگرترین تیم لیگ قهرمانان تبدیل شود و برای اولین بار، یک تیم آسیایی تماشاگرانش در یک فصل این مسابقات از ۴۰۰ هزار نفر فراتر برود.

استقلال، سال ۲۰۱۳ که تا نیمه نهایی لیگ قهرمانان جلو رفت مجموعا ۳۴۰ هزار تماشاگر داشت. رکوردی که هنوز در اختیار آبی‌های پایتخت است. الهلال سال ۲۰۱۴ که به قهرمانی رسید هم حدود ۳۳۲ هزار نفر را به ورزشگاه کینگ فهد کشاند. فصل پیش، پرسپولیس به نیمه نهایی لیگ قهرمانان رسید اما بدشانسی عجیب، باعث شد آن‌ها نتوانند رکوردشکنی کنند. از ۶ بازی خانگی پرسپولیس، فقط ۲ بازی در حضور تماشاگرانش برگزار شد. پرسپولیس سه بازی را بخاطر روابط ایران و عربستان، در کشور ثالث برگزار کرد و یک بازی با الدحیل هم تماشاگران این تیم محروم بودند.

این فصل اما شانس، یار پرسپولیس بود و آن‌ها چه در مرحله گروهی و چه در مرحله حذفی با هیچ تیم عربستانی روبرو نشدند تا در تمام مسابقات از امتیاز میزبانی استفاده کنند. کمکی که باعث شد هم به صورت کاملا ورزشی و بدون مشکلات سیاسی، به کمک تماشاگران‌شان تا فینال جلو بروند و هم فردا با عبور از رکورد ۴۰۰ هزار تماشاگر در یک فصل لیگ قهرمانان، برای همیشه در تاریخ این مسابقات ماندگار شوند.

نود

۱۰ ۳  
آی اسپورت
2018-11-09 19:55:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۳ نظر
پرسپولیس پرافتخارترین تیم ایرانی در لیگ قهرمانان اسیا،دو نیمه نهایی ویک فینال
جمعه ۱۸ آبان ۱۳۹۷، ۱۹:۱۹
پرسپولیس پرافتخارترین تیم ایرانی در لیگ قهرمانان اسیا
پرسپولیس رکوردار بیشترین تماشاگران تاریخ لیگ قهرمانان اسیاست
فردا رکوردی دیگر که پرتماشاگرترین فینال تاریخ لیگ قهرمانان اسیاست و بازهم نام پرهوادارترین تیم اسیا میدرخشد
الان استقلالی میاند میگند مهم چهارجانبه هست و پرتماشاگرترین بازی استقلال وجولیلوایواتا بوده
ههه ای اف سی الان اماهای لیگ قهرمانان اسیا را اعلام کرده ورکوردهای لیگ قهرمانان اسیا هستند نه چهارجانبه وباشگهای اسیای سابق
استقلال در لیگ قهرمانان اسیا بجز یکبار که در نیمه نهایی اومده دیگر هیچ افتخاری ندارد سپاهان وذوب اهن هم از استقلال پرافتخهرتر هستند چونکه رنگ فینال لیگ قهرمانان اسیا را دیده اند
استقلال فقط امار بدترین نتیجه یک تیم ایرانی در لیگ قهرمانان اسیا را یدک میکشد ششش گل دریک بازی
حمید پرسپولیسی
جمعه ۱۸ آبان ۱۳۹۷، ۲۰:۰۰
اگه ظرفیت آزادی اجازه میداد که رکورد دنیا را هم میشکوندیم.حیف که آزادی 500 هزار نفری نیست
سهیل
جمعه ۱۸ آبان ۱۳۹۷، ۲۰:۵۰
میدونین لازم نیست بگین فرمت جدید باشگاهای اسیا؟
میدونید اسم این لیگ “قهرمانان اسیا” هست؟
میدونین دیگه نه خود اسیا و نه فیفا بهش نمیگه فرمت جدید اسیا؟
میدونین این لیگ تلفیق لیگ باشگاهای اسیا و جام در جام اسیا هست؟
اگه بگین لیگ قهرمانان اسیا دیگه لازم نیست جمله بگین، عده ای هم که میخوام بسوزن برن بسوزن
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر